Proton Pass jest już dostępny dla wszystkich!

Proton udostępnił publicznie swój najnowszy produkt – Proton Pass, usługę chroniącą hasła i tożsamość online użytkowników.

Proton Pass - menedżer haseł i tożsamości

Proton, firma stojąca za Proton Mail, Proton VPN i Proton Drive, oficjalnie wypuściła dziś swój najnowszy produkt Proton Pass – bezpieczny, bezpłatny menedżer haseł, który chroni zarówno dane logowania użytkowników, jak i ich tożsamość online. Nowa usługa Proton Pass pozwala użytkownikom tworzyć, przechowywać i automatycznie uzupełniać dane logowania i hasła, jednocześnie chroniąc te informacje za pomocą kompleksowego szyfrowania. Proton Pass to coś więcej niż menedżer haseł, jak opisują go twórcy – jest to menedżer tożsamości, który oferuje również opcję tworzenia własnych aliasów Proton do ukrywania swojego e-maila. Podobna usługa, która oferuje Apple w iCloud – Ukryj mój adres e-mail.

Zobacz też: Proton ma już 100 mln kont!

Wszystkie dane logowania, dane uwierzytelniające, a nawet metadane są chronione przez wiodące w branży standardy szyfrowania. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów firmy, Proton Pass jest dostępny za darmo i został zaprojektowany jako najlepszy dostępny darmowy menedżer haseł.

Zasadniczo Proton Pass generuje, wypełnia i zapisuje hasła w bezpieczny sposób, dzięki czemu użytkownicy nigdy nie muszą ponownie pamiętać hasła. Pass pomaga użytkownikom poprawić ich bezpieczeństwo online i lepiej chronić ich tożsamość, jednocześnie zwiększając produktywność i oszczędzając czas. W ramach misji Protonu, aby prywatność i bezpieczeństwo były domyślne dla wszystkich, Proton Pass oferuje wszystkie podstawowe funkcje za darmo i został zaprojektowany jako najlepszy darmowy menedżer haseł na rynku. Proton Pass idzie dalej niż wielu konkurentów, zawiera również funkcje chroniące tożsamość użytkownika.

Poczta e-mail przestała być tylko narzędziem komunikacyjnym i stała się środkiem, za pomocą którego użytkownicy rejestrują się i logują do usług stron trzecich. To paszport osoby w internecie i podstawowa metoda identyfikacji osoby online. Umożliwiło to marketerom tworzenie profili osób i stwarza możliwości cyberprzestępcom.

Podczas rejestracji w dowolnej usłudze online, Proton Pass da użytkownikom możliwość utworzenia aliasu ukrywającego ich adres e-mail, losowo wygenerowanego adresu e-mail znajdującego się między stroną trzecią (taką jak Amazon, Facebook lub Netflix) a prawdziwym adresem e-mail użytkownika konta. Uniemożliwia to stronom trzecim identyfikację użytkownika, odfiltrowuje moduły śledzące przed przekazaniem wiadomości na prawdziwe konto e-mail i ogranicza możliwość tworzenia profili użytkowników.

Proton Pass - ukrywanie adresu e-mail
Proton Pass – ukrywanie adresu e-mail

Aż 75% wszystkich cyberataków rozpoczyna się od wiadomości e-mail, więc ochrona tej wiadomości oraz haseł ma kluczowe znaczenie. W przypadku naruszenia bezpieczeństwa witryny strony trzeciej Proton Pass zapobiega również wyciekowi wiadomości e-mail użytkownika, a tym samym chroni pełną tożsamość użytkownika przed ujawnieniem. Następnie mogą po prostu ponownie wygenerować zamaskowany adres e-mail, zmienić hasło, a ich informacje są w pełni chronione, a rzeczywisty adres e-mail jest ukryty.

Aliasy ukrywania mojego e-maila w Proton Pass działają ze wszystkimi usługami e-mail, nie tylko z Proton Mail.

Pytanie „czym jest e-mail” łatwo przeoczyć, ale kryje w sobie głębsze znaczenie. Prawdopodobnie minęło piętnaście lub dwadzieścia lat, odkąd poczta elektroniczna była przede wszystkim środkiem komunikacji. Czym właściwie jest e-mail? – to tożsamość. To Twój cyfrowy paszport. Rzecz, która identyfikuje, kim jesteś. A dzięki Proton Pass pomagamy Ci to chronić.

Andy Yen, założyciel i dyrektor generalny Proton

Proton Pass idzie również dalej niż wiele innych menedżerów haseł w zakresie bezpieczeństwa. Wszystkie dane uwierzytelniające, notatki, hasła, a nawet metadane są chronione przez kompleksowe szyfrowanie, co oznacza, że nikt, nawet Proton, nie może uzyskać dostępu do danych osobowych użytkowników. Proton Pass wykorzystuje silną implementację haszowania hasła bcrypt i wzmocnioną implementację bezpiecznego hasła zdalnego (SRP) do uwierzytelniania. Produkt został poddany zewnętrznemu audytowi bezpieczeństwa, który zostanie opublikowany w nadchodzących tygodniach.

Proton Pass (mobile)
Proton Pass (mobile)

Son Nguyen Kim, szef produktu Proton Pass i założyciel SimpleLogin, powiedział: „Dzięki Proton Pass posunęliśmy się dalej w zakresie funkcji, które mają największe znaczenie. Nasz prosty, intuicyjny interfejs jest łatwy do przyjęcia i użytkowania przez każdego. Szyfrując metadane i stosując silne standardy szyfrowania, jesteśmy bardziej bezpieczni niż wielu istniejących menedżerów haseł. Aliasy Ukryj mój e-mail to tylko pierwszy krok w zapewnianiu bezpieczeństwa i prywatności pełnej tożsamości online danej osoby. I co ważne, robimy to wszystko za darmo”.

Proton znacznie wzrósł w ostatnich latach, ponieważ wzrosło zapotrzebowanie konsumentów na domyślnie prywatne technologie. Firma przekroczyła 100 milionów kont użytkowników w kwietniu 2023 r., rosnąc z 20 milionów kont w ciągu zaledwie trzech lat i obecnie zatrudnia ponad 400 pracowników. Ma osiem biur w siedmiu krajach, a pierwszego przejęcia dokonał w kwietniu 2022 r., kupując francuski alias e-mail, uruchamiając SimpleLogin.

Jak zacząć korzystanie z Proton Pass?

Ile kosztuje Proton Pass?

Proton Pass jest dostępny za darmo, ale oferuje również dodatkowe funkcje użytkownikom, którzy zdecydują się przejść na płatne plany. Aby uczcić premierę, Proton oferuje znaczne zniżki na płatne plany Proton Pass. Przez ograniczony czas roczne i dwuletnie plany Proton Pass będą dostępne za jedyne 1 USD miesięcznie (80% zniżki w porównaniu z ceną miesięcznego planu Proton Pass). Ceny te pozostaną bez zmian, jeśli użytkownik odnowi subskrypcję pod koniec okresu obowiązywania.

  • 2 lata Proton Pass: 1 USD miesięcznie rozliczane jako 24 USD – 80% zniżki (w porównaniu z ceną miesięcznego planu Proton Pass), cena powraca do 2,99 USD miesięcznie (rozliczane jako 71,76 USD) w od 28 lipca 2023,
  • 1 rok Proton Pass: 1 USD miesięcznie rozliczane jako 12 USD – 80% zniżki (w porównaniu z ceną miesięcznego planu Proton Pass), cena powraca do 3,99 USD miesięcznie (rozliczane jako 47,88 USD) od 28 lipca 2023 roku,
  • miesięczny dostęp do Proton Pass: 4,99 USD miesięcznie.

Aplikacja mobilna Proton Pass – Password Manager

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „Proton Pass - Password Manager”
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „Proton Pass – Password Manager”

Pobierz bezpłatną aplikację mobilną Proton Pass – Password Manager ze sklepu App Store lub Google Play:

Więcej o usłudze przeczytasz na stronie usługi proton.me/pass.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton