Passkeys w Proton Pass na wszystkich urządzeniach!

Proton Pass wprowadza klucze dostępu na wszystkich urządzeniach: podnosząc bezpieczeństwo i upraszczając dostęp dla wszystkich użytkowników.

Passkeys w Proton Pass na wszystkich urządzeniach!

Proton ogłosił dziś aktualizację usługi Proton Pass, integrując z nią zaawansowaną, bezpieczną metodę uwierzytelniania znaną jako klucze dostępu (Passkeys). Funkcja zostaje udostępniona we wszystkich aplikacjach i platformach Proton Pass. Do najważniejszych zalet wdrożenia klucza dostępu w Proton Pass, które wyróżniają ją na tle konkurencji, należą:

  • Uniwersalna obsługa platform: oferuje obsługę kluczy dostępu na wszystkich platformach, zarówno dla użytkowników bezpłatnych, jak i płatnych.
  • Bezpieczeństwo typu open source: zgodnie z otwartym, przejrzystym charakterem protokołu klucza dostępu, implementacja Passkey firmy Proton i aplikacje Proton Pass są w pełni open source.
  • Udostępnianie kluczy i interoperacyjność: w Proton Pass klucze i hasła mają równy priorytet, dzięki czemu oba mogą być bezpośrednio udostępniane i eksportowane do innej usługi.
  • Innowacyjny projekt UX/UI: Proton Pass wyświetla klucze w prosty sposób, ukrywając złożoną kryptografię za prostym interfejsem. Dzięki temu używanie kluczy jest tak proste, jak używanie haseł, zapewniając wszystkim użytkownikom bezpieczne logowanie bez pomyłek.
  • Solidna implementacja: Proton Pass wykorzystuje Rust do rozwoju na wszystkich platformach. Wybór ten zapewnia spójne działanie oraz najwyższe bezpieczeństwo i wydajność na wszystkich urządzeniach użytkowników, ograniczając ryzyko wycieku hasła.

➔ CZYTAJ TEż: Proton Pass wprowadza bezpieczne udostępnianie haseł

Podczas gdy tradycyjne hasła w dalszym ciągu odgrywają kluczową rolę w cyfrowym życiu użytkowników, pojawienie się kluczy Passkeys zapewnia niezrównany poziom bezpieczeństwa i prostoty logowania. Dodając klucze obok haseł, Proton Pass zapewnia użytkownikom korzystanie z najbezpieczniejszych dostępnych opcji, dzięki czemu ich korzystanie z Internetu będzie bezpieczniejsze i bardziej prywatne.

W przypadku firm przyjęcie kluczy za pośrednictwem Proton Pass zapewnia lepszą ochronę przed phishingiem i naruszeniami danych. Proton Pass for Business zapewnia zaawansowane bezpieczeństwo zespołom, a teraz, dzięki dodatkowej możliwości udostępniania i współpracy przy użyciu kluczy, ta nowoczesna technologia współistnieje z istniejącymi metodami uwierzytelniania, w tym tradycyjnymi hasłami i kodami 2FA.

Proton zdaje sobie sprawę, że obsługa kluczy dostępu nie jest jeszcze powszechna we wszystkich witrynach internetowych i może minąć trochę czasu zanim stana się normą. Proton Pass proaktywnie zapewnia, że użytkownicy nadal utrzymują wysoki poziom bezpieczeństwa uwierzytelniania opartego na hasłach dzięki wbudowanemu uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu (2FA) i aliasom ukrywania e-maili. Takie podejście zapewnia użytkownikom Proton Pass korzyści z kompleksowych i skutecznych rozwiązań bezpieczeństwa, niezależnie od preferowanej metody uwierzytelniania.

➔ ZOBACZ TEŻ: 1Password dodaje obsługę kluczy dostępów na Androidzie

Klucze dostępu Passkeys w Proton Pass są dostępne od 21 marca 2024 roku. Aktualizacja zostanie automatycznie udostępniona obecnym użytkownikom, natomiast nowi użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do tej funkcji, pobierając aplikację Proton Pass.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton Pass Passkeys