Aplikacja Proton Drive na iOS i Androida jest już dostępna

Proton Drive pojawia się na iOS-a i Androida dwa miesiące po uruchomieniu aplikacji internetowej – umożliwia ona przechowywanie zaszyfrowanych plików w chmurze.

Aplikacja Proton Drive na iOS-a i Androida

Proton, startup zajmujący się prywatnością, najlepiej znany z szyfrowanej usługi poczty e-mail Proton Mail, właśnie ogłosił, że jego kompleksowa, zaszyfrowana usługa przechowywania w chmurze jest dostępna od dzisiaj jako aplikacja na Androida i iOS-a. Proton Drive jest dostępny zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej, oferując użytkownikom sposób na bezpieczne przesyłanie, przechowywanie i udostępnianie plików bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Proton Drive to kompleksowo zaszyfrowana usługa przechowywania w chmurze, której można używać do uzyskiwania dostępu do plików i bezpiecznego udostępniania ich innym — nawet jeśli nie są oni klientami Proton.

Przeczytaj także: Amazon Drive tylko do 31 grudnia 2023 roku

Kompleksowe szyfrowanie Proton Drive gwarantuje, że tylko użytkownik i osoby, którym udostępniamy zasoby, mają dostęp do plików — nawet sam Proton nie może uzyskać dostępu do danych bez Twojej zgody. Użytkownicy mogą wysyłać foldery i pliki do kogokolwiek za pośrednictwem linków udostępniania (w tym użytkownikom spoza Proton) z opcjami haseł i dat wygaśnięcia. Dostęp można cofnąć w dowolnym momencie, a metadane, w tym nazwy plików i folderów, daty utworzenia i miniatury, są szyfrowane. Możesz także synchronizować i przeglądać pliki za pomocą aplikacji mobilnych Proton Drive.

Proton Drive umożliwia użytkownikom synchronizowanie i przeglądanie plików za pomocą nowo wydanych aplikacji mobilnych, chociaż Proton nie podał szczegółowych informacji dotyczących dostępu do tej funkcji.

Darmowa wersja Proton Drive zapewnia 1 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej w chmurze, którą można rozszerzyć do 200 GB za 3,99 USD miesięcznie jako samodzielna subskrypcja lub 500 GB w ramach planu Proton Unlimited za 9,99 USD miesięcznie, który obejmuje również Proton Mail, Proton Calendar i Proton VPN. Nie ma ograniczeń co do rozmiarów plików.

A ponieważ Proton ma siedzibę w Szwajcarii, firma twierdzi, że Proton Drive nie podlega jurysdykcji USA i UE i nie podlega umowom o udostępnianiu danych wywiadowczych, takim jak Five Eyes lub Fourteen Eyes. Szwajcarska konstytucja zawiera przepisy dotyczące przetwarzania danych (art. 13), chociaż należy zauważyć, że niektóre szwajcarskie przepisy mają zastosowanie tylko do mieszkańców Szwajcarii. Inne środki ochrony prywatności, takie jak zmieniona szwajcarska ustawa o ochronie danych (revDPA), mogą jednak zapewniać pewną ochronę osobom mieszkającym poza Szwajcarią.

Chociaż zawsze istniały aplikacje do przesyłania i przechowywania plików w telefonie, zapewniają one słabą prywatność, a wycieki danych z urządzeń mobilnych są powszechne. Proton Drive zapewnia kompleksowe zaszyfrowane przechowywanie plików na iOS-a i Androida i jest zgodne z misją Proton, aby zapewnić, że narzędzia do ochrony prywatności są łatwe w użyciu i ogólnodostępne.

powiedział dyrektor generalny Proton Andy Yen w komunikacie prasowym.

Proton (nie mylić z warstwą kompatybilności z Linuksem o tej samej nazwie) po raz pierwszy uruchomił Proton Drive w internecie na początku tego roku i twierdzi, że zdjęcia stanowią około 50 procent z miliona plików przesłanych do tej pory do usługi.

Aplikacja mobilna Proton Drive
Aplikacja mobilna Proton Drive

Aplikacje mobilną „Proton Drive: Pamięć w chmurze” pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Proton