Fińskie studio liczy, że „Squad Busters” będzie kolejnym megahitem

Kolejna duża gra zatytułowana „Squad Busters” od twórcy „Clash of Clans” – Supercell, ukaże się 29 maja 2024 roku

„Squad Busters” od Supercell

Supercell nie wydaje wielu gier, ale wydania mobilne studia są zwykle wielkimi hitami. Weźmy chociażby takie tytuły jak Clash of Clans, Brawl Stars czy Clash Royale. Teraz deweloper przygotowuje się do wydania kolejnej dużej wersji gry mobilnej o nazwie Squad Busters, która będzie dostępna na całym świecie na urządzeniach z systemami Android i iOS od 29 maja 2024 roku.

➔ CZYTAJ TEż: „Kingdom Rush 5: Alliance TD” ukaże się 25 lipca

Jest to rywalizacyjna gra wieloosobowa, ale rozgrywana na większą skalę niż typowa wersja mobilna. W każdym meczu 10 graczy rywalizuje o zebranie jak największej liczby klejnotów, tworząc jednocześnie drużynę postaci sterowanych komputerowo.

To trochę jak uproszczona gra MOBA: przenosisz swoją drużynę wokół walczących ze stworami, zarabiając pieniądze, które pozwalają ci ulepszać i powiększać drużynę, zanim w końcu zaczniesz walczyć z innymi graczami i zdobędziesz duży stos klejnotów na środku mapy. Ma także klimat Smash Bros., ponieważ cała obsada postaci pochodzi z popularnych gier Supercell.

Studio znane jest z eksperymentowania z różnymi grami i gatunkami, a także z tego, że nie pracuje nad tytułami, które według niego nie staną się hitem na poziomie Clash — co oznacza, że twórca wydaje się mocno wierzyć w grę Squad Busters, która jest obecnie w fazie miękkiej premiery na wielu terytoriach, w tym w Kanadzie, Meksyku, Hiszpanii, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii i Singapurze.

Squad Busters to idealna wieloosobowa bijatyka, w której wystąpią gwiazdy z uwielbianych gier Supercell — między innymi wąsaty barbarzyńca z Clash of Clans czy szybki kurczak z Hay Day.

Stwórz potężną drużynę

Twoim celem jest stworzenie potężnej drużyny i pokonywanie wrogów, by zdobyć klejnoty. Można je znaleźć na całej mapie, wypadają też z pokonanych oddziałów i potworów. Wygrasz, jeśli na koniec będziesz mieć najwięcej klejnotów.

Każdy mecz rozpoczniesz, mając na arenie jedną postać. Pokonuj potwory, ścinaj drzewa i rozglądaj się za monetami, co pozwoli Ci dodać do swojej drużyny więcej jednostek.

Każda postać ma inne mocne strony — niektóre atakują na dystans, inne są dość twarde, by przyjąć na siebie atak, a jeszcze inne są bardziej wszechstronne. Gdy już skompletujesz swoją ekipę, upewnij się, że wybierzesz postacie pasujące do Twojego stylu rozgrywki.

Rozwijaj się i rośnij w siłę

Gdy rozpoczniesz pierwszy mecz w Squad Busters, Twoją początkową jednostką będzie barbarzyńca. Chwila, przecież to jeszcze dziecko! Każda postać, którą zdobędziesz, zawsze zaczyna jako dziecko. Ale każda ma ogromny potencjał i możesz się zdziwić, widząc, jak zawzięcie walczy z tymi wrednymi potworami na arenie. W miarę, jak będziesz zgarniać skrzynie za kolejne bitwy i robić postępy w grze, Twoja postać będzie zdobywać więcej doświadczenia i z czasem ewoluuje w silniejszą jednostkę.

Zacznij zdobywać nagrody

Zaczekaj, aż Twoje jednostki się wzmocnią, zanim ruszysz do walki z wielkim potworem! W miarę zbliżania się premiery emocje sięgają zenitu. Oto coś na osłodę czekania — zamówienie Squad Bustersw przedsprzedaży pomoże Ci odblokować fantastyczne nagrody w uniwersum gier Supercell.

Skrzynie w Clash Royale, przebrania w Brawl Stars — z każdym osiągniętym kamieniem milowym korzyści będą coraz większe.

„Naszym marzeniem jest tworzenie świetnych gier, w które jak największa liczba osób będzie grać przez lata i które zostaną zapamiętane na zawsze” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Supercell, Ilkka Paananen. „Ogromne uznanie dla zespołu Squad Busters — już widać, że gra ma tak duży potencjał, co czyni ją naszą pierwszą grą firmową od czasu Brawl Stars w 2018 roku”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Supercell | The Verge | App Store