Apple Watch Series 7 może być dostępny w rozmiarach 41 mm i 45 mm

Apple zaprezentuje Apple Watch Series 7 w ciągu najbliższych kilku miesięcy, jeśli najnowsze doniesienia są prawdziwe, to nowe modele będą nieco większe.

Apple Watch Series 7 (srebrny)

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, seria jesiennych wydarzeń Apple’a rozpocznie się już za kilka tygodni. W miarę zbliżania się wydarzenia pojawia się coraz więcej plotek na temat nadchodzących produktów Apple’a. Według nowego przecieku, Apple Watch Series 7 będzie dostępny w większych rozmiarach niż modele Apple Watch poprzedniej generacji.

UnclePan opublikował na chińskim portalu społecznościowym Weibo informację, że Apple Watch Series 7 będzie dostępny w rozmiarach 41 mm i 45 mm. Dla porównania, Apple Watch Series 6, który został ogłoszony w zeszłym roku, jest dostępny z wyświetlaczami w rozmiarach 40 mm i 44 mm. Apple ma podobno zwiększać w tym roku rozmiar ekranu o 1 mm.

Jeśli Apple to zrobi, będzie to drugi raz, gdy Apple zwiększyło rozmiar wyświetlacza Apple Watcha. Pierwotnie oferowano Apple Watche w rozmiarach 38 mm i 42 mm. Wraz z wprowadzeniem Apple Watch Series 4 w 2018 roku firma zwiększyła rozmiary wyświetlaczy do 40 mm i 44 mm, a teraz wydaje się, że firma jest na dobrej drodze, aby jeszcze bardziej zwiększyć rozmiar wyświetlacza.

Oczekuje się, że oprócz większych wyświetlaczy, Apple Watch Series 7 będzie miał nowy wygląd z płaskim ekranem i krawędziami. Apple opracowało również nową technikę produkcji chipów Apple Watch z serii S, dzięki czemu komponenty będą upakowane nieco ciaśniej niż w zegarkach poprzedniej generacji.

Apple najprawdopodobniej wykorzysta zaoszczędzone miejsce na większą baterię, w przeciwieństwie do nowych czujników, takich jak czujnik monitorowania poziomu glukozy we krwi, jak donoszono wcześniej.

źródło: Macrumors