Oficjalne zdjęcia Huawei Watch Fit 3 potwierdzają podobieństwo do Apple Watcha

Zdjęcia nadchodzącego Huawei Watch Fit 3 wyciekły już około tydzień temu, sugerując, że chińska firma zdecydowała się skopiować projekt Apple Watcha.

Huawei Watch Fit 3 czarny - pasek sportowy
Huawei Watch Fit 3 czarny – pasek sportowy

Oczywiście Huawei nie jest jedyną marką, która to zrobiła i zapewne nie będzie ostatnią, ale można by pomyśleć, że tak duża firma byłaby w stanie wymyślić coś oryginalnego dla tak ważnego produktu. Na początku tego tygodnia kilku niemieckich sprzedawców detalicznych wystawiło na sprzedaż zegarek Huawei Watch Fit 3 przed jego oficjalną premierą. Zdjęcia potwierdzają, że smartwatch Huawei jest naśladowcą Apple Watcha pod względem wzornictwa, ale oferty zawierają również jego pełną specyfikację, więc oto, czego możesz się spodziewać, jeśli jesteś zainteresowany jego zakupem.

➔ ZOBACZ TEŻ: Weź udział w konkursie z okazji premiery nowych Huawei Watchów!

Na początek Huawei Watch Fit 3 NIE działa pod systemem watchOS. Po drugie, smartwatch ma 1,82-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 480 x 480 pikseli. Zasilany jest baterią o pojemności 400 mAh, która powinna zapewnić aż do 10 dni użytkowania.

Oczywiście zawiera czujniki, które mogą śledzić tętno, spalone kalorie, sen, trening i sesje joggingowe. Należy również dodać, że Huawei Watch Fit 3 ma tylko 4 GB pamięci, ale z drugiej strony ma wbudowany moduł GPS.

Huawei Watch Fit 3 biały - pasek skórzany
Huawei Watch Fit 3 biały – pasek skórzany

Smartwatch obsługuje Bluetooth 5.2 i posiada głośnik oraz mikrofon do rozmów. Huawei twierdzi również, że Watch Fit 3 ma być wodoodporny do 5 ATM. Jeśli chodzi o cenę, tańsza wersja z silikonowym paskiem kosztuje 160 euro, natomiast droższy model ze skórzanym paskiem kosztuje 180 euro.

Huawei Watch Fit 3 w niemieckim sklepie
Huawei Watch Fit 3 w niemieckim sklepie

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WinFuture | PhoneArena