iPad Pro (M4) dobrze radzi sobie w ekstremalnych testach zginania

Nowy iPad Pro jest już dostępny, a nieuniknione testy obciążeniowe na YouTubie są już do obejrzenia online – nie musicie sami sprawdzać!

iPad Pro (M4) – testy zginania

YouTuberzy JerryRigEverything i AppleTrack opublikowali filmy z testów zginania nowego iPada Pro (M4) i obaj najwyraźniej doszli do tego samego wniosku: nowy iPad Pro (M4) dobrze wytrzymuje ekstremalne testy i wydaje się dość odporny na zginanie podczas normalnego użytkowania.

AppleTrack powtórzył te same próby w przypadku iPada Pro (M2) i nowego iPada Pro (M4) do porównania, i podczas gdy iPad Pro z M4 wyszedł prawie bez szwanku, iPad Pro z M2 miał wyraźne zagięcie w rogu w pobliżu aparatów. JerryRigEverything pochwalił urządzenie za „czarną magię poziomów integralności strukturalnej”, przynajmniej przy zgięciu w poziomie.

Urządzenie znacznie łatwiej poddawało się naciskowi przy pionowym zgięciu, prawdopodobnie z powodu siły działającej przeciwnie do osi nowej wzmacniającej konstrukcji wewnętrznej i słabości otworów portu ładowania w dolnej części.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Zobacz jak upada i tłucze się Vision Pro za 14 tys. zł

Podczas gdy iPady wyginają się z niemal dowolną siłą, tablet powraca do swojego normalnego kształtu w niemal każdych zwyczajnych okolicznościach. Testerzy potrzebowali siły znacznie przekraczającej tę, jakiej można by się spodziewać w normalnym życiu codziennym, aby uzyskać trwałe zgięcie.

Co być może jeszcze bardziej imponujące, nawet po poddaniu ekstremalnemu działaniu siły wszystkie iPady nadal działały, łącznie z aparatami i responsywnością ekranów dotykowych – choć miały bardzo zakrzywioną i potłuczoną szklaną powierzchnię.

Przynajmniej na podstawie tych pierwszych wrażeń nie wydaje się, że będziemy mieli powtórkę #BendGate z 2018 roku. Kontrowersje pojawiły się, gdy na rynek trafił nowy iPad Pro 2018, a niektórzy klienci stwierdzili, że urządzenia uginają się nawet przy normalnym użytkowaniu, czasem były powyginane od razu po wyjęciu z pudełka.

Późniejsze wersje, w tym najnowsza generacja z 2024 roku, tak naprawdę nie wykazują tych samych symptomów. Jednak nadal powinieneś zachować ostrożność, jeśli umieścisz iPada w torbie, na przykład pod wieloma ciężkimi książkami.

Obejrzyj wideo z testami, aby zobaczyć, jak iPad Pro M4 radzi sobie z wytrzymałością w testach zginania, zarysowań czy podpalania zapalniczką:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac