Ukraiński kanał UA1 w polskiej TV naziemnej!

Program pierwszy ukraińskiej telewizji publicznej UA1 jest dostępny na 95. kanale MUX-8 w telewizji naziemnej, a TVP ABC 2 udostępnia pasmo dla dzieci z Ukrainy.

Kanał UA:Perszyj (ukr. UA:Перший) UA1 dostępny w polskiej telewizji naziemnej

Każdy widz telewizji naziemnej, posiadający telewizor podłączony do Internetu ze standardem HbbTV, może odbierać ten kanał. Jest to możliwe dzięki współpracy Telewizji Polskiej z Emitel. Program UA1 – UA:Perszyj (ukr. UA:Перший) ukraińskiej telewizji publicznej UA:PBC jest dostępny również za pośrednictwem aplikacji TVP GO, TVP VOD oraz portalu internetowego TVP Stream.

W obecnej sytuacji dostęp do aktualnych wiadomości i ważnych informacji dla osób z Ukrainy w ich ojczystym języku jest niezwykle istotny. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Telewizja Polska oraz Emitel uruchomiły transmisję telewizji ukraińskiej UA Perszyj. Kanał jest dostępny dla widzów telewizji naziemnej, posiadających telewizory podłączone do Internetu ze standardem HbbTV. Kanał można odbierać na pozycji 95 MUX-8.

Dostęp do treści ukraińskiego nadawcy przyczyni się do lepszego informowania obywateli Ukrainy o wydarzeniach w ich ojczyźnie.

Programy dla ukraińskich dzieci w TVP ABC 2

Od dziś TVP ABC 2 emituje specjalne pasma dla dzieci z Ukrainy. W trosce o najmłodszych obywateli naszego sąsiada w wybranych pasmach – o godzinach 6:00, 12:00 i 18:00 – w TVP ABC 2 będą emitowane bajki dla ukraińskich dzieci.

TVP ABC 2 z pasmem programowym dla ukraińskich dzieci
TVP ABC 2 z pasmem programowym dla ukraińskich dzieci

Jednocześnie trwają intensywne prace nad przygotowaniem ukraińskich wersji językowych innych popularnych programów TVP ABC, takich jak Zagadki zwierzogromadki, Cześć czy mogę cię zjeść, Halo, halo, Licz na Wiktora, Nela mała reporterka, Przyjaciele Misia i Margolci, Domisie czy Alchemik.

TVP ABC 2 można oglądać na tvpstream.vod.tvp.pl i w aplikacji TVP GO.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TVP