Kobo ogłasza swoje pierwsze kolorowe czytniki e-booków

Nowe e-czytniki Kobo Libra Color i Kobo Clara Color są już dostępne w przedsprzedaży i będą dostępne pod koniec kwietnia.

Kobo Libra Colour

Rakuten Kobo wprowadza na rynek swoje pierwsze kolorowe czytniki e-booków: Kobo Libra Color i Kobo Clara Colour. Obydwa wykorzystują najnowszą technologię kolorowego ekranu Kaleido E Ink, która zapewnia subtelne, pastelowe odcienie i zmniejsza się z rozdzielczości w skali szarości 300 ppi do 150 ppi podczas przeglądania treści w kolorze.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: PocketBook InkPad Eo – wydajny e-notes o przekątnej 10,3 cala z E Ink Kaleido 3

Oba e-czytniki wyglądają jak niewielkie ulepszenia istniejących e-czytników Kobo. To jednak nie jest nic złego! Siedmiocalowy Kobo Libra 2 to jeden z lepszych e-czytników spoza ekosystemu Amazona, oferujący wodoodporną konstrukcję IPX8 (podobnie jak Kindle Paperwhite), ale z dodatkami takimi jak fizyczne przyciski do przewracania stron, brak reklam na ekranie blokady i więcej miejsca na dane.

Kobo Libra Color za 219,99 dolarów posiada także wszystkie te funkcje, ale jest teraz także kompatybilny z Kobo Stylus 2, podobnie jak Kobo Elipsa 2E. Jest jednak o 30 dolarów droższy niż Kobo Libra 2 i trzeba będzie kupić rysik osobno za 69,99 dolarów.

Kobo Clara Colour
Kobo Clara Colour

Kobo Clara Color za 149,99 dolarów różni się nieco bardziej od swojego najbliższego rodzeństwa, Kobo Clara 2E za 139,99 dolarów. Oferuje ten sam sześciocalowy wyświetlacz i wodoodporną konstrukcję IPX8, ale teraz jest wyposażony w 16 GB pamięci i ulepszony procesor. Miejmy nadzieję, że wpłynie to na szybsze działanie w porównaniu z Kobo Clara 2E.

Kobo wprowadziło również ulepszoną czarno-białą wersję Kobo Clara BW z tą samą ulepszoną pamięcią masową i procesorem za 129,99 USD.

Wszystkie urządzenia można zamawiać w przedsprzedaży już dziś, a wysyłka będzie realizowana 30 kwietnia 2024 roku.

Poznaj Kobo Libra Colour

7-calowy kolorowy wyświetlacz E Ink Kaleido™ 3: Niekończąca się biblioteka, poznaj nieograniczony notatnik. Podobnie jak Kobo Sage i Kobo Elipsa 2E, Kobo Libra Colour dodaje notatniki, adnotacje do ebooków i jest pierwszym 7-calowym urządzeniem firmy obsługującym Dropbox i Google Drive. Nowy kolorowy wyświetlacz E Ink Kaleido™ 3 z kompatybilnością z Kobo Stylus 2 oznacza, że użytkownicy mogą teraz dodawać adnotacje, organizować swoje myśli i podkreślać inspirujące wersy, a wszystko to w kolorze – zanurzając się głębiej w piśmie, które kochają.

32 GB pamięci i ergonomiczna konstrukcja

Ergonomia i przemyślany design są podstawą nowego czytnika Kobo Libra Colour. Jego unikalna obudowa ma zakrzywioną konstrukcję, która idealnie pasuje do uchwytu czytelnika – z przyciskami przewracania stron i opcją czytania w trybie poziomym. Kobo Libra Colour oferuje 32 GB pamięci* i może pomieścić do 24 000 e-booków lub 150 audiobooków, a jego bateria wystarcza na wiele tygodni*.

Akcesoria do czytania

Notebook SleepCover z uchwytem na Kobo Stylus 2 został zaprojektowany tak, aby robienie notatek w podróży było łatwiejsze niż kiedykolwiek, przechowując Kobo Stylus 2 w wygodnym gnieździe magnetycznym. Kobo Libra Colour budzi się automatycznie po otwarciu pokrywy i przechodzi w stan uśpienia po jej zamknięciu. Pokrowce Notebook SleepCovers są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i są dostępne w kolorze czarnym i piaskowo-beżowym w cenie 179 zł.

Dodatkowe pokrowce SleepCovers dla Kobo Libra Colour zostały zaprojektowane z magnesami wewnątrz etui, aby zatrzasnąć je na miejscu bez wysiłku, a także z dwukierunkową podstawką, która utrzymuje czytniki w pozycji pionowej, umożliwiając czytanie bez użycia rąk zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Pokrowce SleepCover są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i dostępne w trzech odcieniach: czarnym, niebieskim Dusk Blue i żółtym Butter Yellow, a ich cena wynosi 179 zł.

Użytkownicy mogą również chronić swoje Kobo w przystępnej cenie dzięki Basic SleepCover w kolorze Garden Green 139 zł.

Wśród użytkowników Kobo są również osoby, które uwielbiają ozdabiać swoje czytniki naklejkami, kalkomaniami i zdjęciami. Aby pozwolić tej miłości do czytania wybrzmieć, Kobo oferuje teraz przezroczyste etui w cenie 119 zł.

Wszystkie etui SleepCover są sprzedawane oddzielnie.

Poznaj nową linię e-czytników

6-calowy kolorowy wyświetlacz E Ink Kaleido™ 3: Noś ze sobą całą swoją bibliotekę i czytaj tygodniami na jednym ładowaniu.

Zarówno Kobo Clara Colour, jak i Kobo Clara BW oferują 16 GB pamięci*, aby pomieścić do 12 000 ebooków lub 75 audiobooków Kobo. Jak każdy eReader Kobo, Kobo Clara Colour i Kobo Clara BW posiadają baterię, która wystarcza na wiele tygodni**, więc możesz czytać bez obaw.

Akcesoria do czytania

Podobnie jak Kobo Libra Colour, Kobo Clara Colour i Kobo Clara BW’s SleepCovers (139 zł) są również wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i sprzedawane oddzielnie. Dostępne kolory to Black, Candy Pink, Misty Green i Cayenne Red. W niższej cenie dostępny jest również Basic SleepCover w kolorze Cobalt Blue (90 zł). Kobo oferuje również opcję Clear Case (90 zł) dla spersonalizowanych naklejek i zdjęć.

Więcej informacji o Kobo Libra Colour, Kobo Clara Colour i Kobo Clara BW

Biorąc pod uwagę nieustanne dążenie Kobo do bardziej ekologicznych praktyk, Kobo Libra Colour, Kobo Clara Colour i Kobo Clara BW dołączą do nowej linii e-czytników wykonanych z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i oceanów. Takie rozwiązanie przyczynia się do odzyskiwania płyt CD i DVD z wysypisk śmieci oraz plastikowych butelek z oceanów. Opakowania urządzeń są również wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu z certyfikatem FSC i są drukowane atramentem sojowym.

Wszystkie trzy nowe urządzenia są naprawialne, dzięki czemu klienci mogą przedłużyć żywotność swojego czytnika i wymienić jego komponenty. Rakuten Kobo współpracuje z iFixit, liderem w dziedzinie możliwości naprawy technologii, aby uruchomić tę nową możliwość dla klientów na całym świecie.

Więcej informacji na temat praktyk zrównoważonego rozwoju Kobo: kobo.com/eco; a więcej o możliwościach naprawy na kobo.com/repairability.

Pełna wodoodporność

Kobo Libra Colour, Kobo Clara Colour i Kobo Clara BW są w pełni wodoodporne, spełniając wymagania klasy IPX8. Urządzenia mogą wytrzymać do 1 godziny w wodzie o głębokości do 2 metrów.

Czytaj do późna w nocy, wciąż mogąc spokojnie zasnąć

Wszystkie urządzenia oferują funkcje ComfortLight PRO, które można ustawić tak, aby automatycznie redukowały emisję światła niebieskiego w ciągu dnia, dzięki czemu czytelnicy mogą czytać do późna w nocy bez zakłócenia snu. Technologia przedniego podświetlenia kieruje światło na treść strony, a nie na oczy, zapewniając najbardziej komfortowe wrażenia podczas czytania. Dzięki opcjonalnemu trybowi ciemnemu, czytelnicy mają jeszcze więcej sposobów na zmniejszenie zmęczenia oczu.

Więcej sposobów na czytanie

Podobnie jak wszystkie e-czytniki Kobo, Kobo Libra Colour, Kobo Clara Colour i Kobo Clara BW oferują użytkownikom wiele sposobów czytania. Posiadają wbudowaną e-księgarnię Kobo, dzięki której czytelnicy mogą znaleźć następną książkę w dowolnym momencie, integrację z OverDrive, aby wypożyczać książki z biblioteki w domowym zaciszu, a także obsługę Pocket do czytania zapisanych artykułów online.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Rakuten Kobo