TVP Polonia od dziś także w telewizji naziemnej

Kanał TVP Polonia jest już dostępny na multipleksie testowym Telewizji Polskiej i można oglądać go w całej Polsce na 19. pozycji.

TVP Polonia (logo)

TVP Polonia, pierwszy program satelitarny Telewizji Polskiej, łączący miliony rodaków rozsianych po całym świecie, od wtorku 20 września 2022 roku jest on dostępny na multipleksie testowym Telewizji Polskiej. Jesienią na antenie TVP Polonia zobaczymy nie tylko kontynuację rozpoczętych cyklów, które zyskały uznanie widzów, ale także będziemy mogli obejrzeć kilka wyjątkowych premier.

Program TVP Polonia w jakości HD i standardzie nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC dostępny jest dla widzów w całym kraju na pozycji 19.

Jesienią TVP Polonia zaprasza na kontynuację cyklu „Kamperem po Południu”. To magazyn społeczno-kulturalny o charakterze podróżniczym, ukazujący życie, wydarzenia i inicjatywy Polaków zamieszkujących w krajach położonych na południe od Polski (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia oraz Zaolzie). Karol Gnat, historyk i dziennikarz, podróżuje wraz z ekipą kamperem, odwiedzając środowiska polonijne; opowiada o inicjatywach podejmowanych przez Polaków za granicą, a ze swoimi gośćmi rozmawia m.in. o powodach, dla których oni lub ich przodkowie znaleźli się poza Polską. 

Nie zabraknie również kolejnych odcinków popularnego teleturnieju „Polacy to wiedzą!” oraz kontynuacji cyklów: „Przystanek Ameryka”, „Kierunek Zachód” czy „Magazyn z Wysp”.  

We wtorki TVP Polonia zaprasza na nowe wydania „Wilnoteki” i „Studia Lwów” – magazynu o szczególnym znaczeniu w kontekście wojny toczącej się na Ukrainie. Wojna na Ukrainie jest także ostatnio głównym tematem cyklicznego programu „Wschód”. Realizowany jest on na Kresach, terenach Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej. Przybliża mieszkańcom naszego kraju miejsca urodzenia ich przodków, pokazuje historię krainy, która przez wieki była częścią naszej ojczyzny. Za wschodnią granicą pozostały pamiątki naszej przeszłości, pozostały groby naszych bliskich i naszych bohaterów. Dla młodego pokolenia ten program to prawdziwa lekcja historii. Audycja łączy Kresowian porozrzucanych po całym świecie.

Na antenie w dalszym ciągu będziemy mogli oglądać flagowy program „Polonia 24”. Bieżące wydarzenia z życia Polaków na obczyźnie relacjonować będą: Klaudia Carlos, Agata Konarska, Paulina Drażba, Grzegorz Miśtal i Przemysław Toczek. 

W jesiennej ofercie TVP Polonia znajdziemy także programy kulturalne i publicystyczne, m.in. „Informacje kulturalne”, „Sądy, przesądy”, magazyn „Co dalej?”, a także ponadczasową serię podróżniczą „Zakochaj się w Polsce!”.  Pojawią się również nowe produkcje „Na ratunek ogrodom”, „Korona Gór Polski” oraz „Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem – Bułecką”. 

W listopadzie TVP Polonia zaprosi widzów do udziału w Festiwalu Produkcji Telewizyjnej „Heart of Europe”. Ceremonia otwarcia, łączenia ze studiem festiwalowym oraz transmisja Gali Zamknięcia, tylko w TVP Polonia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TVP