Zobacz co ma w środku Apple Watch Series 6?

Co kryje się we wnętrzu nowego smartwatcha Apple Watch Series 6 – nie musisz nic robić – spece z iFixit rozebrali nowy zegarek Apple’a na części za Ciebie!

Apple Watch Series 6 (iFixit)

Serwis iFixit rozebrał Apple Watch Series 6 i przyjrzał się nowym czujnikom dodanym w celu umożliwienia śledzenia tlenu we krwi. Jest też jeden główny element sprzętu, który zniknął z zegarka: technologia użyta do włączenia Force Touch. Funkcja Force Touch pozwalała ekranowi Apple Watcha rozpoznać, jaką siłę przykładasz podczas dotykania ekranu i był częścią Apple Watcha od czasu wydania pierwszego modelu w 2015 roku. Jednak najnowsza wersja watchOS 7 usuwa Force Touch z poprzednich modeli, a teraz jest jasne, dlaczego: w ogóle nie jest częścią zegarka Series 6.

Apple miał podobną funkcję, znaną jako 3D Touch, dla telefonów zaczynając od iPhone’a 6S z 2015 roku. Gigant technologiczny zaczął usuwać 3D Touch ze swoich smartfonów i zastępować go Haptic Touch w 2018 roku.

Smartwatch 6. generacji ma też większą baterię i większy silnik Taptic Engine niż jego poprzednik. Według iFixit, w 44-milimetrowym modelu akumulator Apple Watch Series 6 jest o 3,5 procent większy, a w 40-milimetrowym akumulator zwiększył się o 8,5 procent. Jest to zauważalna różnica dla obu rozmiarów, biorąc pod uwagę, że Apple powiedziało, że zegarek Series 6 ma taką samą 18-godzinną żywotność baterii, co seria 5. Najnowsze modele mają jaśniejszy ekran niż ich poprzednicy, co może być jednym z powodów, dla których bateria została ulepszona.

Apple Watch Series 6 posiada dodatkowy czujnik poziomu tlenu we krwi, ale to nie powoduje, że jest grubszy. Jest to jedna z większych zmian w Apple Watch Series 6, która jest widoczna z zewnątrz. Pulsoksymetr oświetla skórę użytkownika światłem czerwonym, zielonym i podczerwonym i na podstawie tych informacji sprawdza, ile tlenu jest we krwi.

Rozkręcenie tego nowego urządzenia do noszenia pokazuje, jak Apple faktycznie zdołało uczynić go nieco cieńszym niż poprzednie modele. Ponadto okazuje się, że urządzenie jest względnie naprawialne. Bardziej niż iPhone. iFixit dostał się do środka tego urządzenia, aby zobaczyć, co się zmieniło wewnętrz i o dziwo nie zajęło to dużo czasu.

Apple Watch Series 6 (iFixit) - części

Serwis iFixit daje temu urządzeniu 6 na 10 możliwych punktów do naprawy. Wymiana ekranu jest trudna, ale możliwa, a wymiana baterii jest dość prosta. To ten sam wynik, otrzymał Apple Watch Series 5, i to z tych samych powodów.

źródło: iFixit | The Verge