Co nowego w iOS 17.1 Beta 1?

Apple wydało pierwszą wersję beta systemu iOS 17.1 dla programistów — sprawdź, jakie zmiany i nowości pojawią się w nowym uaktualnieniu?

iOS 17.1 Beta 1 (ikona)

Zaledwie tydzień po wydaniu mobilnego systemu operacyjnego iOS 17 firma Apple udostępniła programistom pierwszą wersję beta systemu iOS 17.1. Ta wersja dodaje kilka funkcji, które według obietnic Apple’a mają pojawić się w przyszłości pod ‌iOS 17‌, a także udoskonala i ulepsza niektórych istniejących już funkcji. Poniżej znajdziesz krótkie omówienia wszystkich nowości w pierwszej wersji beta systemu iOS 17.1.

Ulubione Apple Music

W aplikacji Muzyka pod systemem iOS 17.1 możesz dodawać ulubione utwory, albumy, playlisty i wykonawców. Ulubiona muzyka jest dodawana do Biblioteki i wpływa na lepsze rekomendacje. Dodawanie do ulubionych zastępuje dotychczasowy system „Love” — dodawanie do ulubionych można wykonać za pomocą widżetu Teraz odtwarzane na ekranie blokady.

Gwiazdka obok utworu w albumie oznacza, że jest to ulubiony utwór, a kropka obok najczęściej odtwarzanego utworu. Dzięki systemowi ulubionych aplikacja Muzyka sugeruje utwory, które można dodać do list odtwarzania.

Docelowo Apple planuje udostępnić listę odtwarzania ulubionych utworów i udostępniać listy odtwarzania współpracujące, ale nie wydaje się, aby te funkcje zostały jeszcze zaimplementowane.

AirDrop

Transfery AirDrop można teraz realizować za pośrednictwem połączenia komórkowego lub Wi-Fi, jeśli wyjdziesz poza zasięg osoby, której udostępniasz dane. Oznacza to, że nie będziesz musiał przebywać blisko kogoś, jeśli przesyłasz dużą liczbę plików przez AirDropa.

W sekcji AirDrop w menu Ustawienia dostępny jest nowy przełącznik „Poza zasięgiem”, za pomocą którego można zezwolić lub zabronić na transfer przez sieć komórkową.

NameDrop na Apple Watchu

Pod systemami watchOS 10.1 i iOS 17.1 Apple Watch i iPhone mogą teraz służyć do wymiany informacji kontaktowych za pośrednictwem funkcji NameDrop.

NameDrop iPhone-Apple Watch
NameDrop iPhone-Apple Watch

Dzwonki i dźwięki tekstowe

Ponad 20 nowych dzwonków i dźwięków tekstu dodanych w premierowej wersji ‌iOS 17‌ zniknęło w pierwszej wersji beta iOS 17.1, ale Apple prawdopodobnie doda je ponownie w późniejszej aktualizacji.

Ponownie dodano niestandardowe dźwięki poczty i wiadomości.

Salda banków brytyjskich w aplikacji Wallet

Użytkownicy z Wielkiej Brytanii mogą dodać swoje konta bankowe w Wielkiej Brytanii do aplikacji Portfel w systemie iOS 17.1, dzięki czemu będą mogli zobaczyć salda swoich kont, płatności, zakupy i depozyty.

Aplikacja Książki

Nazwa sekcji „Czytaj teraz” w aplikacji Apple Books została zmieniona na „Przeczytaj teraz”.

Aplikacja „Dziennik”

Póki co, nie ma śladu obiecanej aplikacji Dziennik (ang. Journal) pod systemem iOS 17.1, ale w kodzie znajdują się wzmianki o sugestiach dotyczących Dziennika, co wskazuje, że może ona pojawić się wkrótce.

Wskaźnik latarki na dynamicznej wyspie

Gdy latarka jest aktywowana na telefonie iPhone 14 Pro, ‌iPhone 14‌ Pro Max, iPhone 15 lub ‌iPhone 15‌ Plus, na Dynamic Island pojawia się teraz ikona latarki, która informuje, że jest włączona. Ikona latarki na Dynamic Island była wcześniej dostępna tylko na iPhone’ach 15 Pro i ‌iPhone 15 Pro‌ Max.

Wsparcie kontrolera

iOS 17.1 obsługuje kontroler Nintendo Switch N64.

Rozszerz tapetę

Podczas konfigurowania nowej tapety firma Apple dodała opcję „Rozszerz”, z której można skorzystać, jeśli obraz nie mieści się na wyświetlaczu.

Znasz funkcję, którą pominęliśmy na tej liście? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | MacRumors