Nokia 7.2 już dostępna w polskiej sprzedaży

Smartfon Nokia 7.2 z potrójnym aparat em z optyką ZEISS, gwarancją aktualizacji i skandynawskim designem na wyciągnięcie ręki.

Zaprezentowana podczas targów IFA 2019 i obsypana wyróżnieniami, nowa Nokia 7.2 zadebiutowała na półkach sklepowych w naszym kraju, a od 15.11 dostępna będzie również w sieci operatorskiej PLAY.

Wyjątkowy smartfon, łączący ponadczasowy styl z najnowszymi technologiami, jest dostępny w kolorach zielonym, satynowym i czarnym matowym, w wariancie pamięci 4GB/64GB w rekomendowanej cenie 1299 złotych, a także w wariancie 6GB/64GB w kolorze czarnym matowym w rekomendowanej cenie 1499 zł.

Najnowsza Nokia z serii „7” została pokazana światu na początku września, przy okazji targów IFA 2019 w Berlinie. O doskonałym przyjęciu modelu mogą świadczyć liczne wyróżnienia, m.in. ze strony portali GadgetMatch, Trusted Reviews czy Pocket-lint.

Nokia 7.2 to pierwszy smartfon w portfolio marki, oferujący potrójny aparat 48MP oraz ekran PureDisplay. Gwarantem niepowtarzalnej jakości zdjęć jest wykorzystanie legendarnej optyki firmy ZEISS, która umożliwia m.in. zastosowanie unikalnych efektów rozmycia oraz zaprezentowanie jeszcze doskonalszego trybu portretowego.

Może Cię zainteresować także:

Nokia liderem pod względem najnowszych aktualizacji Androida (2Q 2019)

Kreatywność dzięki ZEISS Optics i sztucznej inteligencji

Najnowszy model w rodzinie Nokia to smartfon z potrójnym aparatem, który łączy ultraczuły 48MP sensor z technologią Quad Pixel, pozwalającą na połączenia 4 pikseli w jeden, by tworzyć fantastyczne ujęcia w każdych warunkach. Nowa Nokia 7.2 to także elementy optyki zaprojektowane razem z legendarną firmą ZEISS, które pozwoliły na wprowadzenie trzech nowych, ekskluzywnych efektów rozmycia: ZEISS Modern, ZEISS Swirl i ZEISS Smooth. Wszystkie one wspierają tryb portretowy, odtwarzając kultowe rozmycie, z którego słyną obiektywy niemieckiego producenta. Portrety wykonane przez Nokia 7.2 są zawsze perfekcyjne i gotowe do udostępniania.

O wyjątkowość zdjęć dbają także funkcje wspierane przez sztuczną inteligencję, jak tryb nocny, pozwalający uchwycić niezapomniane wydarzenia przy niewielkim świetle. Z najnowszym smartfonem Nokia uchwycisz na fotografii całą grupę przyjaciół, co zapewni ultraszeroki obiektyw z polem widzenia 118 stopni. Twoje selfie również wejdą na wyższy poziom dzięki przedniemu aparatowi wspieranemu przez sztuczną inteligencję i wyposażonemu w ZEISS Optics oraz 20 MP.

Zapierający dech w piersiach PureDisplay i zawsze aktywny HDR

Wyposażona w innowacyjny technologicznie ekran PureDisplay, Nokia 7.2 zapewnia najwyższej jakości mobilną rozrywkę. Dzięki dedykowanemu procesorowi wizualnemu Pixelworks, smartfon przeskalowuje wideo do jakości HDR w czasie rzeczywistym, oferując nawet miliard odcieni kolorów, wyższy kontrast i rozszerzony zakres dynamiki. Oznacza to, że możesz cieszyć się tymi efektami, oglądając popularne programy na swoich ulubionych platformach streamingowych, nawet w jaśniejszych warunkach.

Dzięki układowi Qualcomm Snapdragon 660, Nokia 7.2 pozwala cieszyć się swoimi funkcjonalnościami jeszcze dłużej. Smartfon pozwala na użytkowanie baterii przez 2 dni (przy przeciętnym korzystaniu z różnych funkcji przez 5 godzin dziennie).

Przeczytaj także:

Nokia 6.2 już w polskiej sprzedaży

Skandynawski design inspirowany naturą

Obudowa złożona z polimerowych kompozytów jest dwa razy trwalsza od poliwęglanowych i o połowę lżejsza niż aluminiowe. Dzięki temu Nokia 7.2 jest lekka, superwytrzymała i niezginalna. Urządzenie ma lekko zakrzywione boki z odpornym szkłem Corning Gorilla chroniącym przód i tył telefonu. Te cechy w połączeniu z precyzyjnie stworzonym obramowaniem oddają solidność zgodną z dziedzictwem skandynawskiego designu.

Szklane wykończenie z tyłu oddaje cześć fińskiej tradycji przemysłu szklarskiego i podkreśla efekt premium w wykończeniu smartfona. Flagowa zielona wersja kolorystyczna inspirowana jest podejściem skandynawskich twórców, którzy traktują naturę jako swoją muzę, skupiając uwagę na prostocie i pięknie.

Bezpieczny, aktualny i coraz lepszy

Jako uczestnik programu Android One, Nokia 7.2 jest gotowa do aktualizacji do najnowszej wersji systemu Android Q. Smartfon otrzyma gwarantowaną, comiesięczną aktualizację pakietów bezpieczeństwa przez 3 lata oraz aktualizacje systemu operacyjnego przez 2 lata. Dzięki temu urządzenie będzie z czasem stawało się coraz lepsze.

Jak pokazał ostatni raport Counterpoint Research „Aktualizacje oprogramowania i zabezpieczeń: brakujący element smartfonów”, Nokia jest liderem światowych rankingów aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń – blisko 96% smartfonów Nokia sprzedanych od ostatniego kwartału 2018 r. działa już na Android Pie lub otrzymało aktualizację oprogramowania do tej wersji systemu.

Nokia 7.2

By służyć pomocą każdego dnia, Nokia 7.2 jest wyposażona w dedykowany przycisk Google Assistant, pozwalający na błyskawiczny dostęp do ulubionego asystenta. Nowy Ambient Mode pozwala z kolei korzystać z jego usług nawet wtedy, gdy urządzenie jest podłączone do ładowania.

Co więcej, użytkownicy Nokia 7.2 otrzymają 3-miesięczną bezpłatną subskrypcję testową w Google One. Dzięki tej usłudze mamy pewność, że wszystkie nasze zdjęcia, wideo, wiadomości i pozostałe pliki są bezpiecznie i automatycznie składowane w chmurze. Właściciele Nokia 7.2 otrzymują 100GB pamięci w chmurze Google Drive, Gmail i Google Photos oraz dostęp do suportu premium.

Cena i dostępność w Polsce

Nokia 7.2 jest dostępna w kolorach zielonym, satynowym i czarnym matowym, w wariancie pamięci 4GB/64GB w rekomendowanej cenie 1299 złotych, a także w wariancie 6GB/64G w kolorze czarnym matowym w rekomendowanej cenie 1499 złotych. W sieci operatorskiej PLAY dostępny jest w atrakcyjnej ofercie z głośnikiem JBL Clip3 w zestawie.

źródło: informacja prasowa