Nowe rendery Apple Watch Series 7 są bardzo prawdopodobne

Apple Watch Series 7 może wprowadzić największą zmianę w swojej 6-letniej historii – może mieć nieco większy wyświetlacz i nieco bardziej zaokrąglone rogi wprowadzone w Series 4.

Apple Watch Series 7 - koncepcja z płaskim ekranem (czarny)

W kolejnym modelu zegarka Apple Watch Series 7 spodziewamy się zupełnie nowego projektu. I nie, nie mówimy o całkowicie okrągłym Apple Watch Series 7, ponieważ jest to mało prawdopodobne. Mówimy o zmianie w projekcie, która sprawi, że Apple Watch Series 7 będzie bardziej spójny z resztą obecnego portfolio produktów Apple, a to – w połączeniu z jednym lub dwoma dodatkowymi drobnymi poprawkami – może zapewnić temu produktowi kolejne rekordy sprzedaży.

Branża najwyraźniej zmierzała w kierunku coraz gładszych i bardziej okrągłych projektów. W szczególności Samsung przesuwał granice zakrzywionych ekranów i innych pochyłych powierzchni dzięki swojej flagowej serii Samsung Galaxy. Jednak kilka lat temu Apple zdecydowało się pójść pod prąd i zamiast zaokrąglić swoje produkty, zaczęło tworzyć bardziej pudełkowe, z płaskimi bokami. Decyzja bez wątpienia była inspirowana starszymi generacjami iPhone’ów (w szczególności iPhone’a 4 i 5).

W 2018 roku iPad Pro został wprowadzony na rynek z płaską ramką, która dobrze pasowała do większego ekranu i cieńszych, jednolitych ramek. iPhone 12 i tegoroczne Mac Pro kontynuowały ten trend, wprowadzając płaskie boki. Uważamy, że ten cykl będzie kontynuowany także w nowym zegarku Apple Watch Series 7, który prawdopodobnie będzie następny w kolejce do zmiany projektu.

Spłaszczenie boków zegarka Apple Watch sprawi, że będzie on wyglądał bardziej spójnie z innymi urządzeniami z oferty Apple’a i może sprawić, że ramki zegarka będą wyglądały na cieńsze. Ten efekt może być dodatkowo spotęgowany przez nieco większy wyświetlacz, w który ma być wyposażony Apple Watch Series 7.

Apple Watch Series 7 - koncepcja (biały i czarny)

Nowe rozmiary i większy wyświetlacz

Apple Watch Series 7 może być dostępny w dwóch nowych rozmiarach kopert – 41 mm i 45 mm. Zastąpią one obecne opcje 40 mm i 44 mm, do których przyzwyczailiśmy się od czasu Apple Watch Series 4. Ta 1-mm różnica w rozmiarze może nie wydawać się wielkim problemem (i przyznaję, że nie jest).

Do 4. generacji zegarki Apple’a były dostępne w rozmiarach kopert 38 mm i 42 mm. Jednak wraz z wprowadzeniem serii 4, która wprowadziła większy wyświetlacz, Apple zwiększył rozmiary obudowy o 2 mm. Jeśli może to być jakąkolwiek wskazówką, nowy wzrost rozmiarów obudów, choć pozornie nieistotny, może być częściowo po to, aby pomieścić nieco większy wyświetlacz (i, miejmy nadzieję, również większą baterię).

Cena i data wydania

Ceny wszystkich najnowszych modeli Apple Watcha zaczynały się od 399 USD (za wersje podstawowe), przy czym Watch SE jest godnym uwagi wyjątkiem w cenie 279 USD, chociaż był sprzedawany jako oferta bardziej budżetowa. O ile Apple naprawdę nie ma dla nas niespodzianki, est całkiem spora szansa, że ​​41-milimetrowa wersja Apple Watch Series 7 zostanie wyceniona na 399 USD.

Jeśli chodzi o to, kiedy można się spodziewać serii 7, coroczne wydarzenie Apple zbliża się wielkimi krokami. Nie ma konkretnej daty tegorocznego wydarzenia, ale Apple zawsze organizowało je w pierwszej połowie września, więc spodziewamy się, że ten rok nie będzie wyjątkiem. Najbardziej prawdopodobną datą na specjalne wydarzenie Apple’a w 2021 roku przypada na okres od 5 do 20 września. Wtedy spodziewamy się, że Apple Watch Series 7 zostanie ogłoszony.

Apple Watch Series 7 - koncepcja z płaskim ekranem (biały)

Zastrzeżenie: Obrazy przedstawione w tym wpisie pochodzą z serwisu PhoneArena u są koncepcyjnymi renderami 3D Apple Watch Series 7, opartymi na wstępnych informacjach i domysłach.

źródło: PhoneArena