Nokia zaprezentowała nowe smartfony Nokia 9 Pureview, 4.2, 3.2, 1 Plus i 210

Firma HMD Global zaprezentowała swoje nowe smartfony pod marką Nokia (9 Purevies, 4.2, 3.2, 1 Plus i 210) dostarczające wyjątkowe wrażenia i prawdziwe innowacje w fotografii – poznaj ceny i szczegóły!

Nokia HMD Global MWC 2019

Portfolio smartfonów Nokia zapewnia bardzo dobre wrażenia z korzystania z systemu Android, a z biegiem czasu urządzenia maja stawać się jeszcze lepsze.

 • Nokia 9 Pureview – pierwszy na świecie smartfon wyposażony w zestaw aż pięciu aparatów fotograficznych z zaawansowaną technologią obliczeniową  nawet dla najbardziej wymagających miłośników fotografii.
 • Nokia 4.2 – oferuje oryginalne wzornictwo oraz nowatorskie rozwiązania  i takie jak dedykowany przycisk Google Assistant, a także doskonałe funkcjei fotograficzneprzy niewygórowanej cenie.
 • Nokia 3.2 – to przede wszystkim ogromny, w tej klasie ekran oraz bateria zapewniająca dwa dni działania. Do tego dedykowany przycisk Google Assistant, który pozwoli odkryć moc komend głosowych.
 • Nokia 1 Plus – podstawowy smartfon oferujący jakość wykonania i możliwości klasy premium dzięki Androidowi 9 (wersja Go) oraz świetnemu wyglądowi
 • Nokia 210 – najbardziej przystępne cenowo urządzenie z pełnym dostępem do internetu oraz wielu przydatnych aplikacji .
 • Dwa nowe akcesoria – bezprzewodowa ładowarka -Nokia Wireless Charger oraz bezprzewodowa przenośna ładowarka-Nokia Portable Wireless Charger.

HMD Global, producent telefonów Nokia, pokazał dzisiaj cztery nowe smartfony z systemem Android, w tym pierwszy na świecie smartfon z unikatowym zestawem pięciu kamer – Nokia 9 Pureview. Nowe produkty są tak różnorodne, jak potrzeby konsumentów. Od flagowego modelu Nokia 9 Pureview, aż po niedrogi i wydajny model Nokia 210 – wszystkie urządzenia wyposażono w najlepsze rozwiązania i zaawanasowane technologie idealnie dopasowane do potrzeb poszczególnych grup klientów. 

Nokia 9 Pureview – innowacja w mobilnej fotografii

Nokia 9 Pureview to pierwszy na świecie smartfon z układem pięciu kamer i zaawansowaną optyką dostarczoną przez ZEISS Optics. Dzięki takiemu rozwiązaniu model ten wnosi mobilną fotografię na znacznie wyższy poziom. Pięć aparatów jednocześnie rejestruje obraz, współpracując z dedykowanym układem obliczeniowym i zaawansowanymi algorytmami programowymi. Dwie kamery rejestrują obraz w kolorze, natomiast pozostałe trzy odpowiedzialne są za rejestrację obrazów monochromatycznych.

W ten sposób pozyskujemy zdjęcia o ogromnej głębokości, znacznie większej ilości światła i znakomitym zakresie dynamiki. Monochromatyczne aparaty pozwalają uzyskać perfekcyjną czerń i biel, niesamowity balans kolorów oraz urzekające przejścia tonalne. Dzięki temu nowy smartfon jest w stanie rejestrować zdjęcia, na których widać niesamowite tekstury oraz ogromną liczbę detali – niezależnie, od tego, czy w kadrze znajdują się obok się siebie głębokie cienie i jasne sceny.

Nokia 9 Pureview jest w stanie zarejestrować aż 1200 warstw głębokości dla każdego ujęcia, zapisując dane w formacie RAW/DNG. Dzięki temu łatwo poddać zdjęcie zaawansowanej edycji przy użyciu Adobe Photoshop Lightroom czy usłudze Google Photos.

Nowy sposób interakcji ze smartfonem za pomocą dedykowanego przycisku Asystenta Google

Głos zmienił sposób interakcji ludzi ze smartfonami. Smartfony Nokia zapewniają najszybszy dostęp do Asystenta Google za pomocą dedykowanego przycisku – po raz pierwszy pojawi się on w modelach Nokia 4.2 i Nokia 3.2

Przycisk Asystenta Google zrewolucjonizuje sposób korzystania ze smartfona! Wystarczy go nacisnąć raz, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do asystenta głosowego i w ten sposób wykonać połączenie, słuchać muzyki lub uzyskiwać odpowiedzi na zadane głosem pytania – szybciej i wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej. Dwukrotne wciśnięcie przycisku uruchomi natomiast wizualny podgląd dnia wzbogacony o inteligentne sugestie i spersonalizowane informacje, jak choćby informacje o korkach na trasie do domu, rachunkach, które wymagają zapłaty i nadchodzących wydarzeniach w kalendarzu. Po długim naciśnięciu przycisku aktywowany zostaje tryb walkie-talkie, który pozwala Asystentowi Google słuchać poleceń w sposób ciągły.

Może Cie także zainteresować: Xiaomi zaprezentowało nowe smartfony Mi Mix 3 5G oraz Mi 9

Smartfony Nokia z czasem stają się coraz lepsze

Zaangażowanie Nokia w program Android One gwarantuje każdemu użytkownikowi trzyletnie, comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń i dwuletnie aktualizacje systemu operacyjnego. W ten sposób smartfony Nokia nie tylko są zawsze bezpieczne i aktualne, ale z biegiem czasu stają się coraz lepsze, oferując nowe funkcje niedostępne w chwili wprowadzenia ich do sprzedaży. Dzięki zainstalowaniu czystej wersji systemu Android smartfony Nokia nie mają zmian w interfejsie użytkownika ani dodatkowych nakładek. Nie uruchamiają także ukrytych procesów, które niepotrzebnie zużywają baterię lub spowalniają pracę urządzenia.

Linia smartfonów Nokia z 2019 roku

Smartfony rekomendowane dla biznesu- Android Enterprise Recommended

Smartfony Nokia zapewniają bezpieczeństwo i niższe koszty utrzymania dla firm w ramach programu Android Enterprise Recommended. W zależności od wymagań łatwo znaleźć odpowiedni model dopasowany do potrzeb konkretnej firmy czy pracownika – od zaawansowanej Nokia 9 Pureview, aż po niedrogą i wydajną Nokia 3.2. Program Android Enterprise Recommended zapewnia klientom korporacyjnym pewność, że wszystkie smartfony zakwalifikowane do programu spełniają standardy biznesowe, obejmujące zwiększone wymagania wobec specyfikacji sprzętowej, oprogramowania, łatwości integracjiz systemami biznesowymi, ale także aktualizacji zabezpieczeń i wygody obsługi.

Florian Seiche, CEO HMD Global, powiedział: Portfolio naszych produktów spotkało się z fenomenalną reakcją klientów. Było to możliwe dzięki naszemu wyjątkowemu podejściu do Androida – dostarczamy czysty, bezpieczny i zawsze aktualny system. To nasze zobowiązanie, które z zaangażowaniem realizujemy.  Chcemy oferować produkty, które z biegiem czasu stają się coraz lepsze. Dzisiaj, dzięki nowym modelom, robimy krok naprzód i oprócz wyjątkowego systemu Android, udostępniamy użytkownikom najnowocześniejsze rozwiązania w całym naszym portfolio.

Tworząc nowe produkty wykorzystujemy nasze doświadczenie i innowacyjność. Dzięki temu możemy zaoferować konsumentom zupełnie nowe rozwiązania fotograficzne w modelu Nokia 9 Pureview. Wierzymy jednak, że najlepsze rozwiązania powinny być dostępne dla wszystkich. Właśnie dlatego oferujemy najbardziej zaawansowane funkcje, takie jak dedykowany przycisk Asystenta Google, a także znakomitą technologię obrazowania i wyświetlania w modelach o bardzo atrakcyjnych cenach. Jednocześnie nie rezygnujemy z najwyższej jakości wykonania, świetnych materiałów i jakości, jakich można oczekiwać od smartfonu marki Nokia. Dzięki naszej obietnicy i programowi Android One, twój telefon nie tylko będzie zawsze aktualny, ale będzie się zmieniał i ulepszał wraz z upływem czasu – dodał Juho Sarvikas, dyrektor działu produktów w HMD Global.

Nokia 9 Pureview

Nokia 9 Pureview to pierwszy na świecie system pięciu aparatów z optyką ZEISS Optics. System składa się z dwóch czujników kolorowych, zapewniających wierne odwzorowanie barw i trzech czujników monochromatycznych, które współpracują ze sobą w celu zebrania 10 razy większej ilości światła niż w przypadku pojedynczego czujnika. Każdy obiektyw działa we współpracy z pozostałymi, aby w ten sposób gromadzić dane o jasności i głębi sceny. W ten sposób entuzjaści fotografii otrzymują zdjęcia o szerokim zakresie tonalnym, ze znakomicie odwzorowanymi detalami i to zarówno w jasnym świetle słonecznym, jak i w ciemnych scenach. Oparty na dedykowanym chipsecie proces rejestrowania zdjęć pozwala spojrzeć w przyszłość fotografii dając niezrównaną kontrole nad obrazem dzięki zaktualizowanemu interfejsowi Pro Camera. Unikalne tryby fotografowania, takie jak natywna fotografia czarno-biała lub fotografia poklatkowa wspomagane są prze sztuczną inteligencję.

Jednak nie tylko zaawansowana optyka stanowi o sile tego modelu. Sercem urządzenia jest zawansowany procesor Qualcomm Snapdragon 845, który zapewnia odpowiednią moc dla nawet bardzo wymagających aplikacji. Smartfon wyposażono w zaawansowany ekran OLED o rozdzielczości 2K wykonany w technologii PureDisplay, w którym zintegrowano czytnik linii papilarnych.

Nokia 9 Pureview wyposażono również w moduł bezprzewodowego ładowania Qi. Projektanci urządzenia zadbali o jego nieskazitelną, czystą linię – obiektywy nie wystają poza obudowę. Trwałość i odporność na uderzenia gwarantują natomiast szkło Corning Gorilla Glass 5 użyte zarówno z przodu, jak i z tyłu obudowy.

Nokia 4.2

Nokia 4.2 została zaprojektowana w taki sposób, aby dostarczyć użytkownikom najnowsze rozwiązania technologiczne w przystępnej cenie. Elegancka, szklana konstrukcja oraz wyświetlacz zajmujący praktycznie cały przód urządzenia urzekają świetnym wyglądem. Smartfona został wyposażony w podwójny aparat, innowacyjne funkcje sztucznej inteligencji, a także najnowszą generację chipsetu Qualcomm Snapdragon 439.  Całość działa pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android 9 Pie. Nokia 4.2 to także wyjątkowy przycisk głosowego asystenta Google, który zrewolucjonizuje sposób, w jaki współpracujemy ze swoim smartfonem. Wystarczy go nacisnąć raz, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do asystenta głosowego i w ten sposób wykonać połączenie, słuchać muzyki i uzyskiwać odpowiedzi na zadane głosem pytania – szybciej i wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dwukrotne wciśnięcie przycisku uruchomi natomiast wizualny podgląd dnia wzbogacony o inteligentne sugestie i spersonalizowane informacje, jak choćby informacje o korkach na trasie do domu, rachunkach, które wymagają zapłaty i nadchodzących wydarzeniach w kalendarzu. Po długim naciśnięciu przycisku aktywowany zostaje tryb walkie-talkie, który pozwala Asystentowi Google słuchać poleceń w sposób ciągły. Kompaktowy rozmiar i grubość obudowy wynosząca zaledwie 8,4 mm pozwala w prosty sposób obsługiwać telefon jedną ręką. Nokia 4.2 otrzymała także funkcje fotograficzne, spotykane w znacznie droższych konstrukcjach – np. rejestrowanie obrazu z wielu kamer czy podwójny czujnik głębi

Nokia 3.2

Nokia 3.2 łączy w sobie największy wyświetlacz HD+ w tej klasie cenowej, z charakterystycznym dla marki Nokia dwudniowym czasem pracy baterii i najnowszym Androidem 9 Pie. Urzędzenie zostało wyposażone w imponujący wyświetlacz HD o przekątnej 6,26 calaNokia 3.2 oferuje też znacznie większą pojemność baterii niż wiele innych smartfonów klasy premium, a przy tym wyposażona jest w mocne i wydaje podzespoły. Napędzana przez procesor Qualcom,  Snapdragon 429, oferuje szybką i wydajną pracę z wieloma aplikacjami. Także ten model otrzymał przycisk Asystenta Google, który zrewolucjonizuje sposób, w jaki współpracujemy ze swoim smartfonem.

Nokia 1 Plus

Nokia 1 Plus to najlepsza propozycja dla osób, które poszukują swojego pierwszego smartfona. To jeden z pierwszych na świecie smartfonów z systemem Android 9 (edycja Go), który dzięki swojemu dużemu ekranowi wyróżnia się w swojej klasie cenowej. Smartfon pozwala cieszyć się wszystkimi aplikacjami i grami, a także najnowszymi funkcjami systemu Android (edycja Go), takimi jak choćby asystent głosowy Google Assistant Go.

Nokia 1 Plus to przykład tego, że nawet niedrogi smartfon może się pochwalić nowatorskim, eleganckim wyglądem. Obudowę wykonano z innowacyjnych materiałów, które w procesie modelowania 3D otrzymały wyjątkową teksturę. Smartfon pozwala cieszyć się wspaniałymi detalami na zdjęciach dzięki tylnemu aparatowi z automatycznym ustawianiem ostrości i przedniej kamerze do selfie wzbogaconą o funkcję „upiększania”.

Nokia 210

Nokia 210 to nowy przedstawiciel rodziny telefonów komórkowych Nokia, który oferuje mnóstwo przydatnych funkcjonalności w przystępnej cenie. Telefon umożliwia przeglądanie sieci dzięki oszczędzającej dane przeglądarce Opera Mini, czy też daje możliwość grania całymi godzinami w kultowego „Węża” bez martwienia się o poziom naładowania baterii. Nokia 210 jest najtańszym urządzeniem w ofercie telefonów komórkowych Nokia zapewniającym pełen dostęp do internetu.

Co więcej, telefon zamknięty jest w bardzo trwałej, kolorowej obudowie wykonanej z poliwęglanu. Dostępność sklepu z aplikacjami pozwala w każdej chwili pobrać nowe, ciekawe aplikacje i gry.

Akcesoria

Do portfolio akcesoriów dołączają dwa rozwiązania do ładowania bezprzewodowego: bezprzewodowa ładowarka Nokia i przenośna bezprzewodowa ładowarka Nokia. Oba urządzenia obsługują uniwersalny standard ładowania Qi, dzięki czemu mogą współpracować z kompatybilnymi urządzeniami takimi jak Nokia 9 Pureview i Nokia 8 Sirocco.

Bezprzewodowa ładowarka Nokia umożliwia szybkie ładowanie o mocy 10W, dzięki czemu idealnie nadaje się do szybkiego doładowania w domu lub w biurze. Przenośna bezprzewodowa ładowarka Nokia to powerbank z funkcją ładowania bezprzewodowego, dzięki czemu łatwo naładuje smartfony w podróży bez potrzeby używania kabla. W każdej chwili możliwe jest jednak użycie tradycyjnego kabla USB.

Dostępność i ceny:

 • Smartfon Nokia 9 Pureview jest już dostępny w sprzedaży w kolorze MidnightBlue. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 699 USD,
 • Nokia 4.2 będzie dostępna od kwietnia w sugerowanej cenie 169 USD za wersję 2/16 i 199 USD za wersję 3/32,
 • Nokia 3.2 będzie dostępna od maja w sugerowanej cenie 139 USD za wersję 2/16 i 169 USD za wersję 3/32,
 • Nokia 1 Plus będzie można kupić od połowy marca w sugerowanej cenie 99 USD,
 • Nokia 210 będzie dostępna od marca w sugerowanej cenie 35 USD,
 • Bezprzewodowa ładowarka Nokia będzie dostępna w sugerowanej cenie 49 USD,
 • Przenośna bezprzewodowa ładowarka Nokia będzie dostępna w sugerowanej cenie 64 USD.

Przeczytaj także:

Nokia 8.1 z flagową specyfikacją dostępną dla wielu

źródło: informacja prasowa