Polski komediodramat o rodzicielstwie „Matki pingwinów” jeszcze w tym roku!

Nowy polski serial „Matki pingwinów” na podstawie oryginalnego pomysłu Klary Kochańskiej-Bajon zadebiutuje w Netflixie już w tym roku.

„Matki pingwinów” (serial Netflix 2024)
fot. Piotr Litwic (Netflix)

Serial Matki pingwinów to czuła, pełna humoru i wzruszeń historia o wyzwaniach, z jakimi mierzy się każdy rodzic, opowiedziana z perspektywy rodzin dzieci z niepełnosprawnościami i atypowych. Bohaterowie serialu łamią stereotypy i walczą nie tylko wykluczeniem, ale przede wszystkim ze swoimi słabościami i codziennymi wyzwaniami.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Patrząc na świat oczami osób z autyzmem: jak sztuczna inteligencja zmienia badania nad neuroróżnorodnością?

W rolach głównych zobaczymy Maszę Wągrocką, która wciela się w postać Kamy, starającej się połączyć macierzyństwo z nabierającą rozpędu karierą zawodniczki MMA, a także Magdalenę Różczkę (Tatiana), Barbarę Wypych (Ula) i Tomasza Tyndyka (Jerzy) jako rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Gdy drogi całej czwórki głównych bohaterów niespodziewanie splatają się, każdy zyskuje nową perspektywę spojrzenia na rodzicielstwo. W roli syna Kamy – Jasia, zobaczymy Jana Lubasa, natomiast syna Tatiany – Michała – zagra Maksymilian Młodawski.

Tak o produkcji wypowiada się reżyserka i scenarzystka serialu, Klara Kochańska-Bajon: Matki Pingwinów powstały z potrzeby pokazania rodzicielstwa z nowej perspektywy. Ta opowieść została zainspirowana zarówno moimi doświadczeniami, jak i historiami innych rodziców dzieci atypowych. Wyzwania, przed którymi stajemy, są z jednej strony uniwersalne, z drugiej zaś różnorodność dzieci sprawia, że wszystko, co z nimi przeżywamy, staje się jeszcze intensywniejsze. Dzięki temu historie o których opowiadamy w serialu – szalone, zabawne, wzruszające – działają jak soczewka skupiająca najważniejsze tematy dotyczące rodzicielstwa.

Wspólnie z Kochańską-Bajon serial reżyseruje Jagoda Szelc. Za scenariusz serialu odpowiadają również Dorota Trzaska oraz Nina Lewandowska, która w minionym roku uwiodła krytyków współtworzonym z Kamilą Taraburą serialem Absolutni debiutanci. Producentką serialu jest Agnieszka Kurzydło, natomiast za całą produkcję odpowiada firma MD4.

Kadr z serialu „Matki pingwinów”
Kadr z serialu „Matki pingwinów” | fot. Piotr Litwic (Netflix)

O czym jest serial „Matki pingwinów”?

Znana zawodniczka MMA dzieli swoje życie pomiędzy walki w oktagonie oraz wychowanie siedmioletniego syna. Po tym jak w szkole chłopca dochodzi do pewnego incydentu, kobieta jest zmuszona przenieść go do “Cudownej przystani” – placówki prowadzonej w duchu społecznej integracji dzieci atypowych i z niepełnosprawnościami. Chłopiec szybko znajduje tam przyjaciół i szczęście. Jego mama – przeciwnie. Nie może odnaleźć się pośród rodziców będących z jej perspektywy „galerią oryginałów”. Wśród nich jest samotny, neurotyczny ojciec, entuzjastyczna influencerka i oddana mama, która poświęciła wszystko dla swojego syna. Początkowo kobieta uznaje, że nie ma z nimi nic wspólnego, jednak w “Cudownej przystani” nie brakuje problemów, które sprawiają, że rodzice muszą odnaleźć w sobie wsparcie, by zawalczyć o szczęście dzieci jak i swoje własne.

  • obsada: Masza Wągrocka, Magdalena Różczka,  Barbara Wypych, Tomasz Tyndyk, Jan Lubas,  Maksymilian Młodawski
  • reżyseria: Klara Kochańska Bajon, Jagoda Szelc
  • scenariusz: Klara Kochańska Bajon, Dorota Trzaska, Nina Lewandowska
  • producentka: Agnieszka Kurzydło 
  • produkcja: MD4

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska