Photoshop online z popularnym narzędziem AI już jest!

Program Photoshop w wersji webowej jest teraz ogólnie dostępny w ramach wszystkich płatnych planów programu Photoshop i zawiera funkcje obsługiwane przez Firefly, takie jak „Wypełnianie generatywne”.

Obraz programu Adobe Photoshop z obsługą generatywnych funkcji sztucznej inteligencji w Internecie.
Obraz programu Adobe Photoshop z obsługą generatywnych funkcji sztucznej inteligencji w Internecie | fot. Adobe

Po prawie dwóch latach wersji beta usługa internetowa Adobe Photoshop w przeglądarce — uproszczona wersja online firmowej aplikacji do edycji zdjęć w przeglądarce na komputerach stacjonarnych — jest już ogólnie dostępna od środy 27 września 2023 roku. Według informacji udostępnionych przez firmę Adobe serwisowi The Verge program Photoshop w internecie zostanie uruchomiony z popularnymi narzędziami Generative Fill i Generative Expand, które zostały niedawno wydane w wersji Photoshopa na komputery stacjonarne. Adobe twierdzi, że nie planuje już bezpłatnej wersji oprogramowania do edycji zdjęć online.

Funkcje te, oparte na generatywnym modelu AI Firefly firmy Adobe, są dostępne do użytku komercyjnego i pozwalają użytkownikom szybko dodawać, usuwać lub rozszerzać obraz za pomocą opisów tekstowych w ponad 100 językach, a wszystko to przy jednoczesnym dopasowaniu warunków oświetleniowych i perspektywy oryginalnego obrazu .

Program Photoshop online w przeglądarce internetowej udostępnia także wiele najczęściej używanych narzędzi swojego odpowiednika na komputery stacjonarne, ale z przeprojektowanym układem, który zapewnia nowym użytkownikom Photoshopa bardziej „usprawnione” korzystanie. Obejmuje to funkcję kontekstowego paska zadań, która sugeruje najodpowiedniejsze kroki w przepływie pracy, która została dodana do komputerowej aplikacji Photoshop na początku tego roku.

Zrzut ekranu przedstawiający wygląd programu Photoshop online po wyjściu z wersji beta
Zrzut ekranu przedstawiający wygląd programu Photoshop online po wyjściu z wersji beta | fot. Adobe

Narzędzia korzystające z podobnych toków pracy — na przykład te używane do zaznaczania obiektów i retuszowania obrazów — mają nazwy i są pogrupowane na pasku narzędzi, aby ułatwić nawigację w programie. Ten widok można wyłączyć w przypadku doświadczonych twórców, którzy wolą wygląd interfejsu użytkownika programu Photoshop w wersji komputerowej. Adobe twierdzi, że funkcje pulpitu, takie jak narzędzie do łatania, narzędzie Pióro, obsługa inteligentnych obiektów, lasso wielokątne i inne, zostaną dodane „wkrótce”.

Adobe Photoshop online - pierwsze kroki
Adobe Photoshop online – pierwsze kroki | fot. Adobe

Online’owa wersja programu Photoshop umożliwia także użytkownikom zapraszanie innych do współpracy nad projektami, a osobom nieposiadającym aktywnego programu Photoshop umożliwia przeglądanie i komentowanie plików.

Internetowa usługa Photoshop jest częścią wszystkich płatnych planów Photoshopa (cena zaczyna się od 9,83 EUR miesięcznie) i w chwili premiery nie będzie dostępna jako usługa bezpłatna. Firma Adobe rozpoczęła testowanie wersji „freemium” przeglądarkowej edycji programu Photoshop w czerwcu ubiegłego roku, po wydaniu pierwszej wersji beta programu Photoshop online w 2021 roku.

Obejrzy wideo pt. How to use Photoshop on the Web, aby dowiedziec się, jak korzystać z narzędzi edytora w przeglądarce internetowej:

Firma informowała już wcześniej, że ma nadzieję zaoferować bezpłatną wersję usługi, która zapewni większość podstawowych funkcji programu Photoshop na komputerze. Jednak Ashley Still, starszy wiceprezes ds. mediów cyfrowych w firmie Adobe, powiedziała teraz The Verge, że gigant oprogramowania kreatywnego „nie ma bezpośrednich planów wprowadzenia oferty freemium” i że nowi użytkownicy mogą zamiast tego wypróbować program Photoshop w przeglądarce internetowej za pośrednictwem „bezpłatnych interaktywnych wersji demonstracyjnych i samouczków w aplikacji” w witrynie Adobe przed wykupieniem subskrypcji.

Photoshop online działa w przeglądarkach Chrome, Firefox i Edge.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Adobe