Wkrótce wypróbujesz nową usługę Bing opartą na ChatGPT

Usługa Bing firmy Microsoft oparta na technologii ChatGPT będzie dostępna dla wszystkich w wersji testowej – można już wpisać się na listę oczekujących.

Bing z trybem czatu chatGPT opartym na OpenAI

Zgodnie z przewidywaniami, nowa usługa Bing firmy Microsoft oparta na ChatGPT będzie dostępna dla wszystkich jako „ograniczona wersja zapoznawcza” w przeglądarce na komputerach. Użytkownik będzie mieć ograniczoną liczbę zapytań, których można będzie użyć, ale wkrótce będzie można uzyskać pełny dostęp.

Jeśli odwiedzisz witrynę Bing.com, możesz zobaczyć przykładowe wyszukiwania, które możesz wypróbować, jeśli wyświetli się nowy interfejs. Kliknięcie ich prowadzi do strony wyszukiwania Bing z tradycyjnymi wynikami po lewej stronie i oknem czatu po prawej stronie z odpowiedzią wygenerowaną przez sztuczną inteligencję. Dopóki nie uzyskasz pełnego dostępu, nie będziesz mógł zadawać pytań uzupełniających ani wyjaśnień wyników. Wyszukiwanie własnego zapytania da Ci tradycyjne wyniki wyszukiwania Bing, mimo że strona główna korzysta z nowego interfejsu użytkownika w stylu czatu.

Możesz dołączyć do listy oczekujących na Bing.com/new, a Microsoft twierdzi, że uzyskasz wyższy priorytet, jeśli zalogujesz się na swoje konto Microsoft, ustawisz domyślne ustawienia Microsoft na swoim komputerze i pobierzesz aplikację Bing. Zgodnie z często zadawanymi pytaniami otrzymasz wiadomość e-mail, gdy przejdziesz przez listę oczekujących i uzyskasz dostęp do nowego czatu.

Firma spodziewa się udostępnić go milionom ludzi w nadchodzących tygodniach, a także udostępnić mobilną wersję tego doświadczenia. We wpisie na swoim blogu dotyczącym wdrożenia, Microsoft mówi, że „jest podekscytowany wprowadzeniem nowych Bing i Edge do prawdziwego świata, aby uzyskać krytyczne opinie wymagane do ulepszania naszych modeli w miarę skalowania”.

Tryb czatu w Bing - info

Strona z listą oczekujących zawiera kilka przykładów zastosowań tego narzędzia, na przykład poproszenie go o utworzenie trzydaniowego wegetariańskiego menu dla sześciu osób z deserem czekoladowym lub znalezienie samochodu z napędem na wszystkie koła, który może pomieścić sześć osób.

Aby włączyć funkcje Bing oparte na sztucznej inteligencji, Microsoft współpracuje z OpenAI, firmą stojącą za chatbotem ChatGPT. Jednak Microsoft twierdzi, że używa „modelu dużego języka OpenAI nowej generacji”, który jest nawet „potężniejszy niż ChatGPT”.

Przykładowe wyniki wyszukiwania Bing z trybem czatu
Przykładowe wyniki wyszukiwania Bing z trybem czatu

Dzięki nowej wyszukiwarce Bing użytkownicy mogą wprowadzać zapytania o długości do 1000 słów i otrzymywać odpowiedzi wygenerowane przez sztuczną inteligencję, które pojawią się obok zwykłych wyników wyszukiwania w internecie. Microsoft dodaje również sposób na zawężenie tych wyników za pomocą nowego wbudowanego chatbota w Bing.

Firma ogłosiła to w ramach niespodziewanego wydarzenia prasowego we wtorek, podczas którego ujawniła również wiadomości o „drugim pilocie dla sieci” opartym na sztucznej inteligencji, który pojawi się w Microsoft Edge. Narzędzie może wykonywać różne zadania podczas korzystania z przeglądarki, takie jak podsumowanie przeglądanego pliku PDF, generowanie kodu, a nawet tworzenie posta w mediach społecznościowych.

Microsoft ogłosił tę wiadomość zaledwie dzień po tym, jak Google ujawnił, że pracuje nad podobnym narzędziem opartym na sztucznej inteligencji o nazwie Bard. Obie firmy toczą obecnie gorącą bitwę o przyszłość sztucznej inteligencji, a to prawdopodobnie dopiero początek.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft | The Verge