WhatsApp dodaje obsługę kluczy dostępu w aplikacji na iPhone’a

Platforma do przesyłania wiadomości błyskawicznych WhatsApp wprowadza obsługę kluczy dostępu (passkeys) do swojej aplikacji mobilnej na iPhone’a.

Logowanie za pomocą klucza dostępu (Passkey) na WhatsAppie pod systemem iOS
Logowanie za pomocą klucza dostępu (Passkey) na WhatsAppie pod systemem iOS | ekran z wersji beta od WABetaInfo

Zauważona przez serwis WABetaInfo najnowsza wersja WhatsAppa dostępna dla testerów wersji beta TestFlight dodaje nowe możliwości konfigurowania hasła za pomocą kluczy dostępu (passkeys), chociaż nie jest jeszcze ona jeszcze włączona. Oznacza to, że użytkownicy będą musieli poczekać na przyszłą wersję aplikacji WhatsApp, aby móc skorzystać z kluczy dostępu.

Zobacz też: Aplikacja X na iPhonie z logowaniem za pomocą klucza dostępu

WhatsApp jest obecnie w trakcie opracowywania nowej sekcji, w której użytkownicy będą mogli w przyszłości skonfigurować klucze dostępu. Taka konfiguracja zdecydowanie usprawni proces logowania, eliminując potrzebę podawania 6-cyfrowego kodu w celu uzyskania dostępu do konta.

Po skonfigurowaniu użytkownicy będą mogli zalogować się na swoje konta przy użyciu istniejących metod uwierzytelniania, takich jak Face ID, Touch ID lub hasło urządzenia.

Klucze dostępu są przez niektórych postrzegane jako zamiennik haseł i nazw użytkowników. Umożliwiają logowanie się do aplikacji i usług przy użyciu opcji biometrycznych, takich jak odcisk palca lub skan twarzy, eliminując potrzebę zapamiętywania danych logowania.

Nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać, że funkcja kluczy dostępu w WhatsAppie zostanie udostępniona, ale firma zwykle całkiem nieźle radzi sobie z wprowadzaniem funkcji w wersji beta i wprowadzaniem ich do publicznie dostępnej wersji aplikacji.

Zobacz też:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WABetaInfo | RedmondPie | WhatsApp