Kiedy Android 11 pojawi się na Nokiach?

Sprawdź, kiedy firma HMD Global planuje wprowadzić aktualizację Androida 11 na konkretne modele telefonów Nokia?

Firma HMD Global prawie ukończyła wdrażanie Androida 10 dla swoich urządzeń marki Nokia, ale na horyzoncie pojawiła się już nowa aktualizacja Androida 11. Google niedawno wydało Androida 11 dla swoich telefonów Pixel, więc co jest zrozumiałe, użytkownicy Nokii zastanawiają się, kiedy aktualizacja pojawi się na ich urządzeniach. Dla niektórych użytkowników aktualizacja jest tuż za rogiem. Sprawdź, jak wyglądają plany wydania najnowszego Androida dla Nokii.

W usuniętym tweecie na koncie Nokia Mobile udostępniony został plan, kiedy HMD Global planuje rozpocząć wprowadzanie Androida 11 na obsługiwane urządzenia. Niektóre urządzenia z listy były dostarczane z systemem Android 9, więc wydaje się, że firma dotrzymuje swojej trzyletniej obietnicy.

4Q 2020: na pierwszym miejscu na liście znajdują się takie urządzenia, jak nowa Nokia 8.3 5G, Nokia 8.1, Nokia 2.2 i Nokia 5.3, które według poniższej grafiku otrzymają uaktualnienie systemu Android 11 do czwartego kwartału 2020 r.

1Q 2021: w pierwszym kwartale 2021 r. HMD Global planuje wprowadzić Androida 11 dla takich modeli jak: Nokia 1.3, Nokia 4.2, Nokia 2.4, Nokia 2.3 i Nokia 3.4.

2Q 2021: Grafika HMD Global zawiera informacje do drugiego kwartału 2021 r., obiecując zaktualizować pięć kolejnych urządzeń do Androida 11 do tego czasu. Te urządzenia to Nokia 3.2, Nokia 7.2, Nokia 6.2, Nokia 1 Plus i Nokia 9 PureView.

Nokia Mobile opublikowała, a następnie usunęła poniższego tweeta, ale serwis Neowin zdążył zrobić jego zrzut ekranu:

Plan udostępnienia Androida 11 dla smartfonów Nokia (tweet screen)

Niestety, na liście brakuje kilka godnych uwagi modeli, takich jak Nokia 8 Sirocco i budżetowa Nokia 1, z których ta ostatnia dostała latem Androida 10.

Nie jest jasne, dlaczego z profilu Nokia Mobile zniknął ten post, ale tweet rzeczywiście został opublikowany na Twitterze. Możliwe, że nie wszystkie informacje o Androidzie 11 zawarte na grafice są dokładne, a może Nokia Mobile po prostu nie była jeszcze przygotowana do udostępnienia tej informacji publicznie?

źródło: XDA Developers | Neowin