Apple wyprodukuje i dostarczy osłony twarzy dla pracowników medycznych

TimCook poinformował na Twitterze, że Apple dostarczy 20 mln masek ochronnych w ramach reakcji firmy na kryzys związany z COVID-19.

Maski ochronne dla opieki medycznej od Apple (epidemia COVID-19)

W filmie opublikowanym na Twitterze dyrektor generalny Apple’a Tim Cook potwierdził, że Apple dostarczy ponad 20 milionów masek w ramach swojego globalnego łańcucha dostaw. Jednocześnie firma współpracuje z rządami, aby przekazać je tam, gdzie maski są potrzebne. (Uwaga: powyższa grafika nie jest oficjalną grafiką firmy Apple i została stworzona na potrzeby wizualizacji osłony)

Apple zmobilizowało całą firmę, angażując swoich projektantów produktów, inżynierów, operacje, zespoły zajmujące się pakowaniem oraz dostawców, aby zaprojektować, wyprodukować i dostarczyć osłony twarzy dla pracowników służby zdrowia. Cook pokazał także jedną z takich osłon medycznych.

Cook poinformował również, że w zeszłym tygodniu, w pierwszą dostawę masek została zaopatrzony szpital Kaiser w dolinie Santa Clara, a opinie lekarzy były bardzo pozytywne. Maski są ergonomicznie pakowane na płasko po 100 sztuk w pudełku. Każda osłona jest montowana w mniej niż dwie minuty i jest w pełni regulowana, aby pasowała na każdy kształt i rozmiar głowy. Zaopatrzenie w materiały i produkcja odbywają się w USA i Chinach.

Na początku marca jeden z internautów przygotował koncepcję iMask od Apple’a – trochę się pomylił co do koncepcji i dystrybucji…

Apple planuje wysłać ponad milion osłon do końca tego tygodnia, a kolejne miliony co tydzień. Do tej pory firma pracowała nad ich dystrybucją w USA, ale wkrótce planuje ekspansję w innych krajach. Koncentruje się na unikalnych sposobach, w jakie Apple może pomóc, pilnie zaspokajając podstawowe potrzeby opieki medycznej na skalę jaka zostanie wymuszona przez obecne okoliczności.

Zobacz pełne wideo opublikowaneprzez CEO Apple’a na Twitterze:

Apple od lat angażuje się w pomoc potrzebującym i ratowanie życia, kierując swoje środki tam, gdzie są potrzebne. Jedną z największych akcji jest wpieranie fundacji (RED) na rzecz walki z AIDS.

[źródło: Twitter – @tim_cook ]