Nokia 9 PureView, pierwszy na świecie smartfon z 5 obiektywami już dostępny w Polsce

Nokia 9 PureView – nowej generacji smartfon fotograficzny – jest dostępny w przedsprzedaży w Polsce.

HMD Global, producent telefonów Nokia poinformował, że Nokia 9 PureView jest już dostępna w przedsprzedaży w sieci sklepów MediaExpert w cenie 2599 zł. Osoby, które zdecydują się na zakup, otrzymają prezent w postaci bezprzewodowych słuchawek Nokia BH-705 o wartości 499 zł!

Nokia 9 PureVeiw to pierwszy na świecie smartfon z układem pięciu kamer i zaawansowaną optyką dostarczoną przez ZEISS Optics. Wszystkie pięć aparatów rejestruje obraz jednocześnie łącząc go następnie w jedno zdjęcie o wyjątkowym zakresie dynamiki i niezrównanej głębi ostrości. Każde ujęcie zrobione za pomocą Nokia 9 PureView jest wykonywane w technologii HDR.

Przeczytaj także: Nokia zaprezentowała nowe smartfony Nokia 9 Pureview, 4.2, 3.2, 1 Plus i 210

Pierwszy na świecie smartfon z pięcioma aparatami

Dwie kamery rejestrują żywe i nasycone obrazy w kolorze, natomiast trzy monochromatyczne czujniki zapewniają perfekcyjną ostrość i szczegółowość. Wszystkie pięć kamer współpracuje ze sobą, aby zebrać do 10 razy więcej światła niż pojedynczy czujnik tego samego typu.

Każde zdjęcie wykonane przez Nokia 9 PureView powstaje z co najmniej 60 MP danych zebranych z pięciu kamer jednocześnie. Aby przetworzyć i scalić obrazy, Nokia 9 PureView maksymalizuje heterogeniczną architekturę platformy mobilnej Qualcomm® Snapdragon ™, rozdzielając zadania pomiędzy ISP, DSP, GPU i CPU. Smartfon jest wyposażony w dedykowany procesor obrazu, który za każdym razem dostosowuje ekspozycję i balans bieli osobno w każdej z pięciu kamer. Dzięki takiemu rozwiązaniu Nokia 9 PureView pokazuje, jak wygląda przyszłość mobilnej fotografii.

Cieszymy się, że polscy użytkownicy jako jedni z pierwszych na świecie mogą kupić ten niesamowity smartfon. Nokia 9 PureView to zaawansowane narzędzie fotograficzne, które pozwala w profesjonalny sposób uwolnić swoją kreatywność. Jakość wykonywanych Nokia 9 PureView mówi sama za siebie – powiedziała Katarzyna Mroczkowska, marketing menager w HMD Global.

Nokia 9 PureView

Wyjątkowo bogate szczegóły i zakres dynamiczny

Każdy obraz zarejestrowany w urządzeniu Nokia 9 PureView powstaje z wykorzystaniem technologii HDR o 12,4 stopniach dynamiki i pełnowymiarową, 12 MP mapą głębi. Oznacza to, że każde zdjęcie cechuje się wyjątkową szczegółowością zarówno w jasnym świetle słonecznym, jak i w cieniu.

Nieograniczone możliwości edycji

Niezrównana, wysokiej jakości mapa głębi utworzona przy każdym zdjęciu pozwala na osiągniecie wyjątkowego efektu Bokeh, który można dowolnie zmieniać. Teraz można ponownie dostosować rozmycie tła i jego nasycenie w scenie, nawet po wykonaniu zdjęcia.

Miłośnicy fotografii docenią fakt, że Nokia 9 PureView oferuje również możliwość zapisywania zdjęć w nieskompresowanym formacie RAW i ich edycję bezpośrednio w telefonie przy użyciu oprogramowania Adobe Lightroom.  Mówi się, że 50% sztuki fotografii leży w postprodukcji, a dzięki Nokia 9 PureView można jej dokonać od ręki, bezpośrednio z poziomu smartfona.

Nokia 9 PureView wyposażona jest także w najnowszą wersję popularnego interfejsu Pro Camera – zapewniającego jeszcze większą kontrolę nad fotografią. Teraz umożliwia on dostosowanie wartości ekspozycji w krokach co 1/3, pozwalając dostosować kompensację ekspozycji ze znacznie większą precyzją niż kiedykolwiek wcześniej.

Nokia 9 PureView to smartfon przeznaczony dla entuzjastów fotografii, którzy korzystając z zaawansowanych ustawień oraz zawansowanych opcji postprodukcji będą mogli w pełni wykorzystać możliwości, które oferuje to urządzenie.

Niezwykłe wrażenia I piękne wykończenie

Nokia 9 PureView jest wyposażona w zaawansowane technologie. Wykorzystując platformę Qualcomm® Snapdragon ™ 845 inteligentnie dzieli zadania związane z przetwarzaniem obrazu na różne rdzenie. Nokia 9 PureView wyposażona jest w ekran 2K POLED o przekątnej 5,99 cala z technologią PureDisplay. Technologia ekranu PureDisplay wyświetla obrazy w jakości HDR10, dzięki czemu można cieszyć się wyraźnymi detalami, wspaniałym kontrastem i bogatą kolorystyką. Ekran Nokia 9 PureView jest również wyposażony w zintegrowany czytnik linii papilarnych, a funkcje zabezpieczeń są dodatkowo uzupełnione zaawansowaną technologią biometrycznego rozpoznawania twarzy. Na wyposażeniu nie zabrakło także modułu bezprzewodowego ładowania w standardzie Qi.

Aby dopełnić najwyższą jakość i dbałość o szczegóły, Nokia 9 PureView ma przepiękne wykończenie, jakiego można się spodziewać po każdym smartfonie Nokia. Wszystkie pięć aparatów jest płynnie zintegrowanych z obudową o grubości zaledwie 8 mm, dzięki czemu żaden z obiektywów nie wystaje poza jej obrys. Nokia 9 PureView przetrwa uderzenia i przypadkowe upadki dzięki aluminiowej ramie wykonanej z mocnego aluminium z serii 6000. Nie zabrakło znanych dobrze z produktów Nokia wykonanych diamentowo cieć obudowy.  Za wyjątkową odporność smartfona odpowiada również szkło Corning Gorilla Glass 5, które znajduje się po obu stronach obudowy.

Czysta, bezpieczna i aktualna wersja Androida ™ 9 Pie wzmocniona Androidem One

Nokia 9 PureView dostarczana jest fabrycznie z najnowszą wersją systemu Android 9 Pie. Model dołącza tym samym do szerokiej oferty telefonów Nokia z rodziny Android One, co oznacza dostępność do comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa przez trzy lata oraz gwarancję aktualizacji systemu operacyjnego przez dwa lata.

Android 9 Pie jest oparty na rozwiązaniach z zakresu sztucznej inteligencji, które czynią smartfon jeszcze szybszym, inteligentniejszym i pozwalają mu dostosowywać się do nawyków każdego użytkownika. Dzięki temu telefon z czasem będzie stawał się coraz przyjemniejszy w obsłudze, podpowiadając nam wykonanie niektórych zadań czy przygotowując odpowiednie aplikacje. Specjalna funkcja Adaptive Battery pozwala oszczędzać zużycie energii przez aplikacje, z których użytkownicy korzystają rzadziej. System nauczy się także przewidywać kolejne ruchy użytkownika, dzięki czemu bardziej intuicyjnie skorzysta on z najważniejszych możliwości smartfonu.

Nokia 9 PureView otrzyma trzyletnie comiesięczne łaty bezpieczeństwa i dwie główne aktualizacje systemu operacyjnego, gwarantowane w programie Android One. Ponadto Google Play Protect skanuje ponad 50 miliardów aplikacji dziennie, aby chronić telefon przed złośliwym oprogramowaniem, czyniąc smartfon Nokia 9 PureView jednym z najbezpieczniejszych na rynku. Zapewnia także łatwy dostęp do innowacyjnych usług, w tym Asystenta Google, który ułatwia wykonywanie codziennych zadań, a także Google Photos z bezpłatnym nieograniczonym miejscem na przechowywanie wysokiej jakości zdjęć.

Dostępność:

Nokia 9 PureView dostępna jest w przedsprzedaży w sieci sklepów MediaExpert. Smartfon jest dostępny w kolorze niebieskim w cenie 2599 zł. Wraz zakupem urządzenia w przedsprzedaży klient otrzymuje w prezencie bezprzewodowe słuchawki BH-705 o wartości 499 zł.

źródło: informacja prasowa