Dokument „Krwawa załoga” o prawdziwych bohaterach z „Władców przestworzy”

W nowym dokumencie „Krwawa załoga” poznamy prawdziwych lotników, którzy byli inspiracją dla twórców hitowego serialu „Władcy przestworzy” od Apple TV+.

„Krwawa załoga” Apple TV+ (2024)

W najnowszym dokumencie serwisu Apple Tv+ zatytułowanym Krwawa załoga (tyt oryg. The Bloody Hundredth) podniebni weterani 100. Grupy Bombowej snują wciągające historie o przerażających wydarzeniach, które zmieniły ich na zawsze. Całość okraszona jest narracją Toma Hanksa i rozmowami ze Stevenem Spielbergiem. Dzisiaj Apple TV+ udostępniło zwiastun Krwawej załogi, który możesz obejrzeć poniżej – tytuł pojawi się w serwisie streamingowym 15 marca 2024 roku.

Sprawdź też: Serial „Nowy styl” zadebiutuje 14 lutego na Apple TV+

Premiera została zaplanowana tego samego dnia, w którym ukaże się ostatni odcinek serialu fabularnego Władcy przestworzy (tyt. oryg. Masters of the Air). Nowy dokument to godzinna relacja z życia bohaterów, których historie zainspirowały serial. Narratorem jest Tom Hanks, a za reżyserię odpowiada Mark Herzog.

Krwawa załoga to nowy dokument oddający hołd prawdziwym bohaterom 100. Grupy Bombowej” – czytamy w komunikacie Apple’a. „Od szoku w Pearl Harbor po radość z okazji Dnia Zwycięstwa – to zapis tego, co przeżyła i osiągnęła grupa młodych Amerykanów, kiedy ich kraj i świat najbardziej ich potrzebowały”.

Chociaż Apple TV+ nie publikuje danych dotyczących oglądalności żadnego ze swoich tytułów, już wcześniej ogłoszono, że Władcy przestworzy pobili dotychczasowe rekordy. W szczególności miał „więcej widzów w weekend otwarcia niż jakikolwiek serial Apple TV+ w swoim pierwszym sezonie”.

W 4. odcinku serialu możemy zobaczyć także Joannę Kulig w roli Polki – co jest miłym zaskoczeniem dla polskich widzów.

Sześć z dziewięciu odcinków serialu można oglądać w Apple TV+, a pozostałe będą udostępniane co tydzień do 15 marca 2024 roku. A dokument Krwawa załoga wskoczy w dniu zakończenia sezonu serialu fabularnego:

Zobacz zwiastun filmu dokumentalnego „Krwawa załoga” od Apple TV Plus:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ Press