14 kolejnych smartfonów Nokia dostanie aktualizację do Androida 10

Osiem smartfonów Nokia zostanie zaktualizowanych do Androida 10 w pierwszym kwartale, sześć kolejnych w drugim kwartale 2020 roku.

Harmonogram aktualizacji smartfonów Nokia do Androida 10 Harmonogram aktualizacji smartfonów Nokia do Androida 10

HMD Global, fińska firma stojąca za marką Nokia, chce być najszybszą firmą, która zaktualizuje swoje smartfony do Androida 10. Chociaż HMD wypuściło wiele smartfonów w ciągu ostatnich kilku lat, firma obiecała zaktualizować je wszystkie do końca tego roku.

Niektóre z nich, takie jak Nokia 7.1, Nokia 8.1 i Nokia 9 PureView, zostały już zaktualizowane do Androida 10, podczas gdy inne otrzymają aktualizację w nadchodzących miesiącach.

Niestety z powodu wybuchu koronawirusa HMD musiało zmienić plany wypuszczenia aktualizacji systemu Android 10 dla pozostałych modeli smartfonów. W zależności od wersji smartfona Nokii może być konieczne dłuższe oczekiwanie na obiecaną aktualizację.

Nowy harmonogram wydany przez HMD Global uwzględnia 14 modeli smartfonów, które kwalifikują się do aktualizacji Androida 10. Wszystkie z nich otrzymają aktualizację do końca drugiego kwartału bieżącego roku.

Nokia liderem pod względem najnowszych aktualizacji Androida (2Q 2019)

Harmonogram aktualizacji systemu Android 10 dla modeli smartfonów Nokia

Pod koniec pierwszego kwartału – początek drugiego kwartału 2020 r.

Na początku drugiego kwartału 2020 r.

  • Nokia 5.1 Plus
  • Nokia 1 Plus

Połowa drugiego kwartału 2020 r.

  • Nokia 2.1
  • Nokia 3.1
  • Nokia 5.1
  • Nokia 1

Jak zauważa HMD Global, daty wydania aktualizacji mogą się różnić w zależności od regionu, ze względu na zatwierdzenie przez operatora i lokalne rozbieżności, więc możliwe jest, że aktualizacje pojawią się nieco później w niektórych krajach.

źródło: HMD Global via PhoneArena (Twitter – Juho Sarvicas)