Proton Sentinel — nowy program ochrony kont Proton

Proton przedstawił Proton Sentinel — nowy program ochrony kont o wysokim stopniu bezpieczeństwa dla kont zagrożonych cyberatakami.

Proton Sentinel (logo)

Nowy program Proton Sentinel oferuje zaawansowaną ochronę kont Proton — zwiększone bezpieczeństwo konta dzięki połączeniu sztucznej inteligencji i analizy ludzkiej zapewnia ścisłą kontrolę nad nietypowymi logowaniami, widoczność działań na koncie oraz całodobowe monitorowanie pod kątem podejrzanych prób. Wszyscy posiadacze kont Proton Unlimited, Family i Business mogą teraz włączyć Proton Sentinel.

Przeczytaj też: Proton Mail teraz z blokadą linków śledzących w e-mailach

Misją firmy Proton jest zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa danych użytkowników, a jej ekosystemowi produktów zaufało wiele osób i organizacji na całym świecie. Wśród najbardziej wymagających użytkowników są dziennikarze z największych redakcji, rządy kilku krajów, przywódcy międzynarodowych organizacji pokojowych, przywódcy głównych religii i parlamentarzyści. Konta takie jak te są często bardziej narażone na ataki przestępców lub hakerów wspieranych przez niektóre państwa.

Te osoby i organizacje korzystają z ekosystemu Proton ze względu na zaangażowanie firmy w ochronę prywatności i zrozumienie, że prywatność jest korzystna dla bezpieczeństwa, a ochrona jest korzystna dla prywatności. To zobowiązanie obejmuje ochronę kont o wysokim profilu, które często wymagają dodatkowego zabezpieczenia.

Chociaż szyfrowanie Protona pomaga złagodzić wiele zagrożeń bezpieczeństwa, nie wystarczy samo zapewnienie bezpieczeństwa kont. Hakerzy często atakują konta, wprowadzając swoją nazwę użytkownika i hasło, które często wyciekają w dark webie, gdzie w 2022 roku ujawniono online ponad 721 milionów danych logowania.

Aby ograniczać zagrożenia, chronić użytkowników i zabezpieczać konta, zespół ds. ochrony kont Proton zbudował wiele warstw automatycznej obrony w celu wykrywania i blokowania atakujących. Te zabezpieczenia kont chronią przed milionami prób logowania każdego miesiąca, łagodzą setki wyrafinowanych ataków DDoS i ataków typu brute force każdego roku oraz chronią przed milionami prób wyłudzania informacji i złośliwego oprogramowania. Systemy te zostały zbudowane od podstaw i działają na serwerach Protona w autorskich centrach danych, zapewniając pełną kontrolę nad bezpieczeństwem danych.

Proton Sentinel - zrzut ekranu z logami
Proton Sentinel – zrzut ekranu z logami

Oprócz tego program Proton Sentinel podnosi poziom bezpieczeństwa dla użytkowników o podwyższonym ryzyku. Użytkownicy zapisani do programu zyskają najwyższy poziom kontroli nad bezpieczeństwem swoich kont Proton:

  • Zaawansowaną ochronę bezpieczeństwa z większym prawdopodobieństwem wykryje i zakwestionuje podejrzane próby logowania.
  • Większa widoczność logowań i zmian kont w dziennikach bezpieczeństwa.
  • Podejrzane próby logowania są przekazywane całodobowo do analityków bezpieczeństwa, którzy będą przeglądać oceny dokonane przez zautomatyzowane systemy.

Program Proton Sentinel zapewnia poziom bezpieczeństwa, który jest możliwy tylko dzięki połączeniu sztucznej inteligencji z analizą człowieka. Konta, na których włączono Proton Sentinel, są monitorowane nie tylko 24/7 przez oprogramowanie, ale także przez zespoły analityków bezpieczeństwa, którzy są ekspertami w wykrywaniu infiltracji i prób przejęcia konta, co skutkuje ochroną wykraczającą poza to, co jest możliwe dzięki samym zautomatyzowanym systemom.

Proton wierzy, że użytkownicy są ostatecznymi strażnikami własnego bezpieczeństwa. Ci, którzy włączą program Proton Sentinel, zobaczą również więcej alertów bezpieczeństwa i informacji do samokontroli, w tym ulepszone dzienniki, które pokazują więcej szczegółów na temat prób logowania, takich jak używane urządzenie i rodzaj ochrony stosowanej w celu uniemożliwienia dostępu do konta w przypadku podejrzane zdarzenie logowania.

Kompleksowe szyfrowanie jest tak silne, jak zabezpieczenia, które powstrzymują przestępców przed dostępem do kont ludzi. Zapewnienie naszym użytkownikom, zwłaszcza tym narażonym na zwiększone ryzyko cyberataków, zachowania wyłącznej kontroli nad swoimi kontami ma dla nas ogromne znaczenie. W tym celu program Proton Sentinel wzmacnia nasz system ochrony kont i zapewnia naszym użytkownikom wyższego ryzyka dodatkową warstwę ochrony. Proton Sentinel zapewni użytkownikom większą kontrolę niż kiedykolwiek wcześniej, a także pewność, że tylko oni mają dostęp do swoich danych.

— powiedział Eamonn Maguire, szef działu bezpieczeństwa kont w firmie Proton

Użytkownicy, którzy czują, że mogą być bardziej narażeni na cyberataki i mają abonament Unlimited, Family lub Business, mogą włączyć program Proton Sentinel w ustawieniach swojego konta.

Aplikację „Proton Mail Szyfrowana poczta” pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store (iOS) i Google Play (Android):

Więcej informacji na temat Proton Mail i ochrony przed śledzeniem można znaleźć na stronie internetowej usługi.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton