Widżet Pogody Apple’a wyświetla ikonę pliku zamiast opadu śniegu

Widżet pogody na blokadzie ekranu iPhone’a nie pokaże opadu śniegu pod najnowszą wersją systemu iOS 17.1 — zamiast tego pokazuje się brzydka ikona pliku.

Ikona pliku zamiast opadu śniegu na widżecie ekranu blokady iPhone'a
Ikona pliku zamiast opadu śniegu na widżecie ekranu blokady iPhone’a | fot. Grant Cummings, tło Depositphotos

Kilka dni temu Apple wypuściło aktualizację systemu watchOS, która naprawiła irytujący błąd wpływający na komplikację aplikacji Pogoda, która nie działała od miesięcy od wersji beta watchOS 10. Wygląda jednak na to, że Apple wciąż ma inne błędy do naprawienia w swojej aplikacji Pogoda, ponieważ niektórzy użytkownicy widzą w widżecie blokady ekranu losową ikonę pliku zamiast ikony opadu śniegu. Pod systemem iOS 17.1 widżet Pogody Apple nie radzi sobie ze śniegiem.

Sprawdź też: Jak naprawić prezentowanie pogody na Apple Watchu?

Jak zauważyło wielu użytkowników widżet pogodowy na blokadzie ekranu wyświetla ogólną ikonę pliku. Co ciekawe, dzieje się tak tylko wtedy, gdy dla wybranej lokalizacji prognoza pogody wskazuje na opady śniegu i nie wydaje się mieć to wpływu na żadne inne warunki pogodowe pokazywane przez widżet.

Na X (dawniej Twitterze) użytkownicy iPhone’a żartują, że widżet aplikacji Pogoda firmy Apple nie jest jeszcze gotowy na śnieg. „Widżet pogodowy iPhone’a najwyraźniej nie radzi sobie już ze śniegiem (ja też nie, ale to inna historia)” – napisał użytkownik w sieci społecznościowej. „Na moim widżecie pogody nawet nie ładuje się obraz śniegu. Jest na to za wcześnie” – stwierdził inny użytkownik.

Nie jest jasne, czy przyczyną błędu jest coś, co można naprawić zdalnie na serwerach Apple Weather, czy też jest to poważniejsza usterka wymagająca aktualizacji systemu iOS. Tak czy inaczej, Apple nie miało zbyt wiele szczęścia, jeśli chodzi o aplikację Pogoda.

W 2020 roku firma nabyła aplikację pogodową Dark Sky i od tego czasu zaimplementowała niektóre jej funkcje bezpośrednio w aplikacji Pogoda. Jednak minęło trochę czasu, odkąd użytkownicy zaczęli narzekać na brak dokładności w zakresie alertów i prognoz pogodowych.

Firma Apple nie poinformowała jeszcze o błędzie wpływającym na widżet pogodowy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac
grafika w nagłówku wpisu: Grant Cummings
zdjęcie wykorzystane we wpisie z Depositphotos