Oglądaj wirtualny koncert na żywo„One World: Together At Home”

Apple, Amazon, YouTube i inni we współpracy z Global Citizen i WHO będą transmitować wirtualny koncert „One World: Together At Home”, aby wesprzeć walkę z COVID-19 na świecie.

One World: Together at Home (logo)

Global Citizen i Światowa Organizacja Zdrowia połączyły siły, aby stworzyć globalny program specjalny One World: Together at Home. Giganci technologiczni wraz z wieloma głównymi platformami medialnymi będą transmitować tym miesiącu specjalny koncert charytatywny „One World: Together At Home” z udziałem celebrytów i światowej słwy gwiazd muzycznych, w ramach pomocy dla COVID-19.

Zorganizowane przez Global Citizen i Światową Organizację Zdrowia (WHO) wielogodzinne wydarzenie będzie emitowane na całym świecie już 18 kwietnia 2020 roku w ramach ciągłej inicjatywy wsparcia Funduszu Solidarnościowego Reagowania WHVID-19 WHO. W ciągu ostatniego tygodnia projekt zebrał już 35 milionów dolarów.

Gospodarzem imprezy będą Jimmy Fallon (The Tonight Show), Jimmy Kimmel (Jimmy Kimmel Live) i Stephen Colbert (The Late Show) wraz z postaciami z Ulicy Sezamkowej (Sesame Street). Transmisja została zorganizowana we współpracy z Lady Gagą i innymi gwiazdami, które dadzą swój występ: Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Billie Joe Armstrong z Green Day, Burna Boy, Chris Martin, David Beckham, Eddie Vedder, Elton John, FINNEAS, Idris and Sabrina Elba, J Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, Maluma, Paul McCartney, Priyanka Chopra Jonas, Shah Rukh Khan i Stevie Wonder.

Apple, Google, Amazon i inni mają transmitować to wydarzenie w internecie na żywo wraz z nadawcami telewizyjnymi, takimi jak ABC, NBC, ViacomCBS Networks, iHeartMedia. W Kanadzie Bell Media udostępni program na różnych platformach, a BBC One planuje nadać program w niedzielę 19 kwietnia.

Kiedy i jak oglądać wydarzenie „One World: Together At Home” na żywo?

Szczegółowe informacje o wydarzeniu: „One World: Together at Home”

Oprócz firmy Apple, specjalny program będzie transmitowany na platformach cyfrowych należących do: Alibaba, Amazon Prime Video, Facebook, Instagram , LiveXLive, Tencent, Tencent Music Entertainment Group, TIDAL, TuneIn, Twitch, Twitter, Yahoo i YouTube.

Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie wydarzenia: globalcitizen.org/togetherathome.

Oprócz wspierania inicjatyw WHO, Apple przekazuje dziesiątki milionów masek chroniących twarz pracownikom opieki zdrowotnej z pierwszej linii frontu. Dyrektor generalny firmy Apple Tim Cook ogłosił w niedzielę jak firma wraz ze swoimi dostawcami zamierza zorganizować dystrybucję przyłbic i masek na twarz dla pracowników medycznych na całym świecie. Gigant technologiczny planuje wysyłać co tydzień ponad milion tarcz.

Transmisja koncertu „One World: Together At Home” na żywo odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia 2020 roku o godz. 2.00 w nocy czasu polskiego (czyli w sobotę 18 kwietnia o godz. 17:00 czasu pacyficznego).

Polscy artyści również biorą udział w wirtualnych koncertach, które wspierają walkę z koronawirusem: „Kwarantanna na na!” czyli koncerty online z domów polskich artystów, Oglądaj #KoncertDlaBohaterów i pomagaj w walce z koronawirusem!, Oglądaj Męskie Granie w domu już 29 marca o 20.15 czy „dla WAS graMY” obejrzyj koncert Agi Zaryan online i pomagaj.

[źródło: Global Citizen, WHO]