ChatGPT na Androida pojawi się w przyszłym tygodniu

OpenAI wypuści wersję aplikacji na Androida dla ChatGPT w przyszłym tygodniu — wersja na iPhone’a pojawiła się już w maju.

Aplikacja ChatGPT od OpenAI na Androida

Od czasu premiery w listopadzie, narzędzie ChatGPT firmy OpenAI dotarło do wielu użytkowników w tempie, które jest zdumiewające dla czegokolwiek poza Threads — teraz firma twierdzi, że jest gotowa do wydania swojej aplikacji mobilnej na Androida. Oficjalna aplikacja ChatGPT na Androida zostanie uruchomiona kilka miesięcy po tym, jak bezpłatna aplikacja na iOS-a wprowadziła chatbota na iPhone’y i iPady w maju tego roku.

Zobacz też: Uważaj na fałszywe aplikacje udające ChatGPT

W tweecie firma zapowiedziała, że ChatGPT na Androida pojawi się w przyszłym tygodniu bez podawania konkretnego dnia. W sklepie Google Play można już wstępnie zarejestrować się, aby otrzymać powiadomienie, gdy apka będzie gotowa do zainstalowania.

Kiedy aplikacja ChatGPT na iOS została uruchomiona w maju, firma powiedziała, że „wkrótce” wyda wersję na Androida, i tak się właśnie dzieje.

Chatbot Google Bard nie ma osobnej aplikacji mobilnej – można korzystać z niego za pomocą interfejsu internetowego. Jeśli jednak nie możesz poczekać kilku dni, aby uzyskać dostęp do ChatGPT za pomocą aplikacji, aplikacja Bing firmy Microsoft jest dostępna w aplikacjach na Androida i iOS od lutego, i korzysta z modelu Prometheus i GPT-4.

Zrzut ekranu ze strony aplikacji ChatGPT od OpenAI w sklepie Google Play
Zrzut ekranu ze strony aplikacji ChatGPT od OpenAI w sklepie Google Play

Aplikacja pojawia się również po tym, jak dane Sensor Tower i Likeweb wykazały spadki ruchu internetowego i instalacji aplikacji w czerwcu. W ciągu ostatnich kilku dni niektórzy użytkownicy otwarcie skarżyli się, że GPT-4 staje się „wolniejszy i głupszy”. OpenAI odpowiedziało na to ostatnie twierdzenie w tym tygodniu, mówiąc, że nadal aktualizuje interfejsy API.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OpenAI | The Verge