Wyciekła reklama i strona Pixel 8a, zdradzająca jego „AI-mazing” funkcje

Nadchodzący, niedrogi telefon Pixel 8a będzie znaczącym ulepszeniem poprzedniego modelu – materiały ujawniają aparat z AI i 7 lat aktualizacji.

Pixel 8a (nieoficjalne zdjęcia)
Pixel 8a (nieoficjalne zdjęcia)

Pojawiające się w sieci obrazy promocyjne lub zwykłe reklamy telefonu Pixel 8a firmy Google, jakkolwiek je nazwiemy, zostały ujawnione i dają nam lepszy pogląd, czego możemy się spodziewać po nadchodzącym urządzeniu. Z tych materiałów wynika, że Pixel 8a będzie wyposażony w chipset Tensor G3, napędzany „niesamowitą sztuczną inteligencją” (AI-mazing) kamerę z funkcjami Best Take, Audio Magic Eraser i Night Sight, „krystalicznie czyste rozmowy, nawet gdy rozmówca będzie w hałaśliwym miejscu”, „szybkie ładowanie” i „niezawodny akumulator na cały dzień”, certyfikat IP67 zapewniający odporność na kurz i wodę, a także otrzyma siedem lat aktualizacji zabezpieczeń, podobnie jak Pixel 8 i Pixel 8 Pro.

Oczekuje się, że telefon trafi do sprzedaży 16 maja 2024 roku, czyli dwa dni po jego przypuszczalnej oficjalnej prezentacji podczas konferencji dla programistów Google I/O, która odbędzie się 14 maja.

Poprzednie przecieki i plotki mówiły, że Pixel 8a będzie wyposażony w 6,1-calowy ekran OLED z częstotliwością odświeżania 90 Hz, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci podstawowej, główny aparat 64 MP, ultraszerokokątny aparat 13 MP i baterię 4500 mAh ze wsparciem do ładowania przewodowego 27 W.

Według filmu promocyjnego, który wyciekł przez zaufanego informatora Steve’a Hemmerstoffera (@Onleaks), we współpracy z MySmartPrice, wygląda na to, że Pixel 8a otrzyma pewne ulepszenia sztucznej inteligencji zapożyczone z linii Pixel 8.

Ciekawą funkcją, która jest w przygotowaniu, jest funkcja „Najlepsze ujęcie”, której celem jest ulepszanie zdjęć grupowych. Po zrobieniu kilku zdjęć funkcja ta pozwala wybrać najlepszą twarz i odfiltrować wszelkie głupkowate miny.

Pixel 8a - aparat AI (nieoficjalne zdjęcia)
Pixel 8a – aparat AI (nieoficjalne zdjęcia)

Oczekuje się, że Pixel 8a będzie zawierał także znaną już wielu osobom funkcję Circle to Search. Ta funkcja, wprowadzona początkowo w styczniu dla serii Galaxy S24, później trafiła do serii Pixel 8 i 7. Dzięki Circle to Search użytkownicy mogą wyszukiwać elementy lub przedmioty, po prostu zakreślając je na ekranie.

Według wideo, które wyciekło, Pixel 8a przygotowuje się również do wprowadzenia „tłumaczenia na żywo”, funkcji, która zdziała cuda, tłumacząc rozmowy głosowe i nie tylko na bieżąco. Kolejnym ekscytującym dodatkiem do arsenału kamer jest „Audio Magic Eraser”, zaprojektowany tak, aby usuwać wszelkie irytujące dźwięki tła z Twoich filmów.

Wygląda na to, że Pixel 8a też otrzymuje długie aktualizacje

Google wstrząsnęło swoją serią Pixel 8, oferując imponujące siedem lat systemu operacyjnego Android i aktualizacji zabezpieczeń. Teraz wygląda na to, że firma rozszerza to samo zaangażowanie również w przypadku nadchodzącego urządzenia z serii A.

Pixel 8a - bezpieczeństwo (nieoficjalne zdjęcia)
Pixel 8a – bezpieczeństwo (nieoficjalne zdjęcia)

Materiały marketingowe dotyczące sprzedaży detalicznej, odkryte niedawno przez Android Headlines, rzucają światło na zobowiązanie Google’a do aktualizacji oprogramowania dla jego następnego budżetowego telefonu. Jednak materiały wyraźnie wspominają o „7 latach aktualizacji zabezpieczeń”, pozostawiając miejsce na spekulacje, czy dotyczy to również aktualizacji systemu operacyjnego Android. Co ciekawe, podobny język można znaleźć na stronie Google Store dla standardowego Pixela 8.

Pixel 8a - akumulator/bateria (nieoficjalne zdjęcia)
Pixel 8a – akumulator/bateria (nieoficjalne zdjęcia)

Oczekuje się, że nadchodzące urządzenie zadebiutuje 14 maja tego roku na dorocznej konferencji programistów Google I/O. Podczas wydarzenia spodziewamy się rzucić okiem na Androida 15, kilka ekscytujących ulepszeń AI i prezentacje nowych urządzeń Pixel.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: GSMArena | Android Police