TVP GO z bezpłatnymi kanałami TVP na telefonie

W sklepach z aplikacjami pojawiła się aplikacja mobilna TVP GO umożliwiająca bezpłatne oglądanie kanałów TVP na telefonie, wkrótce pojawi się apka na Android TV.

Ikona aplikacji mobilnej TVP GO

Aplikację mobilną TVP GO można pobrać na smartfony z systemem Android 6.0 i nowszym, a także iPhone’y z systemem operacyjnym iOS 13 lub nowszym. W aplikacji obecnie można oglądać na żywo aż 32 kanały TVP. Dzięki funkcji przewijania i cofania można oglądać trwające programy, firmy i seriale od początku, przy czym użytkownik jest przenoszony do ostatniej reklamy lub bloku reklamowego, trwającego przed wybraną audycja.

Reklamy można w tym przypadku pominąć, przewijając do przodu. Jednak w przypadku stacji TVP, które nadawane są w naziemnej telewizji cyfrowej, nie można przewinąć spotów reklamowych.

Oprócz wersji na urządzenia mobilne, aplikacja TVP GO ma w przyszłości także pojawić na Smart TV, czyli telewizorach i przystawkach z systemami operacyjnymi Android TV, Google TV, Tizen, WebOS i być może Apple TV. Nie wiemy czy docelowo zastąpi ona istniejącą aplikację TVP VOD.

W naziemnej telewizji cyfrowej aplikacja HbbTV zmieniła nazwę z TVP Stream na TVP GO, ale zawartośc na razie pozostała bez zmian i nie ma większości kanałów na żywo. Dyrektor biura dystrybucji TVP Marcin Klepacki zapowiada w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia, że TVP chce uruchomić naziemno-internetową platformę cyfrową, do której trafią także TVP 4K, TVP Nauka, TVP Muzyka i być może kanał TVP Moto.

Może to być możliwe dopiero, gdy telewizja naziemna będzie nadawana w standardzie DVB-T2/HEVC, czyli dopiero z końcem czerwca 2022 roku. Wtedy też TVP ma otrzymać dodatkowy multipleks. 

Jakie stacje dostępne są w aplikacji TVP GO?

W TVP GO można oglądać aż 32 stacje Telewizji Polskiej, są to: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP Kobieta, TVP ABC, TVP Historia, TVP Dokument, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Historia 2, TVP ABC 2, TVP World, TVP Kultura 2, Bielsat, TVP Białystok, TVP Bydgoszcz, TVP Gdańsk, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Katowice, TVP Kielce, TVP Kraków, TVP Łódź, TVP Lublin, TVP Olsztyn, TVP Opole, TVP Poznań, TVP Rzeszów, TVP Szczecin, TVP Warszawa i TVP Wrocław.

Na liście póki co nie ma TVP Seriale i TVP HD, które są oferowane odpłatnie operatorom płatnej telewizji. W TVP GO nie ma też TVP Wilno.

Podobnie jak w przypadku usługi HbbTV, w apce TVP GO nie można oglądać niektórych programów ze względów na obowiązujące licencje i prawa do materiałów.

W ramach 7-dniowej historii można spokojnie wybrać rozmaite treści na żądanie, takie jak filmy, seriale, teleturnieje, programy rozrywkowe, dokumentalne, informacyjne i publicystyczne, które nadawane były na kanałach Telewizji Polskiej w ciągu ostatniego tygodnia.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej TVP GO
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej TVP GO

Nowa aplikacja mobilna TVP GO oferuje między innymi:

  • kanały na żywo – dostęp do kanałów Telewizji Polskiej w dowolnym miejscu i czasie,
  • Od początku – możliwość uruchomienia trwającego programu od początku,
  • 7-dniową historię – dostęp do audycji, które były emitowane w ciągu ostatniego tygodnia,
  • Zatrzymaj/Wznów – zatrzymaj program i wznów jego oglądanie w wygodnym dla Ciebie czasie.

Aplikacje mobilną TVP GO pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store na iPhone’a (iOS) i Google Play na telefony z systemem Android:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TVP