Sklep Take&Go bez kas zostanie otwarty jeszcze w czerwcu

W Polsce startuje sieć sklepów bezkasowych Take&Go, w których będzie można robić zakupy przez 7 dni w tygodniu, przez całą dobę!

Take&Go – Future Shop

Jeszcze w czerwcu zostanie otwarty w Poznaniu pierwszy sklep Take&Go firmy Surge Cloud, w którym nie będzie trzeba kasować produktów, przy wyjściu wszystko podliczy się samo i zapłacisz przez aplikację na smartfonie!

Takie rozwiązanie wprowadził już w 2016 roku Amazon uruchamiając pilotażowy sklep Amazon Go dla swoich pracowników w w Seattle na rogu 7th Avenue i Blanchard Street).

Pierwszy sklep sieci będzie znajdował się w centrum Poznania przy ul. Półwiejskiej 13 i będzie czynny całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Jak podaje spółka, klienci nie będą musieli kasować produktów przy finalizacji transakcji, ani korzystać z pomocy kasjera. Płatność odbędzie się automatycznie, dzięki zintegrowaniu kilku nowatorskich technologii, w tym tagów RFID na produktach.

W sklepie znajdować się będzie strefa kasująca, czyli odpowiednik kas w standardowych sklepach. W tym miejscu system informatyczny sklepu sam rozpozna wybrane przez nas produkty i wyświetli podsumowanie w formie listy na ekranie. Jedyne co będzie trzeba zrobić, to zatwierdzenie płatności w aplikacji sklepu na własnym smartfon.

Zobacz również:

Oto mobilny sklep przyszłości „The Moby Mart”

Sklep Take&Go – bez kolejek, bez kas, bez ograniczeń

Aplikacja mobilna sklepu Take&Go będzie także służyła do tego, żeby wejść i wyjść ze sklepu. Jak można się spodziewać, na otwarcie pojawi się kilka promocji dla stałych klientów zachęcających do zakupów w nowatorski sposób. Swoje programy lojalnościowe i rabatowe w aplikacjach mobilnych mają już sklepy sieci Żabka (aplikacja mobilna Żappka) czy Lidl Plus i wiele innych. Ale ten sposób zakupów ma największą przewagę – brak konieczności stania w kolejkach!

Wizualizacja sklepu bezkasowego Take&Go (w środku)
Wizualizacja sklepu bezkasowego (w środku)

Myślę, że sama idea bezkasowego sklepu i uciążliwych kolejek a także to, że sklep będzie otwarty nawet w niedziele niehandlowe, będzie wystarczającym powodem, żeby robić tam zakupy!

Przeczytaj też: Carrefour PRO ma być rewolucją w zakupach

Co będzie można kupić w sklepie Take&Go?

Na początku w sklepie będzie dostępnych około 900 produktów. Będą to przede wszystkim artykuły spożywcze i dania gotowe do spożycia  – jak sama nazwa sklepu wskazuje „weź i idź” – a ładniej powiedziane „wybierasz i wychodzisz”.

Na półkach znajdą się także owoce, soki i inne napoje, a kolejne produkty będą dodawane w zależności od zapotrzebowania zgłaszanego przez klientów sklepu. W sklepach nie będzie w sprzedaży wyrobów alkoholowych i tytoniowych.

Makieta sklepu Take&Go
Makieta sklepu

Sieć planuje otwarcie kolejnych sklepów w innych miastach

W planach sieci jest otwarcie kolejnych sklepów. W ciągu roku ma być otwartych 21 sklepów w 3 miastach w Polsce. Kolejnym miastem będzie Warszawa,

Za projektem stoi poznańska firma Surge Cloud, która specjalizuje się w procesach cyfrowej transformacji dla punktów sprzedażowych i odpowiada za takie systemy jak inteligentna półka.

Oficjalna strona internetowa sklepu Take&Go będzie znajdowała się pod adresem: takeandgo.pl.

Może Cię zainteresować także:

Tesco Scan&Shop – usługa startuje już w Polsce

źródło: informacja prasowa