Sonos Roam 2 może zadebiutować w czerwcu

Spodziewamy się, że Sonos wyda swoje pierwsze słuchawki bezprzewodowe, ale wcześniej to inne nowe urządzenia przenośne mogą zostać najpierw wydane.

Sonos Roam 1. gen.
Sonos Roam 1. gen.

W czerwcu 2024 roku firma Sonos prawdopodobnie wprowadzi na rynek następcę swojego bezprzewodowego głośnika Roam z obsługą AirPlay 2 i Bluetooth, wraz z nową aplikacją mobilną przeznaczoną specjalnie dla głośników przenośnych. Tak twierdzi Mark Gurman z Bloomberga, który w swoim biuletynie Power On napisał właśnie, że firma musi jeszcze rozwiązać problemy z Bluetoothem dla dotychczasowych głośników.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Sterowanie głosowe Sonosa działa teraz też ze Spotify

Gurman twierdzi, że nowa aplikacja mobilna Sonosa będzie także obsługiwać wysokiej klasy słuchawki firmy, które według plotek wyceniono na 449 dolarów, a które mogą również pojawić się w czerwcu. Jednak użytkownicy będą musieli poczekać, aż Move 1 i 2 oraz Roam pierwszej generacji zyskają wsparcie, ponieważ firma podobno miała problemy z dostosowaniem do nich nowego oprogramowania.

Pierwsza generacja Sonos Roam to solidny przenośny głośnik bezprzewodowy z pewnymi dziwactwami, takimi jak brak parowania stereo przez Bluetootha. Niektórzy właściciele tych urządzeń narzekali również na długoterminową trwałość baterii.

Oczekuje się, że nowa generacja głośnika Sonos Roam 2 będzie miała podobne elementy sterujące dotykiem na górze, co głośniki Era 100 oraz Era 300.

Poza tym plany firmy podobno obejmują także dekoder telewizyjny Sonos TV i zaktualizowane wersje urządzeń: Sub, Era 100 i Sonos Arc, które mają zwiększyć przychody ze sprzętu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bloomberg | The Verge