Nowy dokument „Hollywood Con Queen” w Apple TV+

Od 8 maja 2024 roku w serwisie Apple TV+ będzie można oglądać nowy dokument „Hollywood Con Queen” o jednym z największych przekrętów finansowych w USA.

„Hollywood Con Queen” Apple TV+ (2024)

Zanim sztuczna inteligencja umożliwiła podszywanie się pod czyjś głos za pomocą jedynie fragmentu dźwięku, oszuści potrzebowali prawdziwych umiejętności, aby podszywać się pod znane postacie. Weźmy na przykład Hargobind Tahilramani, który rzekomo wcielał się w tak wpływowe hollywoodzkie kobiety jak Amy Pascal, Kathleen Kennedy i Wendi Deng Murdoch. Nowy tytuł Hollywood Con Queen od Apple TV+ to dokument autorstwa Chrisa Smitha z Tiger King.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „Nie odbieraj telefonu” to nie tylko serial o fałszywym telefonicznym seryjnym zboczeńcu!

Oszust nazywany „Hollywood Con Queen” wysyłała ofiary do Indonezji, a następnie pobierał gotówkę na pokrycie pozornie normalnych wydatków, obiecując zwrot pieniędzy. Zwroty nigdy się nie pojawiły. Scott Johnson z The Hollywood Reporter po raz pierwszy opowiedział tę historię w 2018 roku, potem ją śledził, aż w końcu napisał książkę. Na podstawie tej pracy powstał dokument serwisu Apple TV Plus. Premiera odbędzie się 8 maja 2024 roku.

W 2020 roku Tahilramani został aresztowany w Wielkiej Brytanii, gdzie posługiwał się nazwiskiem „Gobind Tahil”. Oprócz rzekomego dopuszczenia się niezwykle wyrafinowanego oszustwa, budował także karierę jako influencer na Instagramie w Londynie.

Według Vanity Fair Tahilramani, pracując jako influencer, rzekomo mówił ludziom, że jest dyrektorem HBO lub pracownikiem Netflixa. W 2023 roku brytyjski sędzia orzekł, że może zostać poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych.

Częścią tego, co uczyniło „Hollywood Con Queen” tak przekonującym, był głos. Oszust czasami udawał męskiego asystenta, zanim przesiadł się na wpływową kobietę, pod którą się podszywał. Według Vanity Fair oszustwo „wabiło także mężczyzn do seksu przez telefon”.

Dokument Apple’a nie jest jedynym projektem skupiającym się na tym oszustwie. Pojawia się także film zatytułowany Kiss of the Con Queen z Ravim Patelem w roli głównej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ | The Verge