„Tales of the Shire: A Lord of the Rings Game” jeszcze w tym roku!

Zapowiedziano nową grę Tales of the Shire: A Lord of the Rings Game, której premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Tales of the Shire: A Lord of the Rings Game

Na najnowszym zwiastunie zapowiedziano nową grę ze Śródziemia. Tym razem zdaje się jednak, że nie chodzi tu o walki z orkami, a o spokojną codzienność hobbita. Studio wydające grę nie ma dużego doświadczenia w branży gier, ale fani filmowych trylogii i tak będą z nią zaznajomieni. Przygodówka Władca Pierścieni: Gollum to jedna z najgorszych gier 2023 roku, co jeszcze bardziej zwiększa apetyt fanów na dobrą, nową grę osadzoną w Śródziemiu. Gra Tales of the Shire: A Lord of the Rings Game, która zostało oficjalnie ogłoszona w tym tygodniu, może być tą grą. Najwyraźniej robi kilka rzeczy inaczej niż poprzednie części serii. Zamiast mordować orki, gracze prowadzą życie spokojnego mieszkańca Shire.

Zbuduj jaskinię hobbita, złap rybę i zapal fajkę

Wszystko, co na razie wiadomo na temat Tales of the Shire, pochodzi ze zwiastuna zapowiadającego. Pokazuje hobbita robiącego różne rzeczy – w tym mamy kilka zbliżeń na jego owłosione stopy… Mieszkańca Shire można zobaczyć w jego jaskini hobbitów, łowiąc ryby, uprawiając ogród i wchodząc w interakcję z kupcem. W zapowiedzi gry nie widać hobbita palącego fajkę, ale dla niziołków obowiązkowe jest oczywiście dobre zioło.

➔ ZOBACZ TEŻ: Najnowszy zwiastun serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”

Na razie wszystko wskazuje na to, że Tales of the Shire będzie przyjazną grą w stylu Animal Crossing czy Stardew Valley. Graficznie przypomina także bardziej uroczy i zabawny styl tych gier niż tytuły AAA, takie jak Middle-earth: Shadow of War. Według zwiastuna zapowiadającego, Tales of the Shire ukaże się w 2024 roku na Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz za pośrednictwem Steam na PC.

Opracowana przez Wētā Workshop

Wētā Workshop to nowozelandzka firma specjalizująca się w efektach specjalnych i rekwizytach, odpowiedzialna za efekty, kostiumy, broń i scenografię do trylogii Władca Pierścieni i Hobbit. W 2014 roku firma założyła własne studio gier Wētā Workshop Game Studio, które obecnie pracuje nad Tales of the Shire.

Jedynym wydawnictwem studia deweloperskiego jest gra mieszanej rzeczywistości Dr. Grordbort’s Invaders dostępna na platformie Magic Leap. Dlatego Wētā Workshop nie ma dużego doświadczenia w tworzeniu gier. Jednakże firma powinna dokładnie wiedzieć, jak inscenizować postacie w Śródziemiu.

Wydawcą Tales of the Shire jest Private Division – spółka zależna Take Two Interactive, która specjalizuje się w wydawaniu tytułów od średniej wielkości, niezależnych deweloperów i znana jest z gier takich jak The Outer Worlds.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Wētā Workshop | Notebook Check