realityOS może zostać zapowiedziany podczas WWDC22

Wskazówki dotyczące zgłoszenia znaku towarowego „realityOS” (rOS) pojawiają tuż przed rozpoczęciem się tegorocznej konferencji WWDC 2022.

realityOS (rOS) dla okularów AR/VR – Apple Glass
realityOS (rOS) dla okularów AR/VR – Apple Glass

Na nieco ponad tydzień przed rozpoczęciem się konferencji dla programistów Apple’a – WWDC 2022, pojawiają się interesujące szczegóły dotyczące zgłoszenia znaku towarowego dla realityOS – nazwy nadchodzącego systemu operacyjnego firmy Apple dla urządzeń AR/VR (rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości). Może to oznaczać, że Apple może mieć zamiar zapowiedzieć nowy system podczas zbliżającej się konferencji Worldwide Developers Conference, która zacznie się 6 czerwca 2022 roku.

Może Cię zainteresować: Apple Glasses będą mogły również korygować wadę wzroku?

Dwa oddzielne zgłoszenia znaków towarowych (1, 2) zostały ponownie wyświetlone przez Parker Ortolani na Twitterze, który zauważa, że ​​chociaż oba zostały pierwotnie zgłoszone 8 grudnia 2021 roku, to wymienione z terminami składania zagranicznych zgłoszeń na 8 czerwca 2022 roku – zaledwie dwa dni po głównym przemówieniu na WWDC 2022 firmy Apple. Kolejne zgłoszenie na stronie internetowej USPTO zawiera termin składania zagranicznego zgłoszenia na 9 czerwca 2022 r.

Same zgłoszenia nie są oznaczone jako znaki towarowe Apple’a, ale kilka wskazówek może sugerować, że gigant technologiczny z Cupertino jest ich właścicielem. Zgłoszenia są składane przez firmę o nazwie „Realityo Systems LLC” i jak zauważył Parker, lokalizacja firmy używana przez tę firmę to ten sam adres, którego Apple używał w ostatnich latach do przechowywania nazw wersji macOS.

„realityOS” został przypadkowo wymieniony przez Apple’a w dziennikach aktualizacji sklepach App Store na początku tego roku, potwierdzając w pewnym stopniu jego istnienie. rOS (skrót od realityOS) został po raz pierwszy zgłoszony przez Bloomberga w 2017 roku pod wewnętrznym kryptonimem „Oak”.

Według Bloomberga realityOS będzie najpierw działać na wysokiej klasy, niszowym zestawie słuchawkowym AR/VR, który Apple planuje ogłosić w tym roku lub na początku przyszłego roku.

Zestaw słuchawkowy będzie prawdopodobnie wyposażony w dwa wyświetlacze micro-OLED 4K, 15 modułów kamer, wydajne procesory odpowiadające chipom z serii M, funkcje śledzenia gałek ocznych, obsługę gestów dłoni, dźwięk przestrzenny i inne funkcje. Po premierze zestaw słuchawkowy ma kosztować około 3000 USD (ok. 12.800 zł).

Plotki nie mówią o tym, czy Apple planuje ogłosić sprzęt podczas WWDC w tym roku, ale daty zgłoszeń znaków towarowych wskazują, że Apple może mieć więcej do powiedzenia na temat swojej wizji przyszłości AR/VR. Po raz pierwszy od września 2019 roku Apple zaprasza również wybranych przedstawicieli prasy i zaprosiło programistów ze społeczności „App Store” do wzięcia udziału w specjalnym wydarzeniu w Apple Park, które odbędzie się 6 czerwca 2022 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors | Bloomberg | Apple