Z Infinitebook i smartfonem zapomnisz o papierowych notesach!

Dużo notujesz, tworzysz listy „do zrobienia”, robisz zapiski lub szkicujesz? Ekologiczny notatnik wielokrotnego użytku Infinitebook w parze ze smartfonem na pewno Ci się spodoba!

Recenzja Infinitebook (Starter KIT)

W zeszłym miesiącu pisałem o tym, dlaczego warto używać notesów wielokrotnego użytku, w których można zetrzeć zapisane strony, aby ponownie wykorzystać je do zrobienia nowych notatek. Teraz postanowiłem przetestować, jak sprawdza się w praktyce tego typu notatnik oraz jaka jest jakość jego wykonania. Na warsztat wziąłem Infinitebook, który jest przystępny cenowo i wydał mi się najlepszy do moich codziennych „bazgrołów”.

Ekologiczne przyzwyczajenia i przyłączenie się do eliminowania śladu węglowego (carbon footprint) ♻ to dzisiaj nie są już czcze hasła zagorzałych ekologów, ale powinno to być naszym wspólnym nawykiem, jeśli chcemy żyć w przyjaznym środowisku. Nawet najmniejszy wkład, w skali globalnej dokłada się do wielkiej pomocy naszej planecie.

Jak to jest pisać w notatniku, którego strony można wytrzeć do czysta, tak jak robimy to na tablicy? Sprawdźmy zatem, jak sprawdza się Infinitebook i czy ma zastosowanie w każdej sytuacji?

Czym jest Infinitebook?

logo infinitebook

Infinitebook to ekologiczny notes wielokrotnego użytku, produkowany przez portugalską firmę. Korzystanie z niego pozwala wyeliminować papierowe notesy do tworzenia listy zadań „to do”, notatek, dzienników, planów dnia tygodnia i każdej czynności wymagającej robienia szkiców i zapisków.

Jest to przyjazna dla środowiska opcja, która pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także nasze zasoby – drzewa! Sam używam mojego Infinitebooka od dwóch tygodni i mogę szczerze zrecenzować ten produkt.

Który model Infinitebooka kupić?

Biorąc pod uwagę, że to mój pierwszy tego typu notatnik, na potrzeby tej recenzji postanowiłem skorzystać z zestawu Starter Kit Infinitebook Makers Edition w formacie A5, z czystymi stronami i 3 kartkami do listy zadań. W moim zestawie znajdują się:

 • notes Infinitybook Starter Kit „Let’s get it do”
 • pisak wielokrotnego użytku,
 • gąbka do ścierania,
 • buteleczka z rozpylaczem (atomizerem) wody,
 • ściereczka z mikrofibry,
 • oraz samoprzylepny zaczep do pisaka.

Oczywiście oryginalny zestaw do ścierania nie jest niezbędny – można skorzystać z dowolnej ściereczki i gąbki, jednak cena jest korzystana i warto go kupić z notesem. Przynajmniej na początek.

Wśród gamy produktów Infinitebook znajdują się różne modele i wersje kolorystyczne, jest też edycja specjalna Genius Starter Kit, w której na okładce znajdują się jedni z najbardziej inspirujących geniuszy wszech czasów:

 • José Saramago (wersja z kartkami w linie)
 • Salvador Dalí (wersja z czystymi kartkami)
 • Leonardo da Vinci (wersja z kropkowanymi kartkami)
 • Marie Skłodowska-Curie (wersja z kartkami w kratkę)
 • Wolfgang A. Mozart (wersja z kartkami w linie muzyczne)

Pamiętaj, aby przed wyborem notatnika przeczytać opis jaki wzór mają konkretne modele notesów lub planerów. W kolekcji są także notesy z mieszanymi kartkami oraz inne edycje specjalne. Można dowolnie wybrać z szerokiej gamy, aby dopasować go pod swoje preferencje. W różnych formatach (A4, A5, A6) w twardej lub miękkiej oprawie i z wybranymi wzorami kartek.

Jak pisze się w Infinitebooku?

Kartki są dość grube – dzięki gramaturze samo pisanie przypomina pisanie na białej tablicy cienkim pisakiem. Nie ma takiego tarcia jak w przypadku pisania ołówkiem lub długopisem na zwykłym papierze, dlatego dla wielu może to być trochę nowe doświadczenie, do którego bardzo łatwo przywyknąć.

Jak się pisze w Infinitebook?

Podczas pisania trzeba dać tuszowi kilka sekund (około 2 sekund wystarczy – zależy od temperatury/ wilgotności), aby zapobiec ewentualnemu rozmazaniu tuszu. Już po chwili można go spokojnie dotknąć suchym palcem a nawet pocierać, bez obawy przed rozmazywaniem.

Jak czyścić zapisane strony w notatniku?

Proces czyszczenia jest bardzo intuicyjny i działa tak jak byśmy tego oczekiwali – czyli po wytarciu mamy czyściutką stronę, bez przebarwień.

SPRYSKAJ WODĄ

1

Zacznij od spryskania kartki małą ilością wody.

WYTRZYJ GĄBKĄ

2

Wytrzyj cały atrament gąbką.

WYTRZYJ ŚCIERECZKĄ

3

Na koniec wysusz kartkę ściereczką z mikrofibry.


Tak wyczyszczona kartka jest gotowa do ponownego zapisania! Pamiętaj, aby nie naciskać zbyt mocno piórem Infinitebook na kartkę, aby nie pozostawały ślady po poprzednich notatkach. Pióro ma na drugim końcu filcową gumkę, którą można ścierać drobne pomyłki podczas pisania – jednak nie używaj go do ścierania całych stron, bo będzie to żmudny proces i możesz porysować śliskie kartki.

Czyszczenie kartek w Infinitebook

Z jakich aplikacji korzystać do szybkiego skanowania notatek z Infinitebook?

Producent notesów wydał także bezpłatną aplikację InfiniteCloud, która skanuje arkusze i zapisuje w chmurze, zanim ponownie wyczyścisz strony. Następnie można uzyskać dostęp do swoich notatek na platformie w chmurze i udostępniać je innym osobom. Niestety apka nie jest dostępna w naszym regionie. Ale to nie stanowi problemu, ponieważ jest wiele popularnych aplikacji, które posiadają ten sam mechanizm działania i archiwizacji.

Infinitebook Cloud App (zrzuty ekranu)

Do skanowania zapisanych stron w notatniku Infinitebook można korzystać z dowolnej aplikacji mobilnej, której używasz do skanowania papierowych dokuementów. Poniżej przygotowałem propozycje, które według mnie doskonale sprawdzają się do tego celu. Wśród nich znajdziesz bezpłatne i płatne apki, które możesz pobrać na iOS-a lub Androida.

Adobe Scan: Skaner PDF, OCR

Istnieje wiele aplikacji mobilnych do skanowania i rozpoznawania obrazów, jedne oferują automatyczną opcję udostępniania dokumentów w popularnych usługach w chmurze jak Dysk Google lub Dropbox, inne konwertują obraz do plików Word. Każda z nich spełnia podstawową funkcję, czyli elektroniczne utrwalenie notatek, które po zdigitalizowaniu można łatwo zetrzeć z notatnika wielokrotnego użytku! Różnice tkwią w szczegółach i preferencjach użytkownika!

Czy warto kupić Infinitebooka?

Po kilku tygodniach używania tego produktu jestem bardzo zadowolony. Szczególnie, że bardzo często robię notatki lub szkice. To doskonały sposób na zaoszczędzenie miejsca na notesy lub sterty karteczek. Dodatkowo oszczędzam pieniądze i przyczyniam się do zmniejszenia wycinki drzew!

Ogólnie rzecz biorąc, jest to z pewnością świetny produkt, który na pewno polecam. Zapewne producent będzie wprowadzał kolejne ulepszenia do swojego produktu, ale już w tej formie można uznać, że jest to doskonałe narzędzie biurowe!

Choć aplikacja mobilna Infinitebook Cloud nie jest dostępna w polskich sklepach App Store i Google Play, można korzystać z równie dobrych aplikacji innych firm, które doskonale radzą sobie ze skanowaniem dokumentów.

Jeśli masz pytania dotyczące korzystania z Infinitebooka, śmiało pisz w komentarzach – postaram się odpowiedzieć na każde z nich! Mam nadzieję, że ta recenzja produktu była dla Ciebie pomocna!

Gdzie i za ile kupić notes Infinitebook?

W Polsce nie ma oficjalnej dystrybucji, ale portugalski producent notatników prowadzi międzynarodową wysyłke notatników także do Polski. Ceny tzw. zestawu startowego (starter Kit) zaczynają się od 16,99 euro i 8,99 euro za przesyłkę, czyli około 117 zł.

Podczas pierwszego zamawiania notatnik warto od razu zaopatrzyć się w akcesoria do ścierania (choć niekoniecznie) oraz dodatkowe markery (inne kolory) i tusze do uzupełniania.

STARTER KIT INFINITEBOOK A5 Standard

Starter KIT A5
(Standard)

16,99

+ kaszty wysyłki

Sprawdź
STARTER KIT INFINITEBOOK A5 GENIUS 2ND EDITION

Sarter KIT A5 (Special)

19,99

+ koszty wysyłki

Sprawdź

źródło: artykuł partnerski | Infinitebook