Jeszcze w tym roku Apple ID może zostać zmienione na „Konto Apple”.

Wygląda na to, że Apple przygotowuje się do poważnego rebrandingu dobrze znanego Apple ID i planuje zmienić jego nazwę na „Konto Apple”.

Konto Apple ID i usługi

Źródła bliskie ludziom z Apple’a poinformowały serwis MacRumors, że firma eksperymentuje z nową nazwą Konto Apple, która może zostać wprowadzona jeszcze w tym roku. Apple ID to konto umożliwiające użytkownikom Apple’a dostęp do usług takich jak iCloud i App Store. Opcja utworzenia Apple ID i zalogowania się do niego jest dostępna na wszystkich platformach Apple’a i jest dostępna dla użytkowników od ponad dekady.

Sprawdź też: Kiedy Apple udostępni iOS 17.4?

Dzięki Apple ID użytkownicy mogą między innymi kupować aplikacje i muzykę, bezprzewodowo synchronizować dane między urządzeniami za pomocą iCloud oraz dokonywać zakupów w sklepie internetowym Apple’a. Dowiedz się, gdzie można używać identyfikatora Apple ID.

Oczekuje się, że zmiana nazwy Apple ID na Konto Apple (ang. Apple Account) nastąpi w drugiej połowie 2024 roku, prawdopodobnie wraz z wydaniem systemu iOS 18 (nazwa kodowa Crystal) i macOS 15 (nazwa kodowa Glow). Aplikacje systemowe otrzymają modyfikacje odzwierciedlające tę zmianę, podobnie jak witryna Apple – pod warunkiem, że firma zdecyduje się na wdrożenie nowej nazwy.

Chociaż użycie terminu „konto Apple” można znaleźć w witrynie internetowej Apple’a oraz jako część większych wyrażeń, takich jak „Saldo konta Apple”, źródła Macrumors podają, że Apple zamierza zastąpić istniejące wzmianki o „Apple ID” wyrażeniem „Konto Apple” ” w celu rebrandingu tej nazwy.

Na stronie pomocy możemy już przeczytać taką oto definicję, co to jest Apple ID: Konto Apple/Apple ID umożliwia personalizację procesu dokonywania zakupów online w sklepie Apple. Utworzenie konta Apple/Apple ID pozwala uzyskać dostęp do tych zasobów Apple online, które wymagają potwierdzenia tożsamości. Korzystając z konta Apple/Apple ID, można uzyskać dostęp do historii zamówień złożonych w sklepie Apple Store oraz swojej witryny samoobsługowej.

Apple ID (po lewej) i Konto Apple (po prawej) - nieoficjalna wizualizacja okna logowania
Apple ID (po lewej) i Konto Apple (po prawej) – nieoficjalna wizualizacja okna logowania

Obecnie nie jest jasne, dlaczego Apple rozważa tę zmianę, należy przy tym wziąć pod uwagę, że Apple często ma gotowych wiele nazw marketingowych przed wprowadzeniem nowych usług lub produktów.

Na przykład w przypadku systemu operacyjnego dla niedawno wydanego zestawu słuchawkowego Vision Pro firma Apple użyła w swoich wewnętrznych testach trzech różnych nazw – realityOS, xrOS i docelowe VisionOS. W związku z tym istnieje możliwość, że z tego czy innego powodu nazwa konta Apple może nie zostać zrealizowany.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors