Nowa odsłona TVP VOD ze znaczacymi wzrostami

Usługa streamingowa TVP VOD pochwaliła się rekordowymi wynikami – obecnie osiąga prawie pół miliona użytkowników dziennie.

Logo TVP VOD

Nowa odsłona platformy streamingowej TVP VOD już na otwarciu może pochwalić się znakomitymi wynikami. W zaledwie kilka dni od startu odnotowano aż 25-procentowy wzrost liczby subskrybentów oraz rekordową ilość pobrań aplikacji. Jednocześnie platforma cieszy się jeszcze większym niż dotychczas zainteresowaniem użytkowników Strefy ABO, dostępnej po opłaceniu abonamentu RTV.

Zobacz też: Ranking serwisów VOD w Polsce (sierpień 2021)

Serwis może również poszczycić się znacznym wzrostem konsumpcji wideo na poszczególnych platformach, a także niespotykaną wcześniej liczbą odbiorców. Już 25 października 2022 roku padł rekord wynoszący aż 423 tysięcy użytkowników na stronie. Jest to niewątpliwie zasługa premiery jednej z pierwszych produkcji Telewizji Polskiej dostępnej w modelu digital first – serialu „Erynie”, a także nowej i bardzo atrakcyjnej dla konsumentów oferty pakietów subskrypcyjnych. 

W październiku liczba osób oglądających treści wideo w TVP VOD wzrosła o 45%. Rekordowe wyniki odnotowały wszystkie aplikacje serwisu. Android TV zaliczył wzrost użytkowników oglądających treści wideo o ponad 40%, aplikacja mobilna o prawie 70%, a Smart TV o ponad 100%. 

Według Badania Mediapanel średnio każdego miesiąca w tym roku, serwisy i aplikacje oferujące treści VOD Telewizji Polskiej odwiedza ponad 2,8 mln realnych użytkowników.

Z serwisu TVP VOD można korzystać za pośrednictwem najnowszych wersji przeglądarek internetowych oraz aplikacji mobilnych na urządzenia z systemami iOS i Android:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TVP