Kanały TVP obejrzysz online na żywo w TVP VOD

Telewizja Polska udostępniła bezpłatnie w serwisie TVP VOD prawie wszystkie swoje kanały linearne na żywo – można je oglądać w internecie.

TVP VOD z kanałami linearnymi na żywo online - zrzut ekranu z serwisu WWW TVP VOD
TVP VOD z kanałami linearnymi na żywo online – serwis WWW

W ten sposób publiczny nadawca poszerza ofertę serwisu dla wszystkich użytkowników. To kolejny krok na drodze do sukcesywnego rozwoju aplikacji i zwiększania satysfakcji jej użytkowników. Najnowsze wdrożenie jest efektem współpracy Telewizji Polskiej z firmą Redge Technologies. Telewizja Polska posiada także osobną aplikację mobilną TVP GO, uruchomioną w lutym 2022 roku, w której kanały TVP są także dostępne do oglądania na żywo przez internet oraz umożliwia dostęp do 7-dniowej historii programów.

Może Cię zainteresować też: TVP udostępniła setki filmów z lat 60. 70. i 80.

Serwis TVP VOD umożliwia dostęp dla zalogowanych użytkowników do następujących kanałów linearnych TVP:

Na jakich urządzeniach oglądać TVP VOD online? 

Użytkownicy mogą oglądać kanały telewizyjne TVP przez internet na żywo oraz bogatą ofertę zróżnicowanych gatunkowo i formalnie treści na:

  • komputerach pod adresem vod.tvp.pl/na-zywo,
  • urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android (linki do aplikacji poniżej),
  • smart TV (z systemem operacyjnym Android TV w wersji 6.0 lub nowszej, Tizen w wersji 4.0 lub nowszej lub WebOS w wersji 4.0.4 lub nowszej),
  • Apple TV (z systemem tvOS 13 lub nowszym).

Wspierana jest obsługa Chromecast, AirPlay oraz MiBox pod systemem Android TV. Korzystanie z nowej funkcji wymaga pobrania aplikacji TVP VOD, która jest dostępna w sklepach App Store (dla użytkowników telefonów z systemem iOS) lub w sklepie Google Play (dla urządzeń z systemem Android).

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej TVP VOD
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej TVP VOD

Aplikacja TVP VOD udostępniona została przez Telewizję Polską w październiku 2022 roku w nowej, odświeżonej wersji – pozwala teraz nie tylko oglądać kanały TVP na żywo w wybranym przez użytkownika czasie i miejscu. W nowej odsłonie znalazła się bogata biblioteka filmów i seriali dostępnych zarówno w bezpłatnej, jak i płatnej ofercie. Widzowie, którzy opłacają abonament RTV, mają dostęp do znacznej części katalogu bez reklam.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Telewizja Polska