Proton przejął aplikację „Standard Notes” do tworzenia zaszyfrowanych notatek

Standard Notes to kompleksowo zaszyfrowana aplikacja do robienia notatek, dostępna na urządzenia mobilne i komputery stacjonarne, z której korzysta ponad 300.000 osób.

Standard Notes przejęte przez Proton

Aplikacja Standard Notes będzie nadal istnieć jako niezależny produkt, aplikacje będą nadal wspierane i udostępniane wszystkim użytkownikom Protona. Połączenie sił ze Standard Notes oznacza drugie przejęcie Protona, po przejęciu SimpleLogin w 2022 roku. Uruchomiona w 2017 roku Standard Notes to kompleksowa, szyfrowana aplikacja do robienia notatek, dostępna na urządzenia mobilne i komputery stacjonarne, z której korzysta ponad 300 tys. użytkowników na całym świecie.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Passkeys w Proton Pass na wszystkich urządzeniach!

Przejęcie ma sens, biorąc pod uwagę wspólne wartości firm. Zarówno Proton, jak i Standard Notes stosują kompleksowe szyfrowanie we wszystkich swoich produktach, aby zagwarantować prywatność użytkowników, obydwie są zaangażowane w technologię open source, rozwijają się niezależnie bez polegania na kapitale wysokiego ryzyka i są skupione na społeczności, oferując bezpłatne wersje wszystkich swoich produktów każdemu.

Niezachwiane zaangażowanie firmy Proton w ochronę prywatności, osiągnięte poprzez włączenie kompleksowego szyfrowania do każdego produktu, wyróżnia ją w branży zdominowanej przez firmy Big Tech, takie jak Google i Apple, które w celu uzyskania przychodów opierają się na danych użytkowników. Integracja Standard Notes z ekosystemem Proton przyspiesza rozwój nowych funkcji i usług, wzbogacając doświadczenia użytkownika o szerszą gamę produktów, których podstawą jest prywatność i bezpieczeństwo.

Zarówno Proton, jak i Standard Notes mocno angażują się na rzecz swoich społeczności, dlatego Standard Notes pozostanie oprogramowaniem typu open source, swobodnie dostępnym i w pełni wspieranym. Ceny Standard Notes nie ulegają zmianie, a jeśli użytkownicy mają pięcioletnią subskrypcję Standard Notes, będzie ona nadal honorowana. Standard Notes pozostanie niezależnym produktem i z czasem obie firmy udostępnią swoim użytkownikom dostęp do swoich produktów.

Transakcja to strategiczna decyzja mająca na celu zapewnienie korzyści użytkownikom w postaci wprowadzenia na rynek bezpiecznych, łatwych w użyciu i prywatnych produktów, do których każdy może uzyskać dostęp. Inżynierowie Standard Notes i Proton natychmiast rozpoczną współpracę, aby ich połączone umiejętności i doświadczenie jak najszybciej przyniosły korzyści użytkownikom.

Ekrany aplikacji Standard Notes
Ekrany aplikacji Standard Notes

Dołączenie firmy Standard Notes do rodziny Proton stanowi ważny krok w misji Proton polegającej na budowaniu lepszego internetu, w którym prywatność jest wartością domyślną. Tylko w zeszłym roku Proton przekroczył 100 milionów kont użytkowników, wprowadził nowy produkt Proton Pass, a także wiele nowych aplikacji i funkcji, w tym Proton Drive na urządzenia mobilne, Proton Mail na komputery stacjonarne i Proton Sentinel. Proton rozszerzył także swoją ofertę dla klientów biznesowych i korporacyjnych o dedykowane plany biznesowe dla Proton VPN i Proton Pass, a także uruchomił liczne funkcje zwiększające produktywność dla Proton Mail i Proton Calendar.

Aplikację mobilną Standard Notes pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton