xrOS zarejestrowany przez Apple w Nowej Zelandii

Nazwa xrOS została zastrzeżona w Nowej Zelandii przez firmę Apple, przed potencjalnym zaprezentowaniem nowego systemu podczas WWDC 2023.

Wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego xrOS
Wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego xrOS

Najprawdopodobniej xrOS będzie nowym systemem operacyjnym obsługującym zestaw VR firmy Apple. Zgłoszenie znaku towarowego w Nowej Zelandii może potwierdzać, że nazwa systemu operacyjnego Apple VR Headset to właśnie xrOS. Procesy regulacyjne, znaki towarowe, patenty i inne mogą ujawniać przyszłe plany Apple – ale nie są to niezawodne źródła. Znak towarowy zarejestrowany w poniedziałek może być ostatecznym potwierdzeniem planowanej przez Apple nazwy dla systemu operacyjnego obsługującego wirtualną rzeczywistość.

Odkrycie Parkera Ortolaniego z Vox Media pokazuje, że xrOS został zastrzeżony w Nowej Zelandii przez korporację o nazwie Deep Dive LLC. Może to być spółka córka, co oznacza, że ​​w rzeczywistości może to być wniosek Apple’a pod przykrywką.

Kluczowym szczegółem jest to, że fraza „xrOS” jest znakiem towarowym napisanym korporacyjną czcionką San Francisco Pro firmy Apple. Firma Deep Dive LLC złożyła wniosek o zarówno tradycyjny xrOS, jak i XROS z dużymi literami w dwóch oddzielnych aplikacjach.

Oba zgłoszenia znaków towarowych są w trakcie rozpatrywania, XROS z numerem wniosku 1228101 złożony 11 stycznia i xrOS z numerem 1236766 złożony 10 maja. Prawdopodobnie Apple ogłosi nowy system operacyjny rozszerzonej rzeczywistości podczas WWDC 2023 w czerwcu, a następnie przeniesie znaki towarowe na siebie.

Wcześniejsze plotki Marka Gurmana sugerowały, że Apple użyje nazwy xrOS w odniesieniu do swojego systemu operacyjnego Apple VR Headset. Ta nazwa zastąpiła poprzednią odmianę cyklu plotek o nazwie realityOS.

Wszystko wskazuje na to, że bardzo drogi zestaw słuchawkowy VR firmy Apple zostanie ujawniony podczas konferencji dla deweloperów. To zgłoszenie znaku towarowego może być ostatnim dowodem przed rozpoczęciem konferencji za trzy tygodnie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: AppleInsider