Przeglądarka Arc wreszcie jest dostępna pod Windowsem

Długo oczekiwana przeglądarka Arc Browser wreszcie została udostępniona do pobrania pod systemem Windows i warto ją wypróbować!

Przeglądarka Arc na urządzenia z systemem Windows 11
Przeglądarka Arc na urządzenia z systemem Windows 11

Nowa przeglądarka Arc zadebiutowała pod systemem Windows po 6 latach rozwoju i testowania. Oferuje świeżą alternatywę dla Chrome’a, ale działa także na bazie Chromium. Wersja Arc dla systemu Windows nie ma niektórych funkcji znanych z wersji na urządzenia z systemem iOS, ale będzie otrzymywać regularne aktualizacje.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Przeglądarka Arc z lepszymi zakładkami i wynikami wyszukiwania, wszystko dzięki AI

Jeśli jesteś już trochę zmęczony używaniem tych samych starych przeglądarek pod systemem Windows, właśnie pojawiła się nowa. Firma Browser Company w końcu przeniosła długo oczekiwaną przeglądarkę Arc do systemu Windows i po wielu pracach rozwojowych i testach możesz już teraz wypróbować tę przeglądarkę.

Biorąc pod uwagę, że przeglądarka Arc korzysta z języka programowania Swift firmy Apple, Browser Company zajęło sześć długich lat przeniesienie kodu na Windowsa. Teraz, gdy już to zostało zrobione, Salem Abdulrasoon, członek zespołu Swift, rozmawiał z The Verge o tym, jak wielką ulgę daje w końcu to zrobić: „Jestem tym bardzo podekscytowany. W końcu coś, co przynosi owoce po tak długim czasie, to naprawdę coś. To naprawdę wysiłek miłości”.

The Browser Company stawia sobie wysokie cele, nazywając Arc „zamiennikiem Chrome’a, na który czekałeś”. Warto jednak zauważyć, że przeglądarka korzysta z Chromium, więc każdy, kto zrezygnował z ramki przeglądarki Google’a, powinien dać jej szansę. Jeśli jednak nie przeszkadza Ci, że działa na bazie Chromium, The Browser Company ma nadzieję, że Arc będzie dla Ciebie powiewem świeżego powietrza na rynku przeglądarek, który według twórców jest w stagnacji.

Przeglądarka Arc na Windowsa - funkcja obraz w obrazie
Przeglądarka Arc na Windowsa – funkcja obraz w obrazie

W tej chwili wersja Arc dla systemu Windows nie ma jeszcze wszystkich funkcji. Jednak programistom zależy na tym, aby ich rozwiązanie było na tym samym poziomie bez względu na platformę. Arc będzie odtąd otrzymywać aktualizację dla systemu Windows w każdy czwartek.

Nawet wtedy kluczowe funkcje, takie jak pasek boczny i tryb obrazu w obrazie, sprawdziły się, więc nie będziesz całkowicie pozbawiony tych funkcji – jednakże przeglądarka odmówi instalacji pod systemem Windows 10 i starszych. Jeśli jesteś zainteresowany, przejdź do witryny przeglądarki Arc i pobierz ją już dziś.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Arc | XDA Developers