Serial kryminalny „Shardlake” od 1 maja w Disney+

Jedynie Bóg wie, kto to zrobił. Premierowe odcinki serialu „Shardlake” o morderstwach i tajemnicach w czasach Tudorów, opartego na popularnych na powieściach C.J. Sansoma, trafią na platformę Disney+.

Serial „Shardlake” Disney+ 2024

Ten czteroczęściowy dramat, pełen tajemnic, napięcia i oszustw, osadzony jest w XVI-wiecznej Anglii podczas kasaty klasztorów. Wygodne i bezpieczne życie prawnika Shardlake’a zostaje wywrócone do góry nogami, gdy wpływowy Cromwell zleca mu zbadanie pewnego morderstwa. Ofiarą jest jeden z komisarzy, który zbierał dowody przemawiające za zamknięciem klasztoru w odległym mieście Scarnsea.

➔ CZYTAJ TEż: Finałowy odcinek „Szoguna” już dostępny w Disney+

Po śmierci śledczego kariera Cromwella wisi na włosku, dlatego, aby zachować twarz i pozycję, konieczne jest, aby tajemnica morderstwa została rozwiązana, a sprawa prowadzona przez zamordowanego komisarza doprowadzona do końca. Shardlake wraz z delegowanym przez Cromwella asystentem – Jackiem Barakiem – kieruje się do Scarnsea, gdzie zderza się z wrogością, podejrzliwością i paranoją mnichów drżących o swoją przyszłość. Nie zatrzymają się przed niczym, by utrzymać status quo, nawet za cenę kolejnych intryg.

Arthur Hughes (znany z produkcji Then Barbara Met Alan) wciela się w rolę Matthew Shardlake’a – prawnika z wyostrzonym poczuciem sprawiedliwości i jednego z niewielu uczciwych ludzi w świecie pełnym spisków i kłamstw. Pracuje on dla Thomasa Cromwella, granego przez Seana Beana (Time) – niebezpiecznego i wpływowego człowieka, który jest również prawą ręką Henryka VIII.

Anthony Boyle (Władcy przestworzy) gra zarozumiałego Jacka Baraka, który sprawia, że Shardlake wątpi w jego czyste zamiary, podejrzewając go o bycie podstawionym szpiegiem Cromwella. W obliczu wrogości i wątpliwości co do prawdziwych intencji Baraka, Shardlake zostaje wciągnięty w sieć kłamstw, oszustw i korupcji, która zagraża nie tylko jego moralności, ale również życiu.

Autorem scenariusza jest Stephen Butchard („The Good Mothers”). Producentami wykonawczymi serialu są George Ormond i Mark Pybus z The Forge (spółka Banijay UK) oraz Stevie Lee z Runaway Fridge. Serial został zamówiony przez Lee Masona dla Disney+, a Jonny Richards pełni funkcję producenta wykonawczego dla Disney+. Justin Chadwick („The Other Boleyn Girl”) wyreżyserował serial, a John Griffin był producentem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ Polska