Jak udostępnić łącze do strony z cytowanym tekstem na iPhonie?

Sprawdź, jak łatwo udostępnić link do strony internetowej z cytowanym tekstem w Wiadomościach na iPhonie.

Udostępnianie linka do strony internetowej z cytatem ze strony - Wiadomości (iOS)
Udostępnianie linka do strony internetowej z cytatem ze strony – Wiadomości (iOS)

Większość użytkowników iPhone’a wie, jak udostępnić łącze do strony internetowej w Wiadomościach, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że można automatycznie dodać dowolny fragment tekstu ze strony internetowej i dołączyć go do łącza wiadomości jako cytat. W tym artykule dowiesz się jak to zrobić krok po kroku.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak zmienić domyślną przeglądarkę internetową pod systemem iOS?

Dołączenie cytowanego tekstu podczas udostępniania łącza do strony internetowej w Wiadomościach to świetny sposób na wskazanie interesującego fragmentu i wyjaśnienie, dlaczego udostępniana treść jest istotna i warta przeczytania. Nie tylko sprawia, że link jest bardziej wciągający, ale także personalizuje wiadomość, jeśli jest wysyłana w trakcie rozmowy.

Wyróżniając konkretny tekst w formie cyatu, możesz usprawnić komunikację, kierując uwagę odbiorcy na najistotniejsze informacje znajdujące się na linkowanej stronie. Oszczędza to czas i gwarantuje, że kluczowa informacja, którą chcesz udostępnić, nie zostanie pominięta. Może również służyć jako początek rozmowy.

Oto jak szybko i łatwo dodać cytowany tekst do łącza URL w wiadomości tekstowej:

  1. W przeglądarce Safari przejdź do strony internetowej zawierającej istotne informacje, które chcesz udostępnić.
  2. Zaznacz tekst, który chcesz zacytować w udostępnionym łączu, naciskając i przytrzymując dany fragment, a następnie użyj kotwic zaznaczenia, aby dokładniej uwzględnić pożądany tekst.
  3. Z wyskakującego menu kontekstowego wybierz opcję Kopiuj.
  4. Stuknij przycisk Udostępnij na dole interfejsu Safari (kwadrat ze strzałką skierowaną do góry), a następnie stuknij ikonę aplikacji Wiadomości w arkuszu udostępniania lub wybierz kontakt, do którego chcesz wysłać wiadomość, z sugerowanej listy powyżej.
  5. Jeśli chcesz, w aplikacji Wiadomości dodaj komentarz, aby uzyskać więcej kontekstu, a następnie dotknij przycisku wysyłania.
Udostępnianie zaznaczonego tekstu z linkiem do strony WWW w aplikacji Wiadomości na iPhonie (iOS)
Udostępnianie zaznaczonego tekstu z linkiem do strony WWW w aplikacji Wiadomości na iPhonie (iOS)

To wszystko. Dzięki tej metodzie udostępniania linków może ona nawet służyć jako pomoc w zapamiętywaniu trwających rozmów, co może pomóc zarówno Tobie, jak i Twojemu odbiorcy przypomnieć sobie związek treści z poprzednimi dyskusjami.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors