Proton VPN z nową aplikacją dla systemu Linux

Proton zaprezentował zupełnie nowy projekt aplikacji Proton VPN Linux z większą liczbą funkcji i bardziej intuicyjnym interfejsem użytkownika.

Proton VPN Linux

Przebudowana od podstaw nowa aplikacja Proton VPN dla systemu Linux pomaga użytkownikom, którzy chcą uwolnić się od Big Tech i korzystać z darmowego systemu operacyjnego, którego podstawą jest prywatność. Linux staje się coraz bardziej popularny wśród osób poszukujących systemu operacyjnego innego niż tego oferowanego przez Microsoft czy Apple, co skutkuje rosnącym zapotrzebowaniem na aplikację Linux Proton VPN.

Nowa aplikacja oferuje całą funkcji i ochronę prywatności, której użytkownicy słusznie oczekują, dzięki wydajnemu, eleganckiemu i modułowemu interfejsowi użytkownika. Aplikacja Proton VPN dla systemu Linux natywnie obsługuje podstawowe funkcje bezpieczeństwa i prywatności Proton VPN, w tym: NetShield Adblocker, Kill Switch, Secure Core, przekazywanie portów i akcelerator VPN.

Misją firmy Proton jest oferowanie użytkownikom lepszej, prywatnej alternatywy dla produktów i usług, które dominują dziś w internecie. Aby to osiągnąć, firma musi oferować wybór i słuchać potrzeb użytkowników. Oferując w pełni funkcjonalną aplikację Linux Proton VPN, Proton pomaga użytkownikom, którzy chcą uwolnić się od technologicznych gigantów i korzystać z bezpłatnego systemu operacyjnego opracowanego przez kogoś innego niż Microsoft czy Apple.

Jako firma zajmująca się ochroną prywatności i oprogramowaniem typu open source, Proton może pochwalić się szczególnie solidną bazą użytkowników Linuksa. To zapotrzebowanie użytkowników zachęciło firmę do zainwestowania czasu i wysiłku w zbudowanie od podstaw w pełni funkcjonalnej aplikacji dla systemu Linux w ciągu ostatniego roku. Nowa wersja aplikacji Proton VPN Linux obsługuje szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i prywatności, takich jak:

  • NetShield Ad-blocker — funkcja filtrowania DNS, która może blokować reklamy, moduły śledzące i złośliwe oprogramowanie.
  • Kill Switch — zapewnia, że prawdziwy adres IP użytkowników nie zostanie ujawniony w przypadku zerwania połączenia VPN.
  • Akcelerator VPN — może zwiększyć prędkość VPN nawet o 400% na dużych dystansach.
  • Secure Core — podwójne rozwiązanie zabezpieczające VPN, w którym pierwszy serwer znajduje się tylko w krajach o rygorystycznych przepisach dotyczących prywatności.
  • Przekierowanie portów — znacznie poprawia wydajność P2P.

Jako jedna z najbardziej oczekiwanych przez społeczność funkcji, aplikacja Proton VPN dla systemu Linux stanowi również ważny krok dla najbardziej dbających o prywatność użytkowników i oferuje im prywatną alternatywę dla Big Tech.

Aplikacja Proton VPN Linux Client w wersji 4.1.0
Aplikacja Proton VPN Linux Client w wersji 4.1.0

W przyszłości Proton VPN będzie oficjalnie wspierać aplikację Linux w najnowszych wersjach Debiana, Ubuntu i Fedory.

Proton VPN

Więcej informacji na temat nowej aplikacji Proton VPN dla systemu Linux można znaleźć na stronie głównej Proton VPN.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton