TVP World w telewizji naziemnej od 24 października

W poniedziałek 24 października w miejscu TVP Kultura na testowym multipleksie Telewizji Polskiej pojawi się kanał TVP World.

TVP World (logo)

W poniedziałek 24 października 2022 roku nastąpi zamiana programów na multipleksie testowym Telewizji Polskiej.  Do tej pory program TVP Kultura HD był dostępny na multipleksie testowym Telewizji Polskiej na pozycji 83. Teraz miejsce to zajmie całodobowy, anglojęzyczny kanał informacyjny Telewizji Polskiej – TVP World. TVP Kultura wciąż będzie można oglądać w jakości HD na 30. pozycji ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-8).

Zobacz także: TVP World w naziemnej telewizji w Estonii

Kanał TVP World wcześniej znany pod nazwą Poland In, to całodobowy kanał informacyjny Telewizji Polskiej nadający w języku angielskim. Wystartował 18 listopada 2021 roku zastępując internetowy kanał tematyczny Poland In. TVP World, zaraz po starcie w 2021 roku, był nadawany w paśmie nocnym w ramach obecnej na trzecim multipleksie(MUX-3) stacji TVP Info HD. TVP World nadaje obecnie naziemnie w Estonii, Litwie i Wielkiej Brytanii.

Na kanale TVP World można oglądać programy informacyjne i publicystyczne, dotyczące między innymi bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie.

TVP Kultura nadaje od 2005 roku, a od 2019 w jakości High Definition (HD). Na kanale można oglądać  produkcje poświęcone w całości tematyce kulturalnej, sztuce lub literaturze, w tym: filmy (fabularne i dokumentalne), seriale, programy rozrywkowe, koncerty, spektakle teatralne, reportaże, programy informacyjne oraz publicystyczne.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Biuro prasowe TVP | Sat Kurier