Apple wypuściło inspirowaną „Gwiezdnymi Wojnami” reklamę iPhone’a 15

Nowa reklama „Find Your Friends” iPhone’a 15 łączy wszechświat Find My z uniwersum „Gwiezdnych Wojen” – Boba Fett używa swojego iPhone’a 15, aby zlokalizować innych Mandalorian w zatłoczonym centrum handlowym.

Boba Fett - iPhone 15

Apple wypuściło swoją nową reklamę iPhone’a 15 nawiązującą do Gwiezdnych Wojen, ponieważ 4 maja to Dzień Gwiezdnych Wojen ze względu na słynna frazę „May the 4th Be With You”. Reklama zatytułowana iPhone 15 Precision Finding | Find Your Friends zaczyna się od faceta, który woła swojego kota, żeby go nakarmić. Dowiadujemy się, że kot ma na imię Leia, co nic nie znaczy, dopóki nie zobaczymy, jak właściciel kota wstaje i zauważa, że ma na sobie kostium będący repliką tego, co Boba Fett nosił z serii filmów Gwiezdne Wojny, aż po kostium z hełmem łowcy nagród charakterystyczny (i moim zdaniem najlepszy).

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: CO LEGO SZYKUJE NA TEGOROCZNY DZIEŃ GWIEZDNYCH WOJEN?

Wychodząc z domu, widzimy, jak niedoszły Boba Fett wkłada swojego iPhone’a 15 Pro do etui będącego częścią kostiumu. Obserwujemy, jak nasz bohater wychodzi z apartamentowca i chodnikiem trafia do sklepu z pączkami, na którym widnieje szyld reklamujący Boba Tea. Następnie wsiada do autobusu, gdzie zdaje się unikać spojrzeń innych pasażerów.

W wiadomości tekstowej do przyjaciela nasz przebrany bohater pisze, że „jest w drodze”, aby spotkać się z kimś, a w wiadomości grupowej pisze: „Nie mogę się doczekać, aż was wszystkich zobaczę”. Wysiadając z autobusu, nasz naśladowca Boby Fetta jest już w mieście i idąc chodnikiem, biznesmeni schodzą mu z drogi, niepewni, z czym mają do czynienia. Kiedy wchodzi po schodach do czegoś, co wygląda jak hotel, widzimy inne osoby przebrane za różne postacie z Gwiezdnych Wojen, w tym małego psa przebranego za AT-AT Walkera (cztery nogi psa są tutaj dużym atutem).

Tak, nasz bohater przybył na konwencję Gwiezdnych Wojen. Jedynym problemem jest to, że nie może znaleźć swoich przyjaciół. Wyciągając iPhone’a 15 Pro, pyta ich, gdzie są, za pośrednictwem iMessage. Otrzymuje mapę, która pozwala mu nacisnąć przycisk „Znajdź”, który uruchamia funkcję precyzyjnego śledzenia, która prowadzi go do znajomych. Gigantyczna strzałka pokazuje naszemu fanowi Gwiezdnych Wojen kierunek, w którym musi się udać, a liczba pokazuje, jak daleko są jego przyjaciele.

Po spotkaniu z fanami ubranymi jak członkowie zespołu Cantina, widzimy go przybywającego do celu, aby spotkać się z przyjaciółmi, z których wszyscy są ubrani jak Boba Fett. Apple promuje tę funkcję, pisząc na ekranie „Znajdź znajomych dzięki Precision Finding” i slogan „Relax it’s iPhone 15” kończy reklamę linii iPhone’a 15, którą pokochają fani Gwiezdnych Wojen.

➔ CZYTAJ TEż: 7 oznak, że Twój iPhone może być śledzony

Teraz już wiesz, że możesz używać aplikacji Znajdź, aby dzięki funkcji Precision Finding być prowadzonym dokładnie tam, gdzie przebywają Twoi znajomi z iPhone’em, o ile ich iPhone obsługuje technologię Ultra Wideband (iPhone 11 i nowsze wersje).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | PhoneArena