Ciekawy koncept iPhone’a 12 z obsługą 5G i bez notcha

Przewidywania Ming-Chi Kuo na temat tegorocznych iPhone’ów 12 oraz wideo z ciekawą koncepcją pokazująca jak  wyglądałby iPhone 12 5G bez wycięcia.

Koncepcja iPhone 12 5G (2020)
Koncepcja iPhone 12 5G (2020)

Analityk TF International Ming-Chi Kuo wie wszystko o Apple’u, w tym o marce wody po goleniu Tima Cooka. I zwykle dokładnie wie, jak będzie wyglądał następny iPhone i wszelkie nowe funkcje na wiele miesięcy, zanim inni analitycy będą mieli jakąś wskazówkę.

Najbardziej niesamowitą informacją było przewidzenie wszystkich 3 modeli iPhone’ów z 2017 roku (iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X) na 7 miesięcy przed oficjalna premierą!. Ale co bardziej imponujące, opowiedział wszystko o TrueDepth Camera nazywając ją „rewolucyjną”.

Kuo już przewiduje nowości iPhone’a 12, który pojawi się tej jesieni. Według niego Apple wypuści cztery nowe modele, z których każdy może łączyć się z siecią sub-6GHz i mmWave 5G. Wśród nowych iPhone’ów miałby pojawić się 5,4-calowy iPhone 12, 6,1-calowy iPhone 12 Plus, 6,1-calowy iPhone 12 Pro i 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max.

Wszystkie cztery będą miały ekrany AMOLED i będą miały błyskawiczną częstotliwość odświeżania 120 Hz, zapewniającą niezwykle płynne przewijanie i ulepszoną animację gier. I każdy model będzie zasilany przez chipset 5 nm A14 Bionic naładowany 15 miliardami tranzystorów.

Taki iPhone 12 Pro mógłby być przyszłorocznym hitem!

Wideo koncepcyjne pokazuje, jak wyglądałby iPhone 12 bez wycięcia (notacha)

Teraz wiem dokładnie, co myślisz. Chcesz wiedzieć, jaka może być różnica między 6,1-calowym iPhone’em 12 Plus a 6,1-calowym iPhone’em 12 Pro. Różnica polega na konfiguracji aparatu w obu telefonach.

Oczekuje się, że iPhone 12 Plus będzie wyposażony w konfigurację z dwoma kamerami z aparatami szerokokątnymi i ultraszerokimi. iPhone 12 Pro będzie wyposażony w szerokie, bardzo szerokie i teleobiektywy oraz czujnik głębokości LiDar. iPhone 12 Pro Max będzie miał taką samą konfigurację, ale Kuo spodziewa się, że będzie miał stabilizację obrazu z przesunięciem czujnika. Dzięki temu film nie będzie się trząść, dzięki poruszaniu się wokół czujnika zamiast obiektywu.

Kolejną dużą zmianą jest to, że środek telefonu będzie płaski (jak świat) zamiast okrągły. Tak, żartuję, że Ziemia jest płaska, ale po raz pierwszy od premiery iPhone’a 5s w 2013 roku modele z 2020 roku będą miały płaską metalową taśmę owiniętą wokół każdej jednostki.

Podobno Apple rozpoczęło produkcję prototypów każdego modelu do testowania z masową produkcją zaplanowaną na lipiec.

Zanim jednak zaczniemy pokładać nadzieje, w tym roku nie będzie iPhone’a 12 bez paskudnych wycięć. Widzimy, jak mógłby wyglądać iPhone 12 bez notcha dzięki koncepcji wideo takiego modelu, stworzonej przez ConceptsiPhone. Jeśli zastanawiasz się, które modele oglądasz, są to iPhone 12 i iPhone 12 Plus.

Brak wycięcia może wywołać pewne uczucia – zarówno złe, jak i dobre. Wielu z was prawdopodobnie przyzwyczaiło się widzieć wycięcie na iPhonie, a może nawet go nie zauważa. Reszta chętnie widziałaby nieco większe ramki w zamian za usunięcie wycięcia. W końcu Apple może przesunąć kamerę TrueDepth pod wyświetlacz, usunąć wycięcie i nadal utrzymywać cienkie ramki…

źródło: phoneArena