Konferencja Apple’a już 14 września 2021 roku o 19.00

Kolejne wielkie jesienne wydarzenie firmy Apple odbędzie się we wtorek 14 września 2021 roku o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Konferencja Apple 19 września 2021 roku o godz. 19.00 (online)

Wydarzenie pod hasłem „California streaming” będzie kolejnym wirtualnym wydarzeniem transmitowanym wprost z Apple Park. Firma Apple zazwyczaj ogłasza nowe iPhone’y podczas jesiennej konferencji, a tegoroczny model ma nosić nazwę iPhone 13. Nowa seria telefonów będzie najwyraźniej dostępna w tych samych rozmiarach co iPhone 12. Urządzenia mogą mieć ekrany o wysokiej częstotliwości odświeżania, w końcu dostarczając technologię dostępną na wielu telefonach z Androidem. Oczekuje się, że nowe telefony będą miały również mniejsze wycięcia wyświetlacza (tzw. notch) i ulepszone aparaty.

Trudno wyciągnąć konkretne wskazówki ze statycznego zaproszenia na wydarzenie Apple’a, chociaż ciemniejące niebo może sugerować, że zobaczymy ulepszoną fotografię w trybie nocnym. I być może świecące logo Apple wskazuje na zawsze włączony ekran podczas blokady iPhone’a.

Film Grega Joswiaka, wiceprezesa firmy Apple ds. globalnego marketingu, być może zdradza nieco więcej. Pokazuje ten sam horyzont ze statycznego zaproszenia, ale w końcu perspektywa przesuwa się w górę i utrzymuje się na gwiazdach powyżej. Może to sugerować, że nowy iPhone może mieć tryb astrofotografii, taki jak ten, który Google oferuje w niektórych telefonach Pixel, lub że Apple omówi funkcje połączeń satelitarnych dla iPhone’ów.

Jeśli Apple, zgodnie z oczekiwaniami, ujawni kolejnego iPhone’a, wydaje się prawdopodobne, że firma podzieli się również datą premiery nowych wersji systemów iOS 15 i iPadOS 15 (oraz swoich pozostałych systemów). Wiemy już, że jedna z największych funkcji — SharePlay, nie zostanie uwzględniona w pierwszym publicznym wydaniu oprogramowani.

Apple ma w planach kilka innych projektów, które również mogą pojawić się podczas imprezy. Podobno kolejny zegarek giganta, zwany Apple Watch Series 7, ma mieć nowy projekt z bardziej płaskimi krawędziami i większymi ekranami 41 mm i 45 mm, co stanowi 1 mm więcej w porównaniu z Series 6. (Chociaż nowy zegarek ma podobno problemy z produkcją, które mogą prowadzić do opóźnień.)

Kolejne podstawowe słuchawki AirPods 3 firmy Apple mogą mieć nowy projekt, który nawiązuje do AirPods Pro. Plotka głosi, że pojawią się również nowe 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro wyposażone w specjalnie zaprojektowane przez firmę układy scalone i gniazdo kart SD.

Zrzut ekranu ze strony z informacjami na temat Apple Event z 14 września 2021 r.
Zrzut ekranu ze strony z informacjami na temat Apple Event z 14 września 2021 r.

Wydarzenie rozpoczyna się po kilku trudnych tygodniach dla Apple’a. Firma opóźniła kontrowersyjne funkcje ochrony dzieci po ostrej krytyce ze strony ekspertów ds. prywatności i bezpieczeństwa. Firma Apple ogłosiła szereg ostatnich zmian w polityce sklepu App Store, ale tylko nieznacznie rozwiązują obawy programistów. A dzięki proponowanym przepisom prawnym w wielu krajach, zwiększonej kontroli regulacyjnej i zbliżającym się werdyktem w procesie Epic Games przeciwko Apple, możemy znaleźć się na krawędzi gruntownych zmian w sposobie działania Apple’a.

Jak oglądać online konferencję Apple 14 września 2021 roku?

Streaming z konferencji Apple’a będzie dostępny na oficjalnej stronie internetowej firmy, w aplikacji mobilnej Apple TV, oraz na oficjalnym kanale firmy na YouTubie, w poniższym playerze:

Jak zawsze, po konferencji Apple’a, przeczytasz u nas skrót informacji na temat wszystkich nowości, które zostały zaprezentowane. Apple ogłosi zapewne także datę premiery systemu iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15 oraz watchOS 8. System operacyjny masOS Monterey na komputery Mac zostanie wydany zapewne później w okolicach listopada.

Dodaj do swojego kalendarza przypomnienie o konferencji, klikając na ten link: Apple Special Event– dodaj do kalendarza, lub poniższy obrazek:

Apple iPhone Event 14 września 2021 r. o godz. 19.00 - dodaj do kalendarza

źródło: Apple