Bard dostępny jest już po polsku!

Google udostępniło dziś polskim użytkownikom polskojęzyczną wersję eksperymentu AI swojego chata Bard.

Google Bard Eksperyment po polsku!

Google stworzył Barda, aby pomógł użytkownikom zgłębiać ciekawość, rozwijać wyobraźnię i realizować pomysły. I to nie tylko przez udzielanie odpowiedzi na pytania, ale także przez tworzenie na ich podstawie czegoś nowego. Dzisiaj firma Google ogłosiła największą dotychczas aktualizację Barda. Teraz jest dostępny w większości krajów i w najpowszechniej używanych językach. Ponadto wprowadzono nowe funkcje, które pomogą lepiej dostosować interakcje z Bardem, rozwinąć kreatywność i osiągnąć więcej.

Zobacz też: Google zaprasza do wypróbowania chatbota Bard AI

Od dziś możecie rozmawiać z Bardem w ponad 40 językach, w tym w języku arabskim, chińskim, niemieckim, hindi, hiszpańskim, a także polskim! Możemy również korzystać z Barda w większej liczbie miejsc, między innymi w Brazylii i w całej Europie.  Oznacz to, że Bard może teraz udzielać odpowiedzi w ponad 40 językach.

W ramach odpowiedzialnego podejścia do wdrożenia Barda w Europie firma Google z własnej inicjatywy konsultowała się z ekspertami, twórcami przepisów i organami regulacyjnymi, w tym z organami zajmującymi się ochroną danych osobowych. W trakcie wprowadzania Barda do kolejnych regionów i rozszerzania go na kolejne języki, Google będzie nadal korzystać ze swoich Zasad AI jako przewodnika, uwzględni opinie użytkowników i użytkowniczek i  podejmie kroki w celu ochrony ich prywatności i danych.

Jak zacząć używać Barda w języku poslkim?

  • Należy wejść na stronę bard.google.com na komputerze lub telefonie komórkowym.
  • Wybierać przycisk Wypróbuj Barda i potwierdzić wymagane zgody.
  • Następnie trzeba wprowadzić pytania, wpisując je lub używając przycisku mikrofonu do wprowadzania polecania głosowego.

Bardziej spersonalizowane odpowiedzi 

Nowe aktualizacje, dzięki którym odpowiedzi Barda będą lepiej spełniać oczekiwania użytkowników: 

  • Słuchanie odpowiedzi: czasami usłyszenie czegoś na głos może pomóc podejść do pomysłu w inny sposób. Dlatego od dzisiaj możecie odsłuchiwać odpowiedzi Barda. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcecie poznać poprawną wymowę słowa lub posłuchać wiersza albo scenariusza. Wystarczy wpisać prompt, a potem kliknąć ikonę głośnika, aby usłyszeć odpowiedź Barda. Ta funkcja jest teraz dostępna w ponad 40 językach. 
  • Łatwe dostosowywanie odpowiedzi Barda: teraz możecie zmienić ton i styl wypowiedzi Barda, korzystając z pięciu opcji dostosowania odpowiedzi: Prostsza, Dłuższa, Krótsza, Bardziej profesjonalna i Bardziej swobodna. Na przykład możecie poprosić Barda o pomoc w napisaniu oferty sprzedaży zabytkowego fotela, a następnie skrócić odpowiedź, wybierając odpowiednią opcję z rozwijanego menu. Ta funkcja jest dostępna w języku angielskim i wkrótce zostanie rozszerzona na kolejne języki.
Google Bard Eksperyment w języku polskim
Google Bard Eksperyment w języku polskim

Większa produktywność 

Dziś wprowadzono też cztery nowe funkcje Barda, które pomogą wydajniej z niego korzystać: 

  • Przypinanie, organizowanie i edytowanie rozmów: z opinii użytkowników i użytkowniczek dowiedzieliśmy się, że przydałaby się im opcja powrotu do poprzednich promptów, dlatego dodajemy możliwość przypinania i zmiany nazw rozmów z Bardem. Teraz po rozpoczęciu rozmowy zobaczycie w pasku bocznym opcje przypinania, zmiany nazwy i kontynuowania ostatnich rozmów. Na przykład jeśli poprosicie Barda o porównanie letnich sportów na świeżym powietrzu, później możecie wrócić do podanych przez niego wskazówek. Ta funkcja jest teraz dostępna w ponad 40 językach.
  • Eksportowanie kodu do różnych narzędzi: Google obserwuje zainteresowanie wykorzystaniem Barda do zadań związanych z programowaniem. Dlatego dzisiaj dodano nową funkcję, która pozwala na wyeksportowanie kodu Pythona także do narzędzia Replit, a nie tylko do Google Colab. Ta funkcja jest już dostępna w ponad 40 językach.
  • Udostępnianie odpowiedzi znajomym: ułatwiono również udostępnianie części lub całej rozmowy z Bardem innym osobom. Dzięki linkom możecie teraz dzielić się swoimi pomysłami i twórczością ze znajomymi. Ta funkcja jest dostępna w ponad 40 językach. 
  • Korzystanie z obrazów w promptach: obrazy odgrywają ważną rolę w pobudzaniu wyobraźni. Na konferencji I/O 2023 ogłoszono wprowadzenie funkcji Obiektywu Google w Bardzie. Niezależnie od tego, czy chcecie uzyskać więcej informacji na temat obrazu czy potrzebujesz inspiracji do napisania tekstu na podstawie zdjęcia, na przykład podziękowania za prezent, teraz możecie przesyłać obrazy w promptach, a Bard je przeanalizuje, aby odpowiednio Wam pomóc. Ta funkcja jest obecnie dostępna w języku angielskim, a wkrótce zostanie rozszerzona na nowe języki.

Więc następnym razem, gdy Waszej głowie pojawi się zalążek pomysłu, kompletna koncepcja lub po prostu potrzeba przeprowadzenia burzy mózgów, daj szansę Bardowi. Dzięki niemu możesz nie tylko znaleźć sposoby na wcielenie własnego pomysłu w życie, ale być może odkryjesz coś całkiem nowego.

Oficjalna strona Barda [Eksperymentu]: bard.google.com.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Polska